Хроніка подій - 1997

Січень
За ініціативою Української бібліотечної асоціації розпочав роботу англомовний бібліотечний клуб.
Січень-Червень
За програмою "Бібліотечні стажери" Американської бібліотечної асоціації в Науковій бібліотеці Національного університету "Києво-Могилянська академія" та в Бібліотечно-інформаційному відділі Верховної Ради України працювали американські спеціалісти Дж.Шерідан та Віра Скоп. Вони виступали також перед бібліотекарями Києва.
16 січня
Участь у семінарі для бібліотекарів м.Москви та Московьскої області за програмою "Професійний розвиток російських та українських бібліотекарів" (Мортенсон-центр міжнародних бібліотечних програм при Іллінойському університеті США, Всеросійська бібліотека іноземної літератури ім.М.І.Рудоміно, Українська бібліотечна асоціація). Виступ президента В.С.Пашкової про досвід розробки та прийняття Кодексу етики бібліотекаря Українською бібліотечною асоціацією.
17 січня
Участь у семінарі "Основи етики у бібліотечній справі", організованому Інформаційною службою США та Міжнародною Радою наукових обмінів в м.Москві у Всеросійській бібліотеці іноземної літератури ім.М.І.Рудоміно. Виступ президента В.С.Пашкової про кодекс етики бібліотекарів Української бібліотечної асоціації. Зустріч з директором міжнародного відділу Американської бібліотечної асоціації К.Еріксон, обговорення шляхів співпраці.
22 січня
Засідання "Бібліотечна справа в США: особливості діяльності університетських бібліотек", організоване Секцією бібліотек вищих навчальних закладів, Науковою бібліотекою Національного університету "Києво-Могилянська академія" в Домі Америки в Україні.
1-4 лютого
Участь віце-президента Української бібліотечної асоціації В.С.Бабича у міжнародній конференції "Публічні бібліотеки Пешта (Угорщина) та їх розвиток" за програмою "Розвиток публічних бібліотек" Європейського Союзу. Разом з асоціацією в програмі від України брали участь Центральна міська бібліотека ім.Лесі Українки м.Києва та Київський державний інститут культури.
14 лютого
Засідання з проблем автоматизації українських бібліотек, організоване Українською бібліотечною асоціацією в Домі Америки в Києві.
20 березня
Семінар з проблем автоматизації бібліотек в Україні, організований за ініціативою Української бібліотечної асоціації, в Книжковій палаті України.
26 березня
Зустріч президента Української бібліотечної асоціації В.С.Пашкової з бібліотекарями Наукової бібліотеки Державної академії легкої промисловості України.
Квітень
Круглий стіл бібліотекарів, які працюють з юридичною інформацією, м.Київ.
21-22 квітня
Міжнародна конференція "Законодавство в світі книги: шляхи реалізації в Україні рекомендацій Ради Європи" (президент та віце-президент Української бібліотечної асоціації А.П.Корнієнко - члени оргкомітету).
23-25 квітня
Міжнародний семінар "Бібліотека майбутнього: досвід і можливості" у Бєлгородській державній універсальній науковій бібліотеці (Росія) відповідно до програми "Професійний розвиток російських та українських бібліотекарів" (Мортенсон-центр міжнародних бібліотечних програм при Іллінойському університеті США, Всеросійська бібліотека іноземної літератури ім.М.І.Рудоміно, Українська бібліотечна асоціація).
14-16 травня
За поданням Української бібліотечної асоціації бібліотекарі українських бібліотек з м.Києва, м.Кіровограда та м.Харкова взяли участь в міжнародному семінарі "Перетворення бібліотеки: концепція управління та фінансування" в м.Санкт-Петербург, організованому Гете-Інститутом.
19-21 травня
Участь у семінарі для бібліотекарів м.Санкт-Петербурга та Півночі Росії за програмою "Професійний розвиток російських та українських бібліотекарів" (Мортенсон-центр міжнародних бібліотечних програм при Іллінойському університеті США, Всеросійська бібліотека іноземної літератури ім.М.І.Рудоміно, Українська бібліотечна асоціація). Виступ президента В.С.Пашкової про досвід розробки та прийняття Кодексу етики бібліотекаря Українською бібліотечною асоціацією.
20 травня
Зустріч президента Української бібліотечної асоціації В.С.Пашкової з відповідальним секретарем Російської бібліотечної асоціації М.О.Шапарневою, обговорення напрямків співпраці.
26-27 травня
Під час науково-практичної конференції "Бібліотечне краєзнавство у відновленні історичної пам'яті народу України" створена секція "Краєзнавча робота бібліотек" (керівник віце-президент В.Д.Навроцька).
5-6 червня
Лекції з сучасних проблем каталогізації в Домі Америки в Києві. Лектор: Н.Монтвілоф, Бібліотека Конгресу США.
