Хроніка подій - 2005

22 січня
УБА направила Звернення Прем'єр-міністру України Тимошенко Ю.В., Голові Верховної Ради України Литвину В.М., Голові Київської міської держадміністрації Омельченку О.О. з приводу критичної ситуації в якій опинилася Публічна бібліотека ім. Лесі Українки м.Києва в зв'язку із питанням виселення її із одного з приміщень.
17 лютого
В НТБ НТУУ "КПІ" відбувся семінар-тренінг "Електронні ресурси для бібліотек України" згідно проекту INTAS "Доступ до наукової інформації для вчених". Організатор: член президії УБА, Волинець В.
25 лютого
Відбулася навчальна поїздка групи членів УБА до бібліотек Німеччини, керівник член президії УБА проф. Скнарь В.К.
28 лютого
Вийшов з друку інформаційний листок "Бібліотекар України".
1 березня
Відбулося чергове засідання президії УБА, одне з питань: розробка проекту стратегії розвитку УБА до 2010 року.
6 березня
Направлене звернення УБА до Голови Київської обласної держадміністрації Жовтяка Є.Д. з приводу становища в якому опинилась Київська обласна бібліотека для юнацтва, недопущення її виселення.
23-25 березня
В бібліотеці Гродненського державного університету відбулася шоста Міжнародна науково-практична конференція, присвячена 65-річчю бібліотеки на тему: "Менеджмент вузівських бібліотек: роль бібліотеки в забезпеченні навчального процесу вузу в контексті нової парадигми освіти". На пленарному засіданні конференції президент УБА виступив із доповіддю "Наукова організація праці в бібліотеці: вчора, сьогодні, завтра". Також відбулася презентація книги В.Г. Дригайла "Основи управління бібліотекою вузу". При підведенні підсумків конференції за анкетуванням президент УБА став переможцем конкурсу і отримав диплом "Містер Конференція".
Березень
За ініціативою УБА (віце-президент В.С.Пашкова) провідні бібліотеки Києва передали книги Українській громаді Норвегії. УБА отримала подяку від голови Української громади Норвегії та посла України в Норвегії.
30 березня
Вийшов з друку інформаційний листок "Бібліотекар України".
15 квітня
В НБУВ відбувся третій Міжнародний науково-практичний семінар "Інформаційні технології в бібліотеках і в бібліотечній освіті" на якому виступила із доповіддю член президії УБА проф. Загуменна В.В. Взяли участь в роботі семінару президент УБА Дригайло В.Г., члени президії УБА Вилегжаніна Т.І.,Саприкін Г.А.,Скнарь В.К.
19-28 квітня
Українською бібліотечною асоціацією та Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв організовано науково-освітньо професійну програму "Європейські стратегії розвитку культури та освіти і роль бібліотеки у їх реалізації на базі бібліотек Німеччини". Брали участь члени призідії Саприкін Г.А., Вітенко В.І., Скнарь В.А. та інші.
25 квітня
Створена секція УБА "Електронні ресурси бібліотек та цифрове історико-культурне та наукове надбання", керівник секції: Баркова О.В.
28 квітня
В НПБУ Доценко С. представник фірми EX-LIBRIS в Україні презентував програмне забезпечення ALEPH. На презентації були присутні президент УБА Дригайло В.Г., члени президії Архипська О.І., Вилегжаніна Т.І., Волинець В.М., Коваленко Р.М.
11-14 травня
Центр безперервної інформаційно-бібліотечної освіти УБА взяв участь у організації семінару-навчальної поїздки "Проект LEAP: підвищення ролі бібліотек в житті місцевої громади в Донецькій області (спільно із Посольством США в Україні та Донецькою ОУНБ). Відповідальні: В.С.Пашкова, В.К.Скнар, І.О.Шевченко, О.Башун. Взяли участь понад 50 бібліотекарів.
24-27 травня
Посольством США в Україні спільно з Центром безперервної інформаційно-бібліотечної освіти Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв та Українською бібліотечною асоціацією проведено семінар для директорів бібліотек України, які беруть участь у реалізації проекту "Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP)" на тему "Проект LEAP: підвищення ролі бібліотек у житті місцевої громади" на базі Тернопільської ОУНБ. Учасники семінару відвідали обласну бібліотеку для молоді, Бережанську, Чортківську, Теребовлянську ЦБ, Гусятинську та Заліщицьку ЦБС. Відповідальні: В.С.Пашкова, В.К.Скнар, І.О.Шевченко, В.І.Вітенко. Взяли участь понад 50 бібліотекарів.
