Хроніка подій - 2008

16 січня
Президія УБА затвердила “Положення про конкурс на здобуття звання «Бібліотека року» для бібліотек усіх систем і відомств України. Оголошений конкурс “Бібліотека 2008 року”
16 січня
Засідання Президії УБА.
18 січня
У Бібліотеці Національного університету України “Київський політехнічний інститут” відбувся семінар “Управління проектами з оцифровування в бібліотеці” для бібліотекарів вузівських книгозбірень. Організатори: Українська бібліотечна асоціація, Центр інформаційних ресурсів Посольства США в Україні, Бібліотека Національного університету України “Київський політехнічний інститут”, Асоціація “Інформатіо-Консорціум”. Проводила семінар фулбрайтівський лектор Сьюзен Бенц (США) та Олексій Васильєв, президент асоціації “Інформатіо-Консорціум”.
23-24 січня
Президент УБА В.С.Пашкова взяла участь в офіційному відкритті Інтернет-центрів у бібліотеках Тячева та Перечина, Закарпатська область.
29 січня
Семінар “Нові інформаційні технології у бібліотечному обслуговуванні людей із обмеженнями зору” відбувся в Києві. Організатори: Українська бібліотечна асоціація (В.С.Пашкова, президент УБА, В.К.Скнарь, член Президії), Державна академія керівних кадрів культури та мистецтв, Посольство США в Україні, Центральна спеціалізована бібліотека для сліпих ім. М.Островського. Взяли участь 25 бібліотекарів з Києва, Миколаєва, Херсона.
30 січня
Семінар “Надання послуг у бібліотеках для сліпих та слабозорих людей у Німеччині” відбувся в Києві. Організатори: Українська бібліотечна асоціація (В.С.Пашкова, президент УБА, В.К.Скнарь, член Президії), Державна академія керівних кадрів культури та мистецтв, Гете-Інститут, Посольство США в Україні, Центральна спеціалізована бібліотека для сліпих ім. М.Островського. Взяли участь понад 30 бібліотекарів з Києва, Миколаєва, Херсона.
31 січня
У рамках Днів науки в НаУКМА на базі Наукової бібліотеки НаУКМА відбувся семінар "Електронні ресурси для науки та освіти", організований Науковою бібліотекою НаУКМА, Громадською організацією Асоціація „Інформатіо-Консорціум” та Українською бібліотечною асоціацією (віце-президент Т.О.Ярошенко). У семінарі взяли участь 47 учасників – представників університетських та академічних бібліотек, громадських організацій, наукових інституцій тощо з різних регіонів України – Києва, Львова, Харкова, Рівного та ін.
15 лютого
Корецька громадська бібліотечна асоціація «Пріоритет» (Рівненська область) брала участь у звіті перед читачами «Актуальні питання розвитку бібліотечної справи Кореччини».
Січень-лютий
Укладено та передано до друку «Модельний стандарт діяльності публічної (публічно-шкільної) бібліотеки Рівненської області».
1 лютого
Президент УБА В.С. Пашкова та віце-президент Л.І.Ковальчук взяли участь у прес-конференції на захист приміщення Публічної бібліотеки України ім. Лесі Українки м. Києва.
1 лютого
Українська бібліотечна асоціація долучилася до реалізації програми “Глобальні бібліотеки - Україна” (Пашкова В.С., президент, Шевченко І.О., член Президії, Хіміч Я.О.)
4 лютого
В Американській бібліотеці НаУКМА відбулося засідання Англомовного бібліотечного клубу УБА “Актуальні проблеми розвитку бібліотечної справи в Україні та США” (Організатор: Г.П.Воскресенська).
6 лютого
Президент УБА В.С.Пашкова взяла участь у засіданні експертної групи проекту “EduVisIm”.
14 лютого
Представники УБА (Пашкова В.С., президент, Шевченко І.О., член Президії) виступили на колегії Міністерства культури та туризму України перед директорами обласних бібліотек щодо участі в реалізації програми “Глобальні бібліотеки - Україна”.
