Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф.Потушняка

ЛОГОТИП
поштова адреса: 88018, м. Ужгород, пр. Свободи, 16
телефон: +38 (03122) 239-98
вебсайт: www.biblioteka.uz.ua
електронна адреса: ibr@ounb.uz.ua
директор: Канюка Олена Анатоліївна

Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка заснована у 1945 році. Бібліотечний фонд ‒ 407 471 прим., користувачів ‒ 20 493, відвідувань ‒ 237 729. Електронний каталог створений у 2003 р. Нараховує понад 437 тис. записів. Обсяг електронної бібліотеки – 85 одиниць. Чотири власних повнотекстових бази даних. Увесь вказаний контент доступний користувачам на сайті бібліотеки у режимі 24/7.

ЗОУНБ

Головна книгозбірня краю, один з найвідоміших осередків культурного життя області, центр впровадження інноваційних бібліотечних технологій, широкої видавничої діяльності, місце проведення резонансних культурно-просвітницьких акцій, науково-методичний та координаційний центр для бібліотек області, депозитарій краєзнавчих видань.

Гордістю бібліотеки є фонд рідкісних та цінних видань ХVІII-ХХ століть, серед яких – прижиттєві видання видатних діячів культури та мистецтва, енциклопедії, словники, книги, що є зразками художнього та поліграфічного оформлення. Частина з них увійшла до Державного реєстру національного культурного надбання України. Бібліотека отримала в дарунок унікальну колекцію цінних та рідкісних видань (586 прим. XVIII – поч. XX ст.) з особистої бібліотеки відомого українського письменника, етнографа, археолога Федора Потушняка. Повнотекстові тексти рідкісних та цінних видань краєзнавчої тематики доступні на сайті бібліотеки.

Інтерес науковців, громадськості викликають результати науково-бібліографічної роботи, що виходять друком, особливо традиційні видання бібліотеки: щорічник „Календар краєзнавчих пам’ятних дат Закарпаття” (з 1964 р.), та „Література про Закарпатську область”, що з 2002 року став двома окремими виданнями: анотованим каталогом видань року „Книга Закарпаття” та щоквартальником „Закарпаття на сторінках преси”. У 2008 р. започатковано серію „Корифеї Закарпаття: бібліографія”. За цей час, крім „Митці Закарпаття – лауреати премії ім. Т.Г. Шевченка” вийшли 10 персональних покажчиків, у т. ч. до 100-річчя Федора Потушняка. У 2014 році започатковано нову серію „Закарпатська публіцистика в іменах: бібліографія”. У 2015 році – серію „Культура краю в особах”.

Книгозбірня регулярно проводить інтерактивні заходи, серед яких: виставки творчості користувачів, майстер-класи, тематичні вечірки, перегляди фільмів, різноманітні літературно-мистецькі та історико-краєзнавчі акції і т. ін. У бібліотеці традиційно проходить церемонія вручення премії “Дебют Закарпаття”, культурологічні акції краєзнавчої тематики, відзначення ювілеїв видатних постатей України та нашого краю.

Бібліотека є співорганізатором книжкового ярмарку „Книга-фест” за участі місцевих видавництв та гостей з інших міст України.

У бібліотеці реалізуються проєкти „Виїзна бібліотечна допомога”, „Капуркова книжка”, „10 запитань професіоналу”, „Бібліотечні гарадичі”, „Кіноклуб”, „Клуб літературних дебютів „Нові імена”, „Медійна грамотність”, „Поетична середа” та ін.