30 травня
Відбулося чергове засідання президії УБА.
Травень
В.С.Пашкова, як міжнародний експерт, брала участь у засіданні Ради консультантів Фонду Білла та Мелінди Гейтс у Вашингтоні з питань присудження щорічної нагороди "Доступ до навчання".
30 травня
Вийшов з друку інформаційний листок "Бібліотекар України".
4-12 червня
Відбулася 12 Міжнародна конференція "Крим-2005". В рамках конференції відбулося засідання президії УБА і День українських бібліотек на кримській конференції. Семінарами, круглими столами, секціями, презентаціями керували президент УБА Дригайло В.Г., віце-президенти УБА Пашкова В.С., Ковальчук Л.І., члени президії Архипська О.І., Вилегжаніна Т.І., Волинець В.М., Загуменна В.В., Скнарь В.К., Саприкін Г.А., В.С.Пашкова та І.О.Шевченко презентували проект Стратегії УБА.
21 червня
Візити представника Міжнародної асоціації шкільних бібліотекарів п. Брауна до провідних бібліотек Києва (організатор: В.С.Пашкова).
22 червня
Звернення до Міністра культури і туризму України Білозір О.В. з приводу збільшення набору на бібліотечні спеціальності на бюджетну форму навчання. За підписом президента УБА Дригайла В.Г., віце-пре зидентів УБА Пашкової В.С. і Ковальчук Л.І.
5-7 липня
Центр безперервної інформаційно-бібліотечної освіти УБА взяв участь у організації семінару "Ліквідація електронної нерівності: роль публічних бібліотек" у м. Долина Івано-Франківської області (спільно із Посольством США в Україні). Відповідальні: В.С.Пашкова, І.О.Шевченко. Взяли участь 20 бібліотекарів.
14-18 серпня
В Осло відбулася 71 сесія Генеральної асамблеї ІФЛА. Від України в її роботі взяли участь президент УБА Дригайло В.Г., віце-президент Пашкова В.С., члени президії Архипська О.І., Саприкін Г.А., член УБА О.Г.Емірова і голова ревізійної комісії УБА Павленко Р.І.
29 серпня
В НПБУ відбулося засідання УБА з питання тендерної політики відносно бібліотек.
30 серпня
В "Бібліотекарі України" опублікований проект "Стратегії діяльності Української бібліотечної асоціації до 2010 року: "Зробимо бібліотеку символом демократії" ", розроблений Пашковою В.С., Шевченко І.О., Кочетковим В.М. При підготовці документу були враховані пропозиції Скнарь В.К., Загуменної В.В.
9 вересня
На ім'я Міністра культури і туризму України Білозір О.В. відправлено лист про вирішення питання формування Переліку установ культури України, що мають особливу громадську значущість. За підписом президента УБА Дригайла В.Г.
20-30 вересня
За ініціативою Тернопільського регіонального відділення УБА в Тернопільській ОУНБ проводилась Декада відкритих дверей, приурочена Всеукраїнському дню бібліотек. (План проведення за адресою: http://www.library.te.ua/new_lib/dod.php).
22 вересня
Відбулося засідання президії УБА.
27 вересня
Відбулося святкування 70-річчя Державної науково-технічної бібліотеки України. З привітаннями виступили президент УБА Дригайло В.Г. та член президії УБА Вилегжаніна Т.І.
28 вересня
В НПБУ відбулося урочисте зібрання публічних бібліотек м. Києва з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек, на якому виступили заступник міністра культури і туризму України О.Г. Шокало-Бенч, президент УБА Дригайло В.Г., віце-президент Ковальчук Л.І., член президії Генеральний директор НПБУ Вилегжаніна Т.І.
29 вересня
Відбувся Всеукраїнський чат, присвячений Всеукраїнському дню бібліотек за сприянням програми ІАТР, за програмою розширеного доступу та навчання в Інтернет. Організатор: віце-президент УБА Пашкова В.С.