Червень
В межах Міжнародної конференції "Крим-97" "Бібліотеки та асоціації у світі, що змінюється: нові технології та нові форми співробітництва". Відбувся семінар для бібліотекарів Криму за програмою "Професійний розвиток російських та українських бібліотекарів" (Мортенсон-центр міжнародних бібліотечних програм при Іллінойському університеті США, Всеросійська бібліотека іноземної літератури ім.М.І.Рудоміно, Українська бібліотечна асоціація).
18 червня
Зустріч бібліотекарів, які працюють з юридичною інформацією, в Домі Америки в Україні. Виступ спеціаліста з питань бібліотечно-інформаційного обслуговування Інформаційної агенції США Р.Мара.
20-25 червня
Українська бібліотечна асоціація взяла участь в організації Шістнадцятої щорічної конференції з українознавства "Бібліотечна співпраця України та Північної Америки" в Іллінойському університеті в м.Урбана-Шампейн, США (президент В.С.Пашкова та М.І.Сенченко - члени оргкомітету). Створення Всесвітньої ради українских бібліотекарів.
Червень-липень
Участь голови Кіровоградського відділення Української бібліотечної асоціації О.М. Гаращенко та членів асоціації О.М.Волохіна і Т.Бугасової в щорічній Конференції Американської бібліотечної асоціації в м.Лос-Анджелесі.
17 липня
Участь в нараді "Проблеми бібліотечної справи в Україні і розвиток вітчизняного інформаційного простору" в Інституті стратегічних досліджень (президент В.С.Пашкова, віце-президент А.П.Корнієнко, член Президії О.І.Архіпська, М.І.Сенченко).
Серпень
Участь члена Президії Української бібліотечної асоціації О.І.Архипської та члена асоціації Г.П.Воскресенської в Генеральній конференції ІФЛА в м.Копенгаген (Данія).
Вересень 1997 р. - червень 1998 р.
За ініціативою Української бібліотечної асоціації Гете-Інститут в Києві організував курси німецької мови для бібліотекарів.
16 вересня
Семінар "Входження в світовий інформаційний простір: проблеми використання досвіду бібліотечно-інформаційної діяльності США в Україні" був організований Інформаційною службою США та Українською бібліотечною асоціацією в Домі Америки в Україні (м.Київ).
18-23 вересня
Участь у міжнародному семінарі, організованому Регіональною бібліотечною програмою Інституту відкритого суспільства в м.Будапешті (Угорщина), з питань організації безперервної освіти бібліотекарів. Виступ президента В.С.Пашкової про діяльність членів Української бібліотечної асоціації по розповсюдженню прогресивного бібліотечного досвіду.
25-26 вересня
Українська бібліотечна асоціація та Центральна міська бібліотека ім.Лесі Українки м.Києва організували та провели Міжнародну науково-практичну конференцію "Публічні бібліотеки: сучасність і майбутнє" за програмою "Розвиток публічних бібліотек" Європейського Союзу. Члени оргкомітету: президент В.С.Пашкова, член Президії Л.І.Ковальчук, віце-президент В.С.Бабич.
26 вересня
Засідання секції "Безперервна бібліотечно-інформаційна освіта" (керівники В.С.Бабич та В.К.Скнар) в Центральній міській бібліотеці ім.Лесі Українки м.Києва з проблем підготовки спеціалістів для публічних бібліотек.
23 жовтня
Донецький обласний зльот бібліотекарів села, організований Донецьким регіональним відділенням Української бібліотечної асоціації (Голова Гросов О.Я.) та Донецькою державною обласною науковою бібліотекою.
3-6 листопада
Міжнародний семінар "Бібліотеки: нові часи, нові можливості" в Ростовській публічній бібліотеці (Росія) відповідно до програми "Професійний розвиток російських та українських бібліотекарів" (Мортенсон-центр міжнародних бібліотечних програм при Іллінойському університеті США, Всеросійська бібліотека іноземної літератури ім.М.І.Рудоміно, Українська бібліотечна асоціація).
28-29 листопада
Німецький бібліотечний інститут, Книготорговельна фірма "Ланге Шпрингер" (Німеччина), Гете-Інститут в Києві, Наукова бібліотека Національного університету "Києво-Могилянська академія", секція бібліотек вищих учбових закладів (керівник Т.О.Ярошенко) провели міжнародний семінар "Розвиток книжкових колекцій та інформаційних ресурсів".
2-5 грудня
Мiжнародна конференцiя "Громадянська освiта в Українi", органiзована Iнформацiйною агенцiєю США, Радою Європи та Американською федерацiєю вчителiв, м. Київ. Участь в конференцiї керiвника секцiї освiтянських бiблiотек П.I.Рогової.
15-17 грудня
Українська бібліотечна асоціація та Інформаційна служба США провели Міжнародний семінар "Бібліотеки: нові часи, нові можливості" в Національній парламентській бібліотеці України відповідно до програми "Професійний розвиток російських та українських бібліотекарів" (Мортенсон-центр міжнародних бібліотечних програм при Іллінойському університеті США, Всеросійська бібліотека іноземної літератури ім.М.І.Рудоміно, Українська бібліотечна асоціація).