20 лютого
Семінар “Управління проектами з оцифровування в бібліотеці” для бібліотекарів вузівських книгозбірень. Організатори: Українська бібліотечна асоціація, Книжкова палата України, Центр інформаційних ресурсів Посольства США в Україні. Проводила семінар фулбрайтівський лектор Сьюзен Бенц (США).
22 лютого
Форум національних перспектив, організований програмою “Глобальні бібліотеки - Україна”. Українська бібліотечна асоціація – співорганізатор (Пашкова В.С., президент, Шевченко І.О., член Президії, Хіміч Я.О.)
22 лютого
Співорганізація УБА Форуму національних перспектив, що відбувся за участі представників великого бізнесу, українських та іноземних благодійних організацій, керівництва програми “Глобальні бібліотеки” Фундації Білла та Мелінди Гейтс, а також Посольства США в Україні. Від президії УБА на Форумі були присутні Пашкова В.С., Гаращенко В.М., Шевченко І.О.
Лютий
Відбулося пленарна сесія «Реформування українських бібліотек: від книгосховища до громадського інформаційного центру», що проходила у рамках Форуму національних перспектив «Покращення доступу громадян до інформації в Україні». (президент УБА Пашкова В.С., член Президії Шевченко І.О., Хіміч Я.О.)
Лютий
На розширеній колегії Обласного управління культури і туризму Рівненської ОДА член Президії УБА В.П. Ярощук представила «Модельний стандарт діяльності публічної (публічно-шкільної) бібліотеки Рівненської області». Модельний стандарт виданий тиражем 1000 прим., був розданий начальникам районних управлінь культури, директорам ЦСПШБ.
11-12 березня
Семінар “Методологія аналізу потреб бібліотек” відбувся в Києві. Організатори: IREX (Програма “Глобальні бібліотеки - Україна”), Українська бібліотечна асоціація (Пашкова В.С., президент, Шевченко І.О., член Президії, Хіміч Я.О.) Взяли участь понад 100 бібліотекарів з усіх регіонів України.
18 березня
Засідання президії Тернопільського обласного відділення Української бібліотечної асоціації, головним питанням якого був розгляд та обговорення проекту «Глобальні бібліотеки», що діє за фінансової підтримки Фундації Білла та Мелінди Гейтс та дослідженням стану бібліотек, що проводить Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) та Українська бібліотечна асоціація.
20 березня
Засідання Національної експертної ради програми “Глобальні бібліотеки - Україна”. Члени: Пашкова В.С. (президент), Шевченко І.О. (член Президії), Вилегжаніна Т.І. (віце-президент), Хіміч Я.О. На засіданні з доповіддю виступила президаент УБА В.С.Пашкова. Модератор засідання – член президії УБА Шевченко І.О.
26 березня
Засідання Президії УБА.
27-28 березня
Члени УБА (Шевченко І.О., Хіміч Я.О.) на базі Вінницького факультету ДАКККіМ провели фокус-семінар з директорами дитячих музичних шкіл Вінницької області щодо визначення їх потреб та можливостей партнерства у реалізації проекту “Глобальні бібіліотеки”.
31 березня
В Американській бібліотеці НаУКМА відбулося засідання Англомовного бібліотечного клубу УБА (Організатор: Г.П.Воскресенська).
2 квітня
Міністерство культури і туризму України доручило УБА «з метою забезпечення проведення всеукраїнських заходів за програмою П’ятнадцятої міжнародної конференції «Крим-2008» «Бібліотеки та інформаційні ресурси у сучасному світі науки, культури, освіти і бізнесу», що проходитиме у м.Судак з 7 по 15 червня ... здійснити організаційну підготовку до проведення всеукраїнських заходів конференції, у тому числі Дня бібліотек України»
2-3 квітня
Член президії УБА Шевченко І.О. на базі ЦБ м. Миколаєва ім. М.Л. Кропивницького провела фокус-семінар з представниками громадських організацій м. Миколаєва щодо визначення їх потреб та можливостей партнерства у реалізації проекту “Глобальні бібіліотеки”.
3-4 квітня
Член УБА Хіміч Я.О. на базі Волинської ОУНБ ім. Олени Пчілки провела фокус-семінар з представниками представниками туристичної галузі (музеї, туристичнв агенції) м. Луцька щодо визначення їх потреб та можливостей партнерства у реалізації проекту “Глобальні бібіліотеки”.
