Хроніка подій - 2006

20 грудня
Відкриття Інтернет-центру за проектом LEAP у публічній бібліотеці м. Городенка, Івано-Франківської області. Від УБА виступили президент В.С.Пашкова та член Президії УБА В.В. Загуменна.
16-17 листопада
Президент УБА В.С.Пашкова взяла участь у міжнародному семінарі “Застосування електронних сервісів для мультимедійної підтримки освіти та безперервної освіти в Україні, Росії та Таджикистані”, організованому Лейпцігським університетом прикладних наук та Асоціацією передачі знань у м. Лейпциг (Німеччина) в рамках реалізації проекту “EduVisIm”. У своїх виступах В.С. Пашкова розповіла про діяльність УБА, Посольства США в Україні, українських бібліотек у напрямку надання доступу до електронної інформації, зокрема сліпих, звернула увагу на необхідність дотримання вимог міжнародних документів щодо доступності веб-сайтів для людей із обмеженнями зору.English
Листопад
Українська бібліотечна асоціація (УБА) з осені 2006 р. бере участь у реалізації міжнародного проекту TEMPUS “EduVisIm: “Адаптивні інформаційні та комунікативні технології для освіти учнів в Україні”. Мета цього проекту – організація освітньої мережі для навчання викладачів спеціалізованих шкіл для сліпих використанню онлайнового мультимедійного середовища в процесі викладання. Бібліотеки, як важливий складник безперервної освіти, покликані працювати у тісному партнерстві з освітніми закладами, надаючи доступ до електронної інформації викладачам і учням.
7 листопада
Президент УБА В.С. Пашкова та віце-президент Г.А. Саприкін привітали Миколаївську обласну універсальну наукову бібліотеку ім.О.Гирьова із 125-річчям (Текст поздоровлення).
З жовтня
Семінар «Бібліотечне обслуговування етнічно та економічно різноманітного населення: Досвід США», м. Сімферополь, Кримська республіканська універсальна наукова бібліотека ім.І.Франка. За підтримки Посольства США в Україні. За участю президента УБА В.Пашкової.
2-6 жовтня
ІІІ Міжнародна науково-практична конференція “Informatio” “Інформаційні ресурси: створення, використання, доступ”, м.Алушта, Крим. УБА – співорганізатор конференції. Серед інших заходів - проведено “круглий стіл” УБА – розширене засідання Президії УБА за участі В.Пашкової, Л.Ковальчук, Т.Ярошенко, Г.Саприкіна, В.Загуменної, Р.Коваленко, В.Вітенка та учасників конференції. Проінформовано про діяльність та заходи УБА.
2 жовтня
Участь президента УБА В.Пашкової у програмі “Документ +” на телеканалі “1 + 1” з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.
28 вересня
Відкриття фотовиставки “Моя бібліотека”, організованої УБА, у приміщенні Міністерства культури та туризму України (Прес-реліз) під час відзначення Всеукраїнського дня бібліотек. Виступ президента УБА В.Пашкової, члена президії УБА І.Шевченко.
27 вересня
Прес-конференція в Укрінформ з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Брали участь від УБА: В.Пашкова, І.Шевченко, Л.Ковальчук.
18 вересня
Засідання Президії УБА.
14-15 вересня
13-й Форум видавців у Львові. Презентації «Електронні ресурси для науки та освіти» провела у Львівському державному аграрному університеті та Львівському національному університеті ім.І.Франка директор наукової бібліотеки Національного університету «Києво-Могилянська академія», віце-президент Української бібліотечної асоціації Тетяна Ярошенко.
6 вересня
Панельна презентація «Рівноправний доступ, рівні можливості: бібліотечне обслуговування громадян із особливими потребами» під час Всеукраїнської науково-практичної конференції директорів державних та обласних універсальних наукових бібліотек «Публічні бібліотеки України: тенденції та перспективи розвитку в ХХІ сторіччі», м. Дніпропетровськ та м. Павлоград Дніпропетровської області. Ведучі: президент УБА В.Пашкова та член Президії УБА В.Ярощук.
31 серпня
Засідання Президії УБА.
28-30 серпня
Всеукраїнський семінар «Місія бібліотек в інформаційному забезпеченні людей з особливими потребами», м. Рівне. Організатори: Посольство США в Україні, Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека, Рівненське відділення Української бібліотечної асоціації, за участю президента УБА В.Пашкової та члена президії УБА В.Ярощук.
9-11 серпня
Всеукраїнський семінар "Регіональна бібліотека у системі соціокультурної реабілітації людей з особливими потребами", м. Херсон. Організатори: Посольство США в Україні, Херсонське обласне бібліотечне товариство, Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара. Взяли участь президент УБА В.Пашкова та віце-президент Г.Саприкін.
11 липня
Прямий ефір на радіо "Промінь": "Проект "Українська бібліотечна асоціація". У прямому ефірі виступали та відповідали на запитання слухачів про сучасний стан і перспективи розвитку бібліотек, завдання і діяльність Української бібліотечноі асоціації віце-президенти Ковальчук Л., Саприкін Г.А.
14 липня
Засідання Міжвідомчої ради з питань підготовки нової редакції Закону України "Про бібліотеки та бібліотечну справу" в Міністерстві культури та туризму України. Взяли участь члени президії Пашкова В.С., Шевченко І.О., Саприкін Г.А.
18 липня
Зустріч члена Президії УБА, заст. начальника департамента мистецтва та регіональної політики, начальника відділу аналізу та прогнозування розвитку бібліотек Міністерства культури та туризму Украіни Шевченко І.О. з Прем'єр-Міністром України Ю. Єхануровим. Були обговорені нагальні проблеми розвитку бібліотек, відзначена роль Української бібліотечної асоціації.