Перші результати Проекту колективних членів УБА «Історична спадщина України – світовий доступ в електронному форматі» (30.08.2011)

29 серпня 2011 р. у приміщенні Національної історичної бібліотеки України відбулась прес-конференція з нагоди презентації перших результатів Проекту «Історична спадщина України – світовий доступ в електронному форматі», який розпочався 4 липня 2011 р. й виконується в декілька етапів.

"../uploads/RTEmagicC_istor_ppress1.JPG.jpg" width="300" height="225" alt="" />

Мета проекту : збереження і популяризація культурно-історичної документальної спадщини світового і загальнонаціонального значення, зосередженої в фондах Національної історичної бібліотеки України.

Проект реалізується спільними зусиллями колективних членів УБА – НІБ України та компанії