10 квітня
Член президії УБА Шевченко І.О. на базі Чернігівської обласної бібліотеки для дітей ім. М.Островського провела фокус-семінар з працівниками дитячих бібліотек Чернігівської області щодо визначення їх потреб та можливостей партнерства у реалізації проекту “Глобальні бібіліотеки”.
10-11 квітня
Член УБА Хіміч Я.О. на базі Наукової бібліотеки Львівського національного медичного університету провела фокус-семінар з працівниками медичних установ м. Львова щодо визначення їх потреб та можливостей партнерства у реалізації проекту “Глобальні бібліотеки”.
16 квітня
У Заліщицькій ЦБ відбулася зустріч представників місцевої влади, закладів освіти, культури та підприємців із членом президії УБА, головою Тернопільського регіонального осередку УБА В. Вітенком, О. Лісковою та регіональним представником IREX М. Ростоцькою задля обговорення шляхів реалізації проекту «Глобальні бібліотеки в Україні».
18 квітня
Щорічне засідання УБА „Трансформації та інновації в бібліотеках: роль професійної спільноти” відбулося під час ІІ Міжнародної науково-практичної конференції „Бібліотека і книга в контексті часу” у Національній парламентській бібліотеці України. Виступили: Президент УБА В.С.Пашкова, віце-президент Л.І.Ковальчук, члени президії УБА І.О.Шевченко, В.К.Скнарь.
20 квітня
Корецька громадська бібліотечна асоціація Рівненської області «Пріоритет» (голова організації Н. Грановська) зініціювала виставку художніх робіт людей з обмеженими можливостями «Майстри рукотворної краси».
20 квітня
На щорічному засіданні УБА у Києві представлено «Модельний стандарт діяльності публічної (публічно-шкільної) бібліотеки Рівненської області». Його передано в регіональні та національні книгозбірні і учасникам зібрання.
22 квітня
Член УБА Хіміч Я.О. на базі бібліотеки ім. П.Панча ЦБС Голосіївського району м. Києва провела фокус-семінар з працівниками публічних бібліотек м. Києва щодо визначення їх потреб та можливостей партнерства у реалізації проекту “Глобальні бібіліотеки”.
22-23 квітня
За участі членів президії УБА Пашкової В.С та Шевченко І.О. відбулися засідання підгрупи Експертної Ради, присвячені налагодженню співробітництва з бізнес-сектором. Розглядалися питання потенціалу бізнес-партнерів у співробітництві з програмою «Глобальні бібліотеки» та фінансування бібліотек у регіонах, процеси формування бюджетів бібліотек в області, районі, місті та селі та основні задіяні особи та форми взаємодії місцевих адміністрацій, міністерств, УБА та дирекції програми «Глобальні бібліотеки».
Квітень
На щорічному засіданні УБА у Києві представлено «Модельний стандарт діяльності публічної (публічно-шкільної) бібліотеки Рівненської області». Його передано в регіональні та національні книгозбірні і учасникам зібрання.
8 травня
У Кременецькій ЦБ Тернопільської області відбулася зустріч представників місцевої влади, закладів освіти, культури та підприємців з учасниками фокус-групи з вивчення питання реалізації проекту «Глобальні бібліотеки в Україні» В. Вітенком, О. Лісковою та М. Ростоцькою. Під час зустрічі обговорювалися питання готовності бібліотек та органів місцевої влади до запровадження доступу громадян до мережі Інтернет у публічних бібліотеках.
13 травня
Відбулись зустрічі директора програми «Глобальні бібліотеки» Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) К. Гуарда та експерта зі зв’язків з урядовими структурами К. Абузярової з першим заступником голови Тернопільської обласної державної адміністрації А. Фліссаком та заступником голови Тернопільської обласної ради О. Вітвіцьким. Під час зустрічей обговорювалися питання планування програми, що забезпечуватиме доступ населення області до комп’ютерів та Інтернету в публічних бібліотеках. В обговоренні взяв участь начальник управління культури облдержадміністрації Г. Шергей та голова Тернопільського регіонального відділення УБА В. Вітенко. Сторони домовилися про співпрацю в реалізації проекту «Глобальні бібліотеки» для створення робочих місць та забезпечення доступу до мережі Інтернет у бібліотеках області.
