Хроніка подій - 1995

30 січня - 1 лютого
Установча конференція Української бібліотечної асоціації.
16-18 лютого
Участь у Міжнародній конференції "Стратегія збереження національного культурного надбання. Бібліотеки і архіви" (у рамках програми ІФЛА), організованій ЦНБ ім.В.І.Вернадського та Міністерством культури України.
23-24 лютого
Участь президента Української бібліотечної асоціації В.С.Пашкової у підведенні підсумків перебування в країнах СНД Президента ІФЛА Р.Уейджворта та Генерального секретаря ІФЛА Л.Вогта у Всеросійській бібліотеці іноземної літератури ім.М.І.Рудоміно (м.Москва, Росія).
1995 р.
Українська бібліотечна асоціація стає членом ІФЛА (як член-організація).
28 березня
Зустріч президента Української бібліотечної асоціації В.С.Пашкової та віце-президента В.С.Бабича з викладачами училищ культури України в Інституті підвищення кваліфікації працівників культури Міністерства культури України. Обговорення проблем громадського бібліотечного руху в Україні.
Квітень-вересень
Організація Офісу (штаб-квартири) Української бібліотечної асоціації в приміщенні Київського державного інституту культури.
17-20 квітня
Участь в щорічній нараді директорів обласних бібліотек України "Формування стратегії діяльності бібліотек в умовах реалізації закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу" в Донецькій обласній науковій бібліотеці. Виступ президента В.С.Пашкової та віце-президента В.Д.Навроцької про мету і завдання Української бібліотечної асоціації.
27 квітня
Участь у міжвідомчій науковій конференції "Роль бібліотек в утвердженні загальнолюдських цінностей (до 50-річчя ООН) в Національній парламентській бібліотеці України. Доповідь президента В.С.Пашкової: "Бібліотечні товариства і розвиток професійної свідомості бібліотечних фахівців".
4 травня
Зустріч президента асоціації В.С.Пашкової з меценатом і фінансистом Дж.Соросом з питань розвитку бібліотечної справи в Україні та можливих напрямків її фінансування.
15-18 травня
Участь у Міжнародному семінарі "Проблеми оновлення вищої бібліотечної та інформаційної освіти в Україні" в м.Харкові, організованому Харківським державним інститутом культури і Асоціацією сучасних інформаційних технологій. Доповідь В.С.Пашкової: "Українська бібліотечна асоціація і проблеми оновлення безперервної освіти бібліотечних та інформаційних працівників"
4-9 червня
Участь у 85-му Дні німецького бібліотекаря в м.Геттінген (Німеччина). Виступ президента В.С.Пашкової: "Основні завдання та напрямки діяльності Української бібліотечної асоціації".
10-18 червня
Участь у Міжнародній конференції "Крим-95" "Бібліотеки та асоціації у світі, що змінюється: нові технології та нові форми співробітництва". Виступ президента В.С.Пашкової: "Українська бібліотечна асоціація: мета й основні напрямки діяльності".
1 серпня
Реєстрація Української бібліотечної асоціації в Міністерстві юстиції України (свідотство №675).
Серпень
Участь президента В.С.Пашкової, віце-президентів Української бібліотечної асоціації В.Д.Навроцької, В.С.Бабича, члена Президії Н.С.Кобзаренко та ін. в 61 сесії та Генеральній конференції ІФЛА "Бібліотеки майбутнього" в м.Стамбул.
12-17 вересня
Участь у міжнародному семінарі "Стратегії розвитку бібліотек" в м.Бамсберг (Німеччина). Виступ президента В.С.Пашкової: "Нові напрямки удосконалення безперервної бібліотечної освіти в умовах нових концепцій розвитку бібліотек", із визначенням завдань Української бібліотечної асоціації.
28-30 вересня
Представники Української бібліотечної асоціації К.Т.Селіверстова та Г.П.Воскресенськавзяли участь у Міжнародному семінарі з бібліотечного законодавства, що проводився Бібліотечною асоціацією Угорщини за програмою Європейської комісії в Національній бібліотеці Угорщини ім.Сечені.
Вересень-грудень
Початок реалізації трирічної програми "Професійний розвиток російських та українських бібліотекарів" (Мортенсон-центр міжнародних бібліотечних програм при Іллінойському університеті США, Всеросійська бібліотека іноземної літератури ім.М.І.Рудоміно, Українська бібліотечна асоціація). В програмі від України брали участь члени Української бібліотечної асоціації І.Г.Левченко (м.Харків), Н.Б.Удовиченко (м.Симферополь) та координатор програми В.С.Пашкова(м.Київ).
21-25 листопада
Українська бібліотечна асоціація спільно з Київським державним інститутом культури організувала і провела міжнародну наукову конференцію "Бібліотека у демократичному суспільстві" (Члени оргкомітету: віце-президент асоціації В.С.Бабич - голова, Л.П.Каліберда, В.С.Пашкова та ін.). Прийняття Маніфесту про демократизацію бібліотек.