Хроніка подій - 2007

16 січня
Тернопільську ОУНБ відвідав директор Державної бібліотеки України для юнацтва, віце-президент УБА Г.А.Саприкін. Під час зустрічі було обговорено питання діяльності Тернопільського обласного відділення УБА та проблеми обслуговування молоді.
7 лютого
Засідання президії Тернопільського обласного відділення УБА.
13 лютого
Луганське обласне відділення УБА, Луганська ОУНБ та Посольство США в Україні провели семінар-тренінг "Доступ до Інтернету як бібліотечна послуга" для 28 бібілотекарів Луганської області. Вела семінар президент УБА В.Пашкова
16 лютого
Віце-президент УБА Г.Саприкін проінформував учасників розширеної Колегії Міністерства культури та туризму України про діяльність Президії УБА.
21 лютого
Відкриття Інтернет-центру за проектом LEAP у Центральній міській бібліотеці ім.. О.С.Пушкіна м.Євпаторія. Взяла участь президент УБА В.С. Пашкова
23 лютого
Міністерство культури АРК, Кримська республіканська бібліотека ім. І.Франка, УБА та Посольство США в Україні провели семінар "Фандрейзінг для бібліотекарів і музеєзнавців", у якому взяли участь 50 учасників з різних районів Криму. Семінар вела президент УБА В.Пашкова.
26 лютого
Відбулася зустріч президента, віце-президентів УБА Л.Ковальчук, Т.Вилегжаніної, Г.Саприкіна, а також членів Президії УБА І. Шевченко та Р.Коваленко із представниками програми "Глобальні бібліотеки" із США
14 березня
Підготовлені (віце-президентом УБА Ковальчук Л.І., членом Президії УБА Коваленко Р.М., президентом УБА В.С. Пашковою) й передані до Секретаріату Президента України пропозиції УБА щодо проведення Року української книги .
15 березня
Засідання Президії УБА
16 березня
Президент УБА В.С.Пашкова та віце-президент Т.І. Вилегжаніна взяли участь у засіданні Експертної групи при Національній раді з питань культури і духовності при Президенті України. Були обґрунтовані пропозиції УБА щодо проведення Року української книги .
16 березня
Направлений лист до Міністра культури та туризму України Ю.П. Богуцького щодо катастрофічного стану підготовки фахівців для бібліотек
16 березня
Направлені листи до Президента України В.А. Ющенка , Голови Верховної Ради О.О. Мороза , Прем’єр-міністра України В.Ф. Януковича, (треба дати відсилку до документу) в яких, зокрема, обгрунтовані пропозиціїї: “Внести зміни до Закону України „Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”, виключивши закупівлю книг із сфери дії цього закону; Ініціювати звернення до Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель щодо затвердження порядку визначення предмета закупівлі - у разі закупівлі книг предметом закупівлі має бути конкретне видання, а не абстрактні книги”.
23 березня
У Тернопільському академічному обласному театрі ім. Т.Г. Шевченка на розширеній колегії управління культури облдержадміністрації відбулося нагородження учасників конкурсу сільських бібліотек «Моя бібліотека». Наказ про нагородження дипломами переможців обласного огляду-конкурсу сільських бібліотек "Моя бібліотека" Протокол засідання обласного оргкомітету з проведення огляду-конкурсу сільських бібліотек „Моя бібліотека”
20 квітня
У рамках Року української книги у Національній парламентській бібліотеці України відбувся Фестиваль української книги та читання. Організатори: Міністерство культури і туризму України, Національна парламентська бібліотека України, Національна рада з питань культури і духовності, Українська бібліотечна асоціація (віце-президент УБА Т.І.Вилегжаніна), Українська асоціація книговидавців та книгорозповсюджувачів
25 квітня
Засідання Англомовного бібліотечного клубу в Американській бібліотеці (Бібліотека Національного університету "Києво-Могилянська академія"). Ведуча віце-президент УБА Т.О.Ярошенко.
20-28 квітня
Відповідно до угоди про партнерство з Білоруською бібліотечною асоціацією заступник директора Фундаментальної бібліотеки Білоруського університету Бутіна А. стажувалася у НТБ НТУУ КПІ, ознайомилася з роботою Центру безперервної інформаційно-бібліотечної освіти УБА (організатор член Президії В.Г.Дригайло).
17 травня
Засідання Президії УБА
9-17 червня
Участь Української бібліотечної асоціації у проведенні 14-ої Міжнародної конференції “Крим 2007” Бібліотеки та інформаційні ресурси у сучасному світі науки, культури, освіти та бізнесу”, Судак, Крим
12 червня
Розширене засідання Президії УБА під час Кримської конференції.
19 червня
Засідання президії Тернопільського обласного відділення УБА.
31 липня
Установчі збори Закарпатського регіонального відділення УБА за участі президента УБА В.С. Пашкової. Головою Закарпатського регіонального відділення УБА обрана Л.З. Григаш, директор Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки (Фото)
31 липня
Школа керівника “PR-технології сучасної бібліотеки” в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці. Виступ президента УБА В.С.Пашкової “Як працювати із журналістами: Бібліотекар дає інтерв’ю”
2 серпня
Президент УБА В.С. Пашкова зустрілася із Генеральним консулом, Радником-міністром Румунії п. Р. Сендулеску. Під час зустрічі обговорили шляхи удосконалення бібліотечного обслуговування румунського населення в Україні. В.С. Пашкова дала інтерв’ю румунській редакції Чернівецького радіо.