13 травня
В Тернопільській обласній бібліотеці для дітей відбулася зустріч представників місцевої влади, закладів освіти, культури та підприємців з учасниками фокус-групи з вивчення питання реалізації проекту «Глобальні бібліотеки в Україні» В. Вітенком, О. Лісковою та М. Ростоцькою. Під час зустрічі обговорювалися питання готовності бібліотек та органів місцевої влади до запровадження доступу громадян до мережі Інтернет у публічних бібліотеках.
12 – 16 травня
Тижневий семінар з основ адвокасі для групи членів УБА провів IREX. Для працівників бібліотек такі знання необхідні та набувають особливої актуальності у зв’язку з перспективами проекту “Глобальні бібліотеки”.
14 травня
Засідання англомовного бібліотечного клубу УБА в Американській бібліотеці Національного університету «Києво-Могилянська академія» на тему «Інформаційна грамотність: роль бібліотек і бібліотекарів». Організатор: Г.П.Воскресенська. Взяли участь понад 20 бібліотекарів і студентів.
19-25 травня
Центр безперервної інформаційно-бібліотечної освіти УБА у партерстві з Французьким культурним центром у Києві, з метою на підвищення фахових знань директорів та керівних працівників бібліотек реалізував міжнародну науково-освітню професійну програму у Франції “Європейські стратегії розвитку культури і освіти та роль бібліотек” з відвідуванням бібліотек Парижу та Реймсу. Учасниками програми були 18 членів УБА.
21 травня
Відбулося засідання президії Тернопільського обласного відділення УБА. Обговорено проект розпорядження обласної державної адміністрації «Про виконання програм поповнення бібліотечного фонду у Гусятинському, Підволочиському та Підгаєцькому районах».
22 травня
Президент УБА В.С.Пашкова взяла участь у зустрічі з віце-прем’єр-міністром України І.В.Васюником, присвяченій реалізації проекту “Глобальні бібліотеки-Україна”. У зустрічі брали участь: заступник посла США в Україні Дж.Петтіт, керівник проекту “Глобальні бібліотеки-Україна” К.Гуард, відповідальна за зв’язки з урядом цього проекту К.Абузярова, відповідальні працівники апарату Кабінету міністрів. Під час зустрічі обговорювалися завдання та проблеми реалізації проекту “Глобальні бібліотеки-Україна”, важливість підтримки проекту урядом України. В.С.Пашкова розповіла про роль УБА в розвитку бібліотечної справи в Україні, зокрема в організації та реалізації проектів “Інтернет для читачів публічних бібліотек” і “Глобальні бібліотеки-Україна”.
28 травня
Прийнято розпорядження голови обласної державної адміністрації «Про стан виконання програм поповнення бібліотечних фондів у Гусятинському, Підволочиському та Підгаєцькому районах» Тернопільської області. Проект розпорядження обговорено та схвалено на засіданні президії Тернопільського обласного відділення УБА.
29 травня
На базі Козівської центральної бібліотеки Тернопільської області відбулася обласна школа методиста «Бібліотека як соціокультурний центр місцевої громади».
27-30 травня
Семінар “Роль проекту LEAP у трансформації публічної бібліотеки в Україні” відбувся в Ужгороді. Організатори семінару: Закарпатське регіональне відділення УБА, Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека та Посольство США в Україні (Л.З.Григаш, Г.Ковальчук, В.С.Пашкова). В роботі семінару взяли участь понад 30 учасників.
Травень
Завершено дослідження потреб і можливостей бібліотек усіх областей України, Кримської АР та м. Севастополь у рамках проекту «Глобальні бібліотеки». За наслідками анкетування складені карти областей. Проведено спеціальні фокус-групи з представниками різних професійних груп, громадських організацій, де визначили потребу користувачів бібліотек у послугах доступу до інформації з мережі Інтернет. Для здійснення цієї роботи регіональні відділення УБА співпрацювали з IREX та Президією УБА.
Квітень-травень
УБА (президент В.С. Пашкова) розроблено проект з удосконалення бібліотечно-інформаційної освіти в Україні в партнерстві з навчальними закладами України, Великобританії та іншими партнерами. Подано на конкурс за програмою TEMPUS-2008.
