Комунальний заклад культури "Міська бібліотека для дорослих" Криворізької міської ради

big
адреса: 50027, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, пр. Гагаріна, 27А
телефон: +38 (097) 393 88 40
вебсайт: https://bibliokruiz.nethouse.ua/
фейсбук: https://www.facebook.com/
електронна пошта: metod_krg@ukr.net
директор: Фещенко Інна Олександрівна

До складу КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР входить Центральна бібліотека та 25 бібліотек-філіалів.

Загальний фонд бібліотек складає понад 2 млн. 430 тис. документів.

Відповідно до Стратегічного плану розвитку міста Кривого Рогу на період до 2025 року, на базах бібліотек створені культурно-просвітницькі центри різної направленості, функціонування яких значно розширило спектр послуг. У бібліотеках містяни можуть отримати необхідну інформацію для навчання чи роботи, почитати книги та газети з двохмільйонного фонду закладу, скористуватися комп’ютером з доступом до Інтернет, поспілкуватися з однодумцями, отримати консультації з різних питань, відвідати цікаві інформаційно-культурні заходи за участю відомих криворіжців, переглянути фільми, корисно та цікаво провести дозвілля. Майже в кожній бібліотеці діють безкоштовні читацькі об'єднання - клуби, гуртки, літературно-мистецькі вітальні тощо.

На сьогоднішній день на базі КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР діє 23 культурно-просвітницьких центри. Серед даних центрів є і унікальні, наприклад Центр інклюзивного бібліотечного обслуговування людей з інвалідністю «Культурний світ без меж» на базі бібліотеки-філіалу №24 (пров. Бульварний, 16), де відвідувачі Центру мають змогу поспілкуватися в комфортних умовах, почитати книги шрифтом Брайля, прослухати аудіо книги, взяти участь у цікавих культурно-масових заходах, знайти необхідну інформацію.

На базі бібліотеки-філіал №11 (пр. Гагаріна, 27 А) функціонує інформаційно-правовий центр «Правам людини належну увагу», який  тісно співпрацює зі спеціалістами  Криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Одним із основних завдань центру є поширення правової інформації, підвищення правової культури населення, популяризація юридичної літератури серед різних верств населення та надання допомоги користувачам в доступі до правової інформації шляхом проведення  інформаційно-правових заходів за участю спеціалістів, надання юридичних консультацій з різних питань, які користувачі мають змогу підкріпити правовою літературою,  нормативними документами, що наявні в фонді бібліотеки.

В Центральній бібліотеці (пр. Поштовий, 40) діє Центр громадських ініціатив та Центр бібліотечного туризму і краєзнавчої інформації. В бібліотеці реалізуються спільні партнерські і волонтерські проекти: «Літній читальний зал в парку ім. Ф.Мершавцева (спільно з благодійним фондом «Громадська ініціатива мешканців Кривбасу»); «Школа розвитку дворів» (спільно з громадською спілкою «Зелений Центр Метінвест»); «Діджитал родина» (Code Club UA Кривий Ріг); «Школа безпеки для неповнолітніх» (спільно з  патрульною поліцією у м.Кривому Розі); Клуб розмовної англійської мови; Школа соціального працівника; Туристичний «КР-360» (спільно з Інститутом розвитку міста ). А в 2021 році було відкрито клуб «Спілкуємося українською».

Для творчих особистостей, талановитих криворіжців в бібліотеці-філіалі №10 (вул. Бикова, 2) працює літературно-творчий Центр «Штрих до слова». Бажаючі мають змогу відвідати літературно-мистецьку студію «Культурний простір на ТВОРЧІЙ КУХНІ», клуб авторської школи молодого журналіста «На крило» під керівництвом заслуженого журналіста України Володимира Штельмаха, бард-театр «Експромт»  тощо.

Громадяни, які потрапили в складні життєві обставини, у тому числі внутрішньо переміщені особи,  мають можливість отримати інформаційний супровід з питань працевлаштування, пошуку житла тощо в Центрі інформаційної підтримки незахищених верств населення «Ти в цьому світі не один» (бібліотека-філіал №1, вул. Невська, 1).