3 серпня
Установчі збори Чернівецького регіонального відділення УБА за участі президента УБА В.С. Пашкової.
3 серпня
Президент УБА В.С. Пашкова провела семінар “Як писати проекти” в Чернівецькому регіональному осередку УБА
20-22 серпня
Семінар “Електронні ресурси – всім: Стратегія і тактика створення центрів Інтернету в публічних бібліотеках України” для переможців конкурсу “Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP-VI)” за участю УБА.
21 серпня
Відновив роботу Херсонський регіональний осередок УБА. Його головою обрана директор Херсонської міської бібліотеки Г.Сердюк.
3-5 вересня
Семінар “Проект “Інтернет для читачів публічних бібліотек” (LEAP) Посольства США в Україні: аналізуємо досвід, плануємо майбутнє” за участю УБА відбувся у Кримській республіканській бібліотеці ім. І. Франка та Центральній міській бібліотеці ім. О.С. Пушкіна м. Євпаторія.
14 вересня
Відкрилася фотовиставка «Моя бібліотека» у Львівській обласній універсальній бібліотеці в рамках проведення Львівського форуму видавців за сприяння п. Л. Лугової, заст. Директора Львівської обласної бібліотеки для дітей.
15 вересня
Президія УБА поздоровила Голову Білоруської бібліотечної асоціації Чугаєву Н. С. із Всебілоруським днем бібліотек
18 вересня
Президент УБА В.С. Пашкова провела зустріч із фахівцями Центральної міської бібліотеки м. Трускавець Львівської області.
1 жовтня
Виступ президента УБА В.С.Пашкової “Роль Української бібліотечної асоціації у наданні доступу до інформації людям із обмеженнями зору” на Міжнародному семінарі “Сучасні методи і засоби комп’ютерної освіти для осіб з обмеженими можливостями”, м. Київ.
9 жовтня
Засідання Тернопільського обласного відділення УБА, на якому обговорювався стан справ, що склався в організації діяльності Лановецької та Кременецької централізованих бібліотечних систем щодо виконання наказу управління культури облдержадміністрації від 12 травня 2006 року № 76 «Про збереження централізованих бібліотечних систем».
23–25 жовтня
Участь члена Президії УБА Дригайла В.Г. у роботі VIII Міжнародної науково-практичної конференції «Менеджмент вузівських бібліотек», виступ із доповіддю : «Оцінка ефективності бібліотечної технології і управління якістю технологічних процесів».
Жовтень
Створено Луганське регіональне відділення Центру безперервної інформаційно-бібліотечної освіти (Держаної академії керівних кадрів культури та мистецтв та УБА).
Листопад
УБА отримало грант на придбання англо-українських і українсько-англійських словників для 27 інформаційних центрів “Вікно в Америку”, які розташовані в бібліотеках по всій Україні (відповідальні віце-президент УБА Л.І. Ковальчук, член президії Р.М.Коваленко, президент В.С. Пашкова)
7 листопада
Президент УБА В.С. Пашкова виступила перед завідуючими методичними відділами обласних універсальних наукових бібліотек, під час семінару в Національній парламентській бібліотеці України.
8-11 листопада
УБА взяла участь у Х міжнародній виставці-ярморку "Книжковий свiт - 2007", що проходила у м. Києві
14 листопада
Члени президії Тернопільського обласного відділення УБА (Вітенко В.І., Хмурич М.В., Гончарук О.С., Ліскова О.Г.) взяли участь у Дні спеціаліста «Партенрство в ім’я читача», який відбувся на базі Тернопільського національного економічного університету.
12-16 листопада
Презентація УБА на одинадцятій Міжнародній конференції і виставці «Інформаційні технології, комп’ютерні системи, видавнича продукція для бібліотек», м. Звенигород, Московська обл. (член президії УБА Дригайло В.Г.)
18 листопада
За ініціативою УБА бібліотекарі Харкова, Краматорська та Севастополя взяли участь у акції “Книжкова хвиля”
7-14 грудня
Науково-освітня професійна програма навчання працівників медичних бібліотек на базі Національної бібліотеки Білорусі, м. Мінськ (Організатор – Центр безперервної інформаційно-бібліотечної освіти УБА)
11 грудня
Засідання президії Тернопільського обласного відділення УБА, на якому обговорювалося питання про подання бібліографічного покажчика, підготовленого Тернопільською обласною універсальною науковою бібліотекою «Іван Огієнко: Я все зробив, що міг зробити...» (Вип. 2 із серії «Родом з України»), на конкурс УБА «Бібліографічний посібник року».
10-15 грудня
Навчальна поїздка 12 бібліотекарів із Вінниці, Донецька, Києва, Кіровограда, Маріуполя, Сум, Херсона до Данії. Організовано Центром безперервної інформаційно-бібліотечної освіти УБА та Державної академії керівних кадрів культури та мистецтв.
18 грудня
У Києві на базі наукової бібліотеки Національного університету Києво-Могилянська академія відбувся семінар «Авторське право в цифровому середовищі», організований Українською бібліотечною асоціацією (віце-президент Т.О.Ярошенко) спільно з Міжнародним фондом „Відродження", асоціацією „Інформатіо-Консорціум" та Науковою бібліотекою Національного університету Києво-Могилянська академія.