9 червня
Спеціальне засідання УБА під час конференції "Крим-2008" "Мости партнерства: Роль УБА у вивченні, запровадженні та використанні європейських стратегій розвитку бібліотек", 9 червня 2008 р. Головуючі та організатори: президент УБА В.С.Пашкова, член Президії І.О.Шевченко, начальник управління Міністерства культури АР Крим О.Г.Емірова. Виступили: члени Президії УБА В.С.Пашкова, І.О.Шевченко, В.К.Скнарь, В.В. Загуменна, Г.А.Саприкін, В.Г.Дригайло, О.М.Гаращенко, а також представники регіональних осередків УБА Н.І.Коротун (Херсон), Т.В.Тверда (Миколаїв), Н.І.Морозова (Вінниця) і партнери УБА з Національної бібліотеки Латвії. За ініціативи УБА відбулася також благодійна акція “Українські книжки – бібліотекам Криму”.
10 червня
Панельна презентація “Програма “Глобальна бібліотека”: перспективи для України” під час конференції “Крим-2008”. Взяли участь Никифоренко Л.С. (Міністерство культури і туризму України), директор проекту Колін Гуард (Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів - IREX), Пашкова В.С. (УБА), Шевченко І.О. (УБА). Проект буде здійснюватися IREX у партнерстві з УБА за фінансової підтримки фундації Білла та Мелінди Гейтс.
10 червня
“День українських бібліотек” у рамках конференції “Крим-2008” був організований Міністерством культури і туризму України та УБА. Від УБА в заході взяли участь президент УБА В.С. Пашкова (співголовуюча), віце-президент УБА Т.І. Вилегжаніна, члени Президії В.В. Загуменна, В.К. Скнарь. Організатор від УБА – член Президії І.О. Шевченко.
11 червня
Прийнято рішення Тернопільської обласної ради про комп'ютеризацію публічних бібліотек області на 2008-2011 роки. Співрозробником Програми комп'ютеризації є Тернопільське обласне відділення УБА.
11 червня
Засідання робочої групи УБА з адвокасі за участі президента УБА В.С.Пашкової та члена Президії І.О.Шевченко.
20 червня
Засідання Експертної ради Програми “Глобальні бібліотеки” в Україні. Обговорювалися навчальний план з користування інформаційними технологіями, розроблений робочою групою УБА (Пашкова В.С., Шевченко І.О.), а також шляхи вирішення соціальних проблем через розширений доступ до інформаційних технологій.
23-24 червня
Міжнародний семінар "Open Access: Exploring Scholarly Communication", Кишинів, Молдова. Виступ віце-президента УБА Ярошенко Т.О.
24 червня
Засідання Президії, під час якого, серед інших питань, обговорювалася участь УБА у проекті "Глобальні бібліотеки" ("Бібліоміст"). Доповідачі: Пашкова В.С., Шевченко І.О.
15 червня
Корецька громадська бібліотечна асоціація Рівненської області «Пріоритет» організувала зустріч «Квіти мого життя».
Червень
Вийшов сьомий том у серії “Світові звіти ІФЛА/FAIFE” під назвою “Доступ до бібліотек та інформації: на шляху до справедливого світу”. УБА надала матеріали щодо України до розділу про стан доступності бібліотек та інформації в окремих країнах, про що йдеться на с.379-381 цього звіту. (Див.: Ukraine: Country Reports // Access to Libraries and Information: Towards a Faire World. IFLA/FAIFE World Reports Series. Vol.7. – IFLA/FAIFE, 2007. - P.379-381. – Режим доступу до звіту: http://www.ifla.org/faife/report/123%20IFLA-FAIFE%202007%20CR%20-%20Ukraine.pdf).
Червень
Члени Рівненського обласного відділення УБА Р.М. Щербан, С.П. Ступницька, Н.П. Волян, А.М. Литвинюк, О.Л. Промська, І.В. Давидчук, В.О. Гупалюк уклали інформаційний бюлетень "Інва.net" № 18 для людей з обмеженими можливостями.
