Хроніка подій - 2009

20 січня
Інтерв’ю з В.С.Пашковою «Президент Української бібліотечної асоціації розмірковує про шляхи інноваційного розвитку бібліотек» на сайті проекту «Бібліоміст» / IREX (Бібліотечні події). - 2009. - №1.
22 січня
Презентація діяльності УБА у Національній бібліотеці України для дітей (президент В.С.Пашкова).
26 січня
Презентація проекту «Електронна бібліотека: Центри знань в університетах України» за участі виконавчого директора проекту та віце-президента УБА Т.О.Ярошенко. Президент УБА В.С.Пашкова – член Дорадчої ради проекту.
28 січня
Міжнародна конференція «Доступ до знань через Електронну бібліотеку та центри знань України» відбулася у Національному університету «Києво-Могилянська академія», м.Київ за підтримки УБА. Доповідь президента УБА В.С.Пашкової «Рівноправний доступ до електронної інформації: партнерські проекти УБА». Доповідь віце-президента УБА Т.О.Ярошенко «Проект «Електронна бібліотека: центри знань в університетах України»: місія, цілі, завдання»
29 січня
Засідання Президії УБА, під час якого розглядалися питання підготовки до звітно-виборчої конференції, до Всеукраїнського дня бібліотек, проведення конкурсу “Бібліотека року» у 2009 р.; організаційний розвиток УБА, участь у проекті «БібліоМіст».
12 лютого
УБА почала реалізацію гранту за програмою «БібліоМіст» «Розробка навчального плану та навчальних матеріалів для програми підвищення кваліфікації працівників бібліотек «Організація та управління змінами у публічній бібліотеці в умовах інформатизації та соціально-економічних перетворень» (менеджер проекту член Президії УБА Р.М.Коваленко).
25 лютого
Презентація веб-сайту та блогу УБА для працівників публічних бібліотек м. Києва (президент УБА В.С.Пашкова)
23 лютого
Презентація проектів і програм УБА для працівників публічних бібліотек м. Києва (президент УБА В.С.Пашкова)
10-11 березня
Семінар «Інноваційна діяльність публічних бібілотек: проекти на допомогу розвитку громади», організований спільно УБА, Міністерством культури АР Крим, Кримською республіканською бібліотекою ім.І.Франка та Посольство США в Україні, провела президент УБА В.С. Пашкова. Взяли участь понад 60 бібліотекарів з усіх районів Криму.
12 березня
Семінар «Інноваційна діяльність бібліотек», організований Українською бібліотечною асоціацією, Севастопольською бібліотечною асоціацією, бібліотекою Севастопольського національного технічного університету та Посольством США в Україні, провела В.С.Пашкова. Взяли участь 60 представників бібліотек усіх систем і відомств м. Севастополь.
18 березня
В.С.Пашкова презентувала діяльність УБА, веб-сайт та блог УБА 50-ти співробітникам НБУ ім.Вернадського.
23-27 березня
В.С.Пашкова представляла УБА на щорічній навчальній зустрічі, організованій Фондом Білла та Мелінди Гейтс, під час якої обоворювалися питання реалізації проекту «Бібліоміст» в Україні.
25 березня
Зустріч президента УБА В.С.Пашкової з Генеральним секретарем ІФЛА Дженіфер Ніколсон та старишим радником ІФЛА Стюартом Гамільтоном. Обговорені питання вступу УБА до ІФЛА, спвробітництво в рамках секцій публічних бібліотек, університетських бібліотек, менеджменту національних бібліотечних асоціацій.
9-16 травня
Навчальна поїздка 14 українських бібліотекарів з Києва, Донецька, Луганська, Вінниці, Дніпропетровська, Полтави до Іспанії на запрошення Бібліотечної асоціації Каталонії.
22 травня
Голова Рівненського регіонального осередку УБА В.П.Ярощук виступила на семінарі, присвяченому реалізації проекту EduVisIm в Острозі Рівненської області.
30 квітня
УБА, як національна бібліотечна асоціація, стала членом Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ (membership code: UA-0001). Це стало можливим завдяки фінансовій підтримці програми «Бібліоміст». УБА представлена в трьох секціях – національних бібліотечних асоціацій, публічних бібліотек і університетських бібліотек. Детальніше див. тут
8-12 червня
Делегація УБА брала участь у роботі Міжнародної конференції «Крим-2009», де, серед інших заходів, було проведено засідання УБА «Творчість та інновації в українських бібліотеках», в якому взяли участь понад 90 українських бібліотекарів. Під час засідання виступили: президент В.С.Пашкова, віце-президенти Л.І.Ковальчук, Т.О.Ярошенко, члени президії І.О.Шевченко, В.В.Загуменна, члени УБА Л.А.Лугова, С.Барабаш, Н.І.Коротун, виконавчий директор Л.С.Гарбуз, представники програми сприяння парламенту України Е.Валентайн і програми «Бібліоміст» Я.Титаренко. Активно пройшла дискусія з питань подальшої розбудови асоціації. Відбулася акція із залучення нових членів УБА та сплати членських внесків. Було зібрано понад 800 грн. індивідуальних і колективних членських внесків.
15-18 червня
Президент УБА В.С.Пашкова на запрошення Секретаріату ІФЛА перебувала у штаб-квартирі ІФЛА в Гаазі, де працювала в групі міжнародних експертів над розробкою навчальної програми «Розбудова міцних бібліотечних асоціацій».
25-26 червня
Фокус-семінар «Інформація органів влади для громадян у публічній бібліотеці: пошук, доступ, консультування» за участю 45 керівників бібліотек та методичних відділів з різних регіонів України. Організатори: Програма сприяння парламенту ІІ та Українська бібліотечна асоціація (керівник проекту І.О.Шевченко, координатор О.С.Бородавка). Партнер: Національна парламентська бібліотека України.