З 14 по 25 травня 2012 року з проблеми «Технології веб 2.0 для бібліотек і користувачів:нові можливості розвитку середовища»

З 14 по 25 травня 2012 року на базі ГТЦ пройшли навчання бібліотекарі публічних бібліотек м. Києва з проблеми «Технології веб 2.0 для бібліотек і користувачів:нові можливості розвитку середовища».

Учасники навчання розглянули питання «Веб 2.0 в бібліотеках як інструмент управління знаннями»  «Сіндикація вікі технології. Вікіпедія. Соціальні геосервіси», «Фото/відео сервіси», «Блоги та соціальні мережі», «Відкриті електронні архіви (репозитарії) та відкриті електронні журнали: створення та використання», «Веб 2.0  для процесів самоорганізації  користувачів та професійної бібліотечної громади», «Менеджмент знань (вебінари, спільна робота з документами, рейтинги, краудсорсинг)», «Реклама та PR  бібліотеки засобами Веб2.0», «Формування професійних компетенцій бібліотекарів»

Слід зазначити, що хоча попередня підготовка учасників навчання була різною, від щоденної роботи з Інтернет ресурсами до відсутності навичок роботи з комп’ютером, група працювала злагоджено та ефективно. Кожний з учасників відкрив для себе не лише можливості Інтернет-технологій, а й власні можливості роботи з ними.

За відгуками учасників навчання, які вони висловлювали в «колі друзів» з використанням «м’ячика-говорунчика» J,  вони не лише отримали нові знання та вміння, знайшли нових друзів, а й підвищили власну самооцінку, вони «навчилися робити те, що не вміють робити їх оточуючі» … Навчання «дало поштовх до використання Інтернет технологій у роботі» та, «стимулювало бажання частіше проходити навчання з підвищення кваліфікації».

Тренерами з проблеми були Боднар Г.В., Виноградова Л., Якушко Т.О., Ярошенко Т.О., Хіміч Я.О.