4 липня
Районним державним адміністраціям і Виконавчому комітету Тернопільської міської ради надіслано лист «Про поповнення бібліотечних фондів області», підписаний заступником голови обласної державної адміністрації Ф. Н. Шевчуком.
17 липня
Засідання робочої групи УБА з адвокасі за участі президента УБА В.С.Пашкової та члена Президії І.О.Шевченко.
Серпень
Рівненське обласне відділення УБА надало листи підтримки для двох молодих бібліотечних працівників Т. Карпінської та Н. Волян для отримання стипендії Голови ОДА на проект популяризації краєзнавчої тематики в документах і розширення представлення інформації на сайті «Історична Волинь».
Серпень
Члени Рівненського обласного відділення УБА Р.М. Щербан, Н.П.Волян, А.М. Литвинюк, О.Л. Промська, І.В. Давидчук уклали № 19 інформаційного бюлетеня "Інва.net" для людей із обмеженими можливостями.
5 вересня
Засідання Президії УБА, під час якого, серед інших питань, обговорювалася участь УБА у проекті "Глобальні бібліотеки" ("Бібліоміст") (доповідачі: Пашкова В.С., Шевченко І.О., Хіміч Я.О.); порядок визначення переможців конкурсу "Бібліотека року" та нагородження членів відзнаками УБА.
7-11 вересня
Відбувся навчальний тур до м. Вільнюс (Литва) членів робочої групи УБА з адвокасі (Г.Саприкін, В.Загуменна, С.Барабаш, Л.Северин, Л.Лугова, Н.Попова, Н.Морозова, І.Шевченко) з метою вивчення і використання досвіду литовських колег у розробці комплексної програми з адвокасі та використання його для українського бібліотечного сектору. Результатом поїздки став проект плану роботи УБА з адвокасі.
12 вересня
За участі УБА відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з питань реалізації проекту “Глобальні бібліотеки” в Міністерстві культури і туризму України. Учасниками засідання від УБА стали Вилегжаніна Т.І., Ковальчук Л.І., Шевченко І.О.
23 вересня
За сприяння Херсонського регіонального відділення УБА у відділі обслуговування Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара відкрито комп’ютерний центр на 20 робочих місць з безкоштовним доступом до Інтернету.
24 вересня
Фахівці Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки та науково-технічної бібліотеки Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя, спільно з Тернопільським обласним відділенням УБА провели на базі НТБ ТДТУ день спеціаліста для працівників бібліотек різних видів "Бібліотека і користувач: грані взаємодії".
25 вересня
За участі УБА відбулося засідання Експертної ради програми “Глобальні бібліотеки”, де обговорювалися питання організації конкурсу регіональних навчальних центрів та конкурсу центрпіві публічного доступу до Інтернет. Учасниками засідання стали Пашкова В.С., Шевченко І.О., Хіміч Я.О.
29 вересня
Визначені переможці конкурсу "Бібліотека року": Комунальний заклад «Барська районна бібліотека Вінницької області» (директор Л. Кирилюк); Центральна бібліотека ім. М.Л. Кропивницького ЦБС для дорослих м. Миколаєва (директор Т. Тверда); Бармашівська сільська бібліотека-філія Жовтневого району Миколаївської області (директор Т. Сушко).
Січень - вересень
Вийшли друком публікації про діяльність УБА: Пашкова В.С. Управління проектами з оцифровування в бібліотеці // Бібл. планета. – 2008. - №1. – С. 34; Пашкова В.С. Семінар для бібліотекарів, які обслуговують незрячих // Бібл. планета. – 2008. - №1. – С.34; Пашкова В.С. Бібліотеки – завжди на порядку денному // Культура і життя. – 2008. – 24 вересня.
30 вересня
Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека отримала почесну відзнаку УБА «Бібліографічний посібник року» за бібліографічний покажчик «Іван Огієнко: «Я все зробив, що міг зробити...» (уклад.: Л. Оленич, В. Чупрова).
30 вересня
Всеукраїнський день бібліотек. Президія УБА оголосила підсумки конкурсу “Бібліотека року” та нагородила переможців. Президія УБА оголосила переможців Почесних відзнак УБА 2008 р. Вітання президента УБА оприлюднено на сайті УБА, розіслано через список розсилки, надруковано в журналі «Бібліотечна планета».
