Бояринова Оксана Євгеніївна, Членкиня Президії

Boiarynova
адреса: м.Київ, вул.Галицька, 11
телефон: (063) 417-11-73
електронна адреса oboiarynova@gmail.com

 

 

 

З 2010 року я є активним членом Всеукраїнської громадської організації Українська бібліотечна асоціація. В цій організації у різні часи я була PR-менеджером, проєктним менеджером, тренером, головою Молодіжної секції УБА.

В Українській бібліотечній асоціації я більше 8 років забезпечувала комунікацію членів і партнерів Асоціації, розробляла комунікаційну стратегію Асоціації і готувала необхідні рекламні та інформаційні матеріали, презентації, публічні виступи. Вела постійну комунікацію зі ЗМІ з метою підвищення впізнаваності Асоціації та її діяльності, залучала партнерів до проєктів УБА.

Маю досвід запуску й адміністрування понад 10 проектів Асоціації, написання грантів та звітів за проєктами. За останні 5 років була залучена до адміністрування п’яти великих проєктів: «Все про Європу в бібліотеках», «Містки громадської активності», «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», «Спроможні бібліотеки сприяють досягненню Цілей сталого розвитку ООН до 2030 року» та «Чотири простори бібліотеки: інноваційна модель діяльності». У цих проєктах я працювала з такими організаціями та фондами як: IFLA, Bill & Melinda Gates Foundation, OCLC, USAID, IREX, Monsanto, European Union, European Cultural Foundation, ПРООН в Україні, Embassy of the United States in Ukraine, Goethe-Institut in Ukraine, British Council, GIZ, Український культурний фонд.

У травні 2014 р. я була обрана головою Молодіжної секції Української бібліотечної асоціації та залишалась на цій посаді до кінця 2018 р. За вказаний період ми заснували такі ініціативи:

 • Школа молодого бібліотекаря Української бібліотечної асоціації
 • Щорічний конкурс «Молодий бібліотекар року» з PocketBook
 • Міжнародний форум молодих бібліотекарів (2016-2018)
 • Проєкт «Дисплей-кросинг» (про книжкові виставки в бібліотеці)
 • Проєкти з промоції читання «Бібліотекарі рекомендують…», Bookcrossing, Flashmobs.

Два освітніх проєкти ‒ «Школа молодого бібліотекаря Української бібліотечної асоціації» та «Міжнародний форум молодих бібліотекарів» ‒ потрапили до «Каталогу кращих практик молодіжної роботи в Україні-2018» (конкурс Міністерства молоді та спорту України).

Я є тренером Головного тренінгового центру для бібліотекарів з таких тем: бібліотечний PR, розробка ефективних бібліотечних сайтів, зовнішні комунікації, робота зі ЗМІ, медіаадвокація, імідж бібліотекаря та бібліотеки, маркетинг в соціальних мережах для бібліотек тощо. Маю власні розроблені лекторські програми.

Учасник більш ніж 70 теоретичних та практичних бібліотечних та інформаційних конференцій, семінарів, тренінгів, включаючи міжнародні. Маю наукові публікації у збірниках цих конференцій. Маю авторську колонку на сайті газети «День» (https://day.kyiv.ua/uk/profile/oksana-boyarynova ).

Я також є членом Секції УБА з адвокації, брала участь в розробці декількох адвокаційних програм УБА, а також їхньої реалізації. У 2018 р. була активно задіяна до розробки Стратегії УБА на 2019-2021 роки.

Я ‒ постійний учасник Форуму видавців у Львові (організація 11 років поспіль Львівського бібліотечного форуму в межах Форуму видавців), Книжкового Арсеналу (стендова участь та організація заходів в межах програми) та інших регіональних книжкових ярмарків. Є досвід співпраці з Міністерством культури України, Міністерством молоді та спорту України, УІК, видавцями та книговидавничою сферою.

Знайома з роботою багатьох українських бібліотек по всій Україні (від національних до сільських, бібліотек різних типів: університетська, молодіжна, для дітей, шкільна, спеціалізована тощо), а також з роботою іноземних бібліотек та культурних закладів.

Була залучена до міжнародного проєкту «IFLA Global Vision» ‒ проєкт Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ з розробки глобального бачення розвитку бібліотек. Брала участь у регіональному воркшопі країн Європи (Іспанія, 2017), під час якого разом із колегами інших європейських бібліотек та асоціацій обговорювали стратегічне бачення розвитку бібліотек регіону. Після воркшопу я організувала всеукраїнські обговорення, всі зібрані ідеї увійшли у глобальний звіт.

Брала участь у таких світових бібліотечних заходах як Всесвітній бібліотечний та інформаційний конгрес (США, 2016) та Міжнародна конференція «Next Library» (Берлін, 2018, виграла грант міжнародної мобільності в рамках програми Cultural bridges).  

Організовувала Польсько-українські бібліотечні Форуми для молоді (Жешув, Катовіце, Польща) та отримала срібну медаль від Biblioteka Slaska (Польща) за внесок в розвиток польсько-українських відносин в області бібліотек і культури.

Результати:

 1. Є автором та працювала над розробкою зручного та безоплатного онлайн-сервісу «Бібліотека для тебе - Library for you» (lib4you.org.ua), який орієнтує щодо місцезнаходження найближчої бібліотеки та надає інформацію про бібліотечні послуги. Проєкт виграв 2018 EaP Civil Society Hackathon (1-3 червня, Мінськ).
 2. Є одним із авторів посібника “Чотири простори бібліотеки: модель діяльності” (https://ula.org.ua/259-publikaciyi/vidannya)
 3. Є автором та розробником двох онлайнових курсів для бібліотекарів:
 1. Разом із Міністерством молоді та спорту України, а також Асоціацією молодіжних центрів України створила методичний посібник щодо організації молодіжних просторів/хабів на базі бібліотек України

Нагороди та відзнаки

 • Подяка від Міністерства молоді та спорту України за вагомий особистий внесок у реалізацію державної молодіжної політики, активну громадську діяльність та популяризацію молодіжного руху в Україні, відданість справі, 2018
 • Срібна медаль від Biblioteka Slaska (Польща) за внесок в розвиток польсько-українських відносин в області бібліотек і культури, 2017
 • «Національний бібліотечний лідер» - 2012

Хобі та інтереси: Мода, Подорожі, IT.