Отримати безкоштовні консультації медичних фахівців та психологів мають можливість мешканці міста в Центрі підтримки здорового способу життя «Мистецтво бути здоровим» (бібліотека-філіал № 4, вул. Дніпровське шосе, 66). Всі, кого цікавить рідне місто можуть прийняти участь у екскурсіях визначними місцями, які проводять бібліотекарі в рамках роботи Центру краєзнавчого туризму в Тернівському районі (бібліотека-філіал №6, вул. О.Солом’яного, 10). Творчі зустрічі з криворізькими літераторами проходять в Центрі літературного краєзнавства «Ріднокрай» (бібліотека-філіал №7, вул.Січеславська, 2). В культурно-освітньому центрі «Молодь в інформаційному просторі» (юнацький відділ, пр. 200 років Кривому Рогу, 7А) є можливість для самореалізації талановитій молоді Кривого Рогу. Для літних містян діє Центр культурного дозвілля для осіб поважного віку «Третій вік» (бібліотека-філіал №29, вул. Доватора, 1Б), де окрім відвідування змістовних культурно-мистецьких заходів, люди похилого віку мають змогу здобути навики роботи з комп’ютером.

Для громадян також доступні:

  • Центр інформаційної підтримки «Влада і громада» на базі бібліотеки-філіалу №9. На базі Центру проводяться інформаційні заходи за участю представників влади, надаються роз’яснювальні консультації з соціальних питань.
  • Центри сімейного читання на базі бібліотек-філіалів № 8,16,18, в яких цікаво та змістовно проводяться культурно-масові заходи з сімейного дозвілля, прав захисту дітей, гендерної політики  тощо. Книжковий фонд укомплектований різногалузевою літературою для вікової категорії від 5 років,  що дозволяє обслуговувати  родину разом.
  • Центр інформаційного обслуговування осіб похилого віку у бібліотеці-філіалі № 29, працівники якого допомагають адаптуватися людям, що потрапили в складні життєві обставини.
  • Центр громадянського виховання «Злагода» у бібліотеці-філіалі №17, який направлений на патріотичне виховання та виховання громадянського обов’язку у  молоді. В межах роботи центру проводяться  зустрічі з військовослужбовцями, учасниками АТО та  волонтерами, які допомагають військовослужбовцям на сході країни.
  • Центр літературного краєзнавства «Ріднокрай» на базі бібліотеки-філіалу №7. Творчі зустрічі з літературною елітою міста у Центрі  дають змогу виховувати у підростаючого покоління почуття патріотизму, любові до рідного краю, поваги до його історії; формувати у молоді певної системи знань по краєзнавству, стійкого інтересу до краєзнавчої літератури.
  • Літературно-творчий Центр «Штрих до слова» на базі бібліотеки-філіалу №10. В межах роботи Центру організована робота школи журналістики, де обдарована молодь має змогу реалізувати свої здібності та активізувати творчий потенціал. Також в Центрі започатковано проведення поетично-літературного конкурсу для виявлення та підтримки талановитих мешканців міста.
  • Центр культурного розвитку «Гармонія» на базі бібліотеки-філіалу №13, де організовано дружній відкритий простір для гармонійного розвитку особистості.
  • Центр морально-етичного виховання «Прикрась світ собою» (бібліотека-філіал №12, м-н 5-ий Зарічний, 22), який спрямований на формування морально-етичних цінностей  виховання серед молоді;
  • Центр історико-патріотичного виховання молоді «Джерела пам’яті» на базі бібліотеки-філіалу №23, діяльність якого направлена на формування високого рівня патріотичної свідомості молоді.
  • Центр народознавства «Оберіг» (бібліотека-філіал №25, вул. Самотічна, 8), діяльність якого направлена на популяризацію і збереження традицій, культурних цінностей та народних звичаїв. В центрі проходять вечорниці, заходи з народними обрядами, організовуються тематичні виставки майстринь Криворіжжя тощо.

Для якісного проведення культурно-мистецьких заходів в соціокультурних інформаційних центрах активно застосовуються сучасні інформаційні технології. У бібліотеках наявне мультимедійне обладнання, Smart-TV, фліпчарти тощо, яке використовується під час проведення заходів. Всі бібліотеки міста забезпечені комп'ютерною технікою з доступом до мережі Інтернет.