30 вересня
Корецька громадська бібліотечна асоціація Рівненського обласного відділення «Пріоритет» до Всеукраїнського дня бібліотек провела круглий стіл «Бібліотека, книга, читач».
28-30 вересня
Відбулась Міжнародна науково-практична конференція директорів та завідуючих центральних районних бібліотек, міських, сільських бібліотек, провідних фахівців ОУНБ «Сільська бібліотека на етапі розвитку суспільства знань» у Рівному. Серед організаторів конференції - Рівненське обласне відділення УБА. Учасників конференції привітала Президент УБА В.С. Пашкова. Ключовою доповіддю була «Стратегія діяльності УБА для розвитку сільської бібліотеки» голови Рівненського обласного відділення УБА, члена Президії В.П. Ярощук. Були схвалені рекомендації конференції, які відображають напрямки розвитку роботи УБА. Збірник матеріалів конференції розісланий ОУНБ України, у Міністерство культури і туризму України, в офіс УБА
30 вересня
Рівненське обласне відділення УБА взяло участь у проведенні урочистостей з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек, у яких вперше широко взяли участь сільські бібліотекарі і бібліотекарі різних систем і відомств.
1-2 жовтня
Херсонський регіональний осередок УБА став співорганізатором науково-практичної конференції “Інформаційні технології в бібліотеках як фактор соціально-культурного розвитку територій” та фінального етапу ІІІ обласного конкурсу працівників сільських бібліотек «Міс «Сільська бібліотека» – 2008» (переможець - Макарчук Л.М. – зав. Хрестівською сільською бібліотекою–філією Чаплинської ЦБС). Заходи відбулися у Херсонській ОУНБ ім. Олеся Гончара за участю члена президії УБА Шевченко І.О.
1-5 жовтня
5-та Міжнародна науково-практична конференція "Інформатіо-2008: Інформаційні ресурси: створення, використання, доступ» (Алушта, АР Крим). Організатори: Міжнародний консорціум Eifl.Net, Всеукраїнський Консорціум «Інформатіо», Наукова бібліотека НаУКМА, Українська бібліотечна асоціація, Національна парламентська бібліотека України, Український інститут науково-технічної і економічної інформації, Всеукраїнська асоціація інформаційних служб, ІММ “Фраксім” (тов), Інформатіо (тов), Наукова бібліотека Таврійського національного університету. Віце-президент УБА Т.О.Ярошенко – член оргкомітету. Член Президії УБА В.В. Загуменна виступила на тему: «Адвокасі бібліотек: захист та лобіювання інтересів». У виступі висвітлено проект з адвокасі бібліотек, що здійснюється під егідою УБА і ІREX
10 жовтня
Президія УБА затвердила Положення про Волинське обласне відділення УБА (голова Л.А.Стасюк).
10 жовтня
На засіданні Президії УБА було розглянуто проект "Стратегії УБА з адвокасі".
10 жовтня
Відбулося перше заняття бібліотекарів з регіонів у "он-лайновому класі" Державної академії керівних кадрів культури та мистецтв. У ньому взяли участь члени Президії УБА.
15-16 жовтня
Міжнародний семінар «Підвищення обізнаності про відкритий доступ» («Open Access Awareness Raising»), м.Єреван, Вірменія. Виступ віце-президента УБА Ярошенко Т.О.
22 жовтня
Експерти Інституту успішних громад в рамках проекту «Глобальні бібліотеки-Україна», що реалізується IREX за фінансової підтримки благодійного фонду Біла та Мелінди Гейтс, провели оцінку рівня організаційного розвитку неприбуткової організації «Українська бібліотечна асоціація» (УБА).
23-25 жовтня
У НТБ «КПІ» відбувся міжнародний круглий стіл «інноваційні технології в бібліотеках Білорусі і Києва» за участю шести директорів бібліотек вузів Білорусі де Дригайло В. Г. виступив із інформацією про Світовий форум науки в КПІ 21 міжнародної конференції СОДАТА. Із 10 секцій конференції 5 проводили роботу в читальних залах НТБ.