30 вересня
Президент УБА через інформаційний листок "Бібліотекар України" поздоровив бібліотечну громадськість із Всеукраїнським днем бібліотек. У цьому номері був опублікований список бібліотечних працівників, які нагороджені почесними відзнаками і почесними грамотами УБА. За відданість бібліотечній справі Батушанська О.Ф. директор Одеської Державної наукової бібліотеки ім. М.Горького Бровкін А.Г. заступник Генерального директора національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського Гречко Г.С. заст. директора Центральної Миколаївської міської бібліотеки для дітей Ржевцева Н.П. директор бібліотеки Севастопольського державного технічного університету, голова місцевого осередку УБА Тютюн Г.І. директор Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва За внесок у розвиток бібліографії та бібліографознавства Дубровіна Л.А. директор інституту рукопису НБУВ, доктор історичних наук, професор За внесок у бібліотечну освіту Чернець В.Г. ректор ДАКККіМ, професор, кандидат філософських наук Бібліографічний посібник року Сербські фольклор і література в українських перекладах та дослідженнях 1837-2004: Матеріали до бібліографії НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадского; Редкол.: О.Онищенко (голова) та ін.; Уклад.: Д. Айдачич, Н. Дацькова, Т. Добко, Н. Моісеєнко та ін. - К., 2005.- 267 с. Почесними грамотами нагороджені Башун О.В заступник директора ДОУНБ Гончарук О.С. заступник директора ТОУНБ Демчук П.І. завідуюча відділом РОУНБ Ковальчук Т.М. завідуюча відділом ВОУНБ для юнацтва Кононенко В.О. завідуюча відділом НПБУ Красножон П.І. директор Білоцерківської міської бібліотечної системи Малкова О.В. заступник директора Державної науково-технічної бібліотеки України Манько Т.С. заступник директора інституту культури КНУКіМ, доцент Москаленко О.О. заступник директора Державної науково-технічної бібліотекиУкраїни Морозова Н.І. керівник служби Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки Ніколаєнко Л.І. директор Державної науково - технічної бібліотеки України Нефедова О.М. директор бібліотеки Національного гірничого університету Рогова П.І. директор Державної науково-педагогічної бібліотеки України
3-7 жовтня
В м. Алушта відбулася Міжнародна науково-практична конференція INFORMATIO-2005 "Електронні інформаційні ресурси: проблеми створення, використання, доступ", в якій брали участь і виступали члени президії УБА Архипська О.І., Вилегжаніна Т.І., Волинець В.М., Коваленко Р.М., віце-президент УБА Ковальчук Л.І.
10-11 жовтня
На міжнародній конференції в НБУВ на пленарному засіданні виступила віце-президент УБА Пашкова В.С., на засіданні Асоціації бібліотек України виступили президент УБА Дригайло В.Г., члени президії УБА Вилегжаніна Т.І., Саприкін Г.А., Рогова П.І., голова ревізійної комісії УБА Павленко Р.І.
15 жовтня
Вийшла з друку книга: Центри публічного доступу до Інтернету в бібліотеках / Укл.:В.К.Скнар, І.О.Шевченко; Редкол.: В.С.Пашкова (голова) та ін.; ДАКККіМ, Публ. б-ка ім. Л.Українки м.Києва, УБА. - К., 2005. -140 с.
20-21 жовтня
В НТБ НТУУ "КПІ" відбулася шоста школа-семінар "Сучасні інформаційні технології для бібліотек та менеджмент науково-освітніх мереж". Організатор: член президії УБА Волинець В.М. На семінарі виступили із доповідями президент УБА Дригайло В.Г., член президії УБА Скнарь В.К.
24-26 жовтня
В м. Закопаному (Польща) пройшла IV Міжнародна конференція Польського Союзу Бібліотек "Напрямки розвитку публічних бібліотек міст і гмін. Пошук модельних дій", на якій із доповіддю "Стан і перспективи розвитку сільських бібліотек України - досвід бібліотек Тернопільщини". Виступив член президії УБА директор Тернопільської ОУНБ Вітенко В.І..
25-27 жовтня
В Мінську відбулася Міжнародна науково-практична конференція "Роль бібліотек і інформації в стабільному розвитку суспільства " і звітно-виборна конференція Білоруської бібліотечної асоціації. Президент УБА Дригайло В.Г. виступив із доповіддю на пленарному засіданні, а на звітно-виборній конференції ББА із інформацією про діяльність УБА.
Жовтень
Лекції спеціаліста із питань шкільних бібліотек із США п.Терренса Янга в бібліотеках Києва та Миколаєва (організатор В.С.Пашкова).
