Чотири простори бібліотеки: інноваційна модель діяльності

час проведення: | червень-жовтень 2020 р. |
керівник проекту: | ВГО Українська бібліотечна асоціація |
партнери проекту: | Фундація Дарини Жолдак |
Проєкт «Чотири простори бібліотеки: інноваційна модель діяльності», розроблений ВГО Українська бібліотечна асоціація, здобув перемогу в грантовій програмі Українського культурного фонду в рамках напряму Посилення мереж у сфері культури.
Мета проєкту – допомогти бібліотекарям та представникам органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних команд, які відповідають за надання культурних послуг населенню, створити принципово нові публічні бібліотечні простори та наповнити їх інноваційними бібліотечними і культурними послугами.
У рамках проєкту була розроблена інноваційна модель бібліотеки як поєднання чотирьох просторів: простір навчання, простір натхнення, місце зустрічі та простір подій.
Матеріали подані в електронному виданні з рекомендаціями, як практично організувати роботу публічної бібліотеки в умовах трансформацій. Посібник містить рішення щодо дизайнерського оформлення просторів, описані послуги та сервіси, якими можна наповнити ці 4 простори. До написання посібника були долучені експерти з Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого. Офіційна онлайн-презентація посібника відбулась у вересні 2020 р.
Другим етапом проєкту у жовтні 2020 р. був проведений онлайн-форум для міні-команд об’єднаних територіальних громад, відібраних на конкурсній основі.
У програмі онлайн-форуму: презентація інноваційної моделі бібліотеки; командний інтерактив для створення власних моделей функціонування бібліотек на основі загальної моделі (посібника); консультації експертів щодо створення кожного з чотирьох бібліотечних просторів.
"Чотири простори бібліотеки: модель діяльності: практичний посібник" завантажуйте тут.
Про те, як відбувся онлайн-форум «Модель сучасної бібліотеки для ОТГ» читайте тут.
Проєкт був реалізований за фінансової підтримки Українського культурного фонду та у партнерстві з Фундацією Дарини Жолдак.
Зміст публікації не є офіційною позицією УКФ.