29 жовтня
Корецька громадська бібліотечна асоціація Рівненського обласного відділення УБА «Пріоритет» організувала літературний вечір відпочинку «Що в імені твоєму».
29-30 жовтня
Голова Рівненського обласного відділення, член Президії УБА В.П. Ярощук та її заступник Р.М. Щербан взяли участь у науково-практичній конференції у Регіональній бібліотеці м. Брест Республіки Білорусь, де представили роботу бібліотекарів України з історичного краєзнавства. Налагоджені стосунки з співпраці з громадською організацією бібліотекарів Білорусії.
Листопад
Оприлюднено документ: Публічні бібліотеки як місце доступу громадян до інформаційних технологій та Інтернету : матеріали дослідження / Українська бібліотечна асоціація; В. С. Пашкова, І. О. Шевченко, Я. О. Хіміч. – К. : [б. в.], 2008. – 127 с
Листопад
Корецька громадська бібліотечна асоціація Рівненського обласного відділення УБА «Пріоритет» організувала вернісаж творчості членів асоціації.
Листопад
Члени Рівненського обласного відділення УБА Р.М. Щербан Н.П. Волян, С.П. Ступницька, О.Л. Промська, А.М. Литвинюк, І.В. Давидчук уклали № 20 інформаційного бюлетеня "Інва.net".
5-9 листопада
Генеральна асамблея eIFL-2008 (eIFL General Assembly – 2008), Софія, Болгарія. Взяла участь віце-президент УБА Ярошенко Т.О.
6-9 листопада
Член президії УБА Шевченко І.О. взяла участь в оцінюванні наслідків конкурсу “Краща книжка року” та роботі конкурсної комісії 11–ої Київської міжнародної виставки “Книжковий світ”.
Листопад
Підписання двосторонньої Угоди про співпрацю між УБА та Польською спілкою бібліотек.
16-19 листопада
Члени УБА стали учасниками Міжнародної конференції «Розвиток публічних бібліотек Польщі і європейські стандарти», що відбулася у м. Торунь (Польща). Організотор - Польська спілка бібліотек (PZB). Учасники від УБА – Я.Хіміч (ДАКККіМ), Л.Лугова (Львівська ОДБ) та представники бібліотек - переможців Всеукраїнського конкурсу «Бібліотека року» Л.Кирилюк (Барська ЦРБ Вінницької області) і Л.Варюхіна (ЦБ ім. М.Л. Кропивницького ЦБС для дорослих м. Миколаєва).
19 листопада
Семінар «Проблеми розміщення та поширення наукових публікацій через репозитарії відкритого доступу»" (Тернопільський державний технічний університет ім.Пулюя). Учасники: учені, викладачі, аспіранти, бібліотечні фахівці університетів Тернополя. Виступ віце-президента УБА Ярошенко Т.О. «Відкритий доступ: нові проекти в Україні та світі».
17-21 листопада
Член Президії УБА В. Г. Дригайло був учасником дванадцятої міжнародної конференції і виставки «Інформаційні технології і комп`ютерні системи видавнича продукція для бібліотек (LIBCOM-2008)».
3 грудня
В Рівненській обласній бібліотеці до Дня інвалідів було організовано зустріч громадських організацій інвалідів з учасниками проекту з підготовки інформаційного бюлетеня "Інва.net". Керівник проекту, заступник голови президії Рівненського обласного відділення УБА Р.М. Щербан у електронній презентації представила: партнерські стосунки, тематику, відгуки споживачів інформації "Інва.net". Зустріч вела голова Рівненського обласного відділення УБА, член Президії УБА В.П. Ярощук.
10 грудня
Спільне засідання Президії УБА та Комітету УБА з адвокасі.
10 грудня
Семінар з адвокасі. Взяли участь члени комітету УБА з адвокасі та президент УБА.
19-20 грудня
Участь віце-президента УБА Т.І. Вилєгжаніної у Форумі інтелігенції під час закриття року України в Казахстані (Астана)
Грудень
Інтерв’ю з В.С.Пашковою «Президент Української бібліотечної асоціації розмірковує про шляхи інноваційного розвитку бібліотек» у виданні «Бібліоміст» / IREX (2008. – №1). www.bibliomist.org