14-18 листопада
В Єршово відбулася дев'ята Міжнародна конференція і Виставка "Лібком-2005". Президент УБА Дригайло В.Г. виступив при відкритті і закритті конференції, вів засідання секції "Сучасні проблеми інтеграції, оцінки і оптимізації інформаційних і бібліотечних ресурсів для організацій науки, культури і освіти" і виступив з доповіддю "Болонський процес і бібліотека".
23 листопада
Відбулося засідання президії УБА.
29 листопада
Відбулося засідання комісії УБА з підготовки засідання круглого столу з тендерних питань і звернення до урядових установ за допомогою у вирішенні даної проблеми
30 листопада
Вийшов з друку інформаційний листок "Бібліотекар України".
6 грудня
Відбувся Всеукраїнський круглий стіл "Бібліотеки в системі державних закупівель: проблеми та шляхи їх вирішення". Модератори В.Г.Дригайло, І.О.Шевченко. Брали участь УБА, АБУ, асоціації дитячих б-к, Української асоціації книговидавців і книгорозповсюджувачів, національних, республіканських обласних бібліотек, б-к. м.Києва і Севастополя, б-к. інших відомств, де було прийняте звернення до Кабінету Міністрів, Міністерств економіки, фінансів, культури і туризму.
7 грудня
Відбувся Всеукраїнський Інтернет-чат, за сприяння програми розширення доступу та навчання в Інтернет (ІАТР) та LEAP на тему: "Проблеми правового вакууму головних напрямків життєдіяльності бібліотек України". За участю заступника міністра культури і туризму Шоколо-Бенч О.Г., заступника начальника управління технічної політики Міністерства культури і туризму Даниленко О.П., начальника відділу бібліотек Міністерства культури і туризму Шевченко І.О., директорів бібліотек, в яких розташовані центри ІАТР та LEAP, представників НПБУ, УБА, Центру інформаційних ресурсів Посольства США в Україні та бібліотекарів. Модератори Башун О.В. голова Донецького відділення УБА та Богдан Микицей, координатор програми ІАТР для України. Були узагальнені результати чату і прийняті відповідні звернення в урядові установи.
11 грудня
День відкритих дверей бібліотеки Гете-Інституту. Взяли участь президент УБА Дригайло В.Г., віце-президент Пашкова В.С., члени президії Вилегжаніна Т.І., Рогова П.І., Саприкін Г.А., Скнарь В.К.
12-17 грудня
Українською бібліотечною асоціацією та Державної академії керівних кадрів культури і туризму організовано міжнародну науково-освітню професійну програму "Стратегія розвитку бібліотек у сучасному світі науки, інформації, освіти", в якій брали участь члени президії УБА Вітенко В.І., Волинець В.М. та інші на базі бібліотек міста Москва (Росія).
13 грудня
Відбувся Всеукраїнський Інтернет-чат з обговорення за сприяння програми розширення доступу до навчання в Інтернет (ІАТР) за темою: "Проблеми придбання книг та періодики для бібліотек України відповідно до діючого законодавства щодо державних закупівель", за участю представників Міністерства економіки України, директорів бібліотек, в яких розташовані центри ІАТР та LEAP, представників НПБУ, УБА, Центру інформаційних ресурсів Посольства США в Україні та бібліотекарів. Модератори Башун О.В., голова Донецького відділення УБА та Б. Микицей, координатор програми ІАТР для України. Бібліотекарі внесли свої пропозиції щодо внесення змін до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" та визначення плану першочергових дій щодо вирішення проблем комплектування бібліотек.
14 грудня
УБА направила листи Прем'єр-міністру України Єханурову Ю.І. та Міністру економіки України Яценюку А.П. із зверненням, прийнятим бібліотечною громадськістю України на круглому столі "Бібліотеки в системі державних закупівель: проблеми та шляхи їх вирішення" з пропозиціями про внесення доповнень до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти".
15 грудня
Відбулося святкування 30-річчя Державної бібліотеки України для юнацтва. Урочисту частину вів член президії УБА, директор бібліотеки Саприкін Г.А. Із привітанням колективу бібліотеки виступили президент УБА Дригайло В.Г., члени президії УБА Вилегжаніна Т.І. директор НПБУ, Скнарь В.К. директор ЦББІО. Президія УБА надіслала привітання колективу з приводу цієї дати і нагородила бібліотеку почесною грамотою УБА.
12-19 грудня
Відбулася навчальна поїздка групи членів УБА до бібліотек Москви на чолі з членом президії УБА Волинець В.М. та І.О.Шевченко.
30 грудня
Вийшов з друку інформаційний листок "Бібліотекар України".