6

Видання відзначене Українською бібліотечною асоціацією на VІІІ Львівському міжнародному бібліотечному форумі (13-16 вересня 2017 року). 

Роймер, Йелле. Homo Urbanus. Парадокс еволюції / Йелле Роймер ; пер. з нід. Я. Довгополий. - Київ : Видавництво Жупанського, 2017. - 134 с.

У цій книжці Йелле Роймер розмірковує над еволюцією людини, перспективами її розвитку та намагається спрогнозувати майбутнє людського виду, виходячи з мільйонів років історії життя на Землі. Яке майбутнє чекає на людство? Чи існуватиме наш вид через тисячу, десять тисяч, мільйон років? І якщо існуватиме, то в якому вигляді? Все вказує на те, що людство проживає останні блаженні часи індивідуалізму і попереду на нас чекає злиття в один грандіозний колективний суперорганізм, який мешкатиме в урбаністичних термітниках міст майбутнього, перші паростки яких ми вже сьогодні спостерігаємо на прикладі найбільших мегаполісів світу. Можливість виживання нашого виду лежить у площині перетворень і пристосування до навколишнього середовища, яке все сильніше змінюється під натиском штучної другої природи. Майбутнє належить не Людині розумній, а Людині урбаністичній, так вважає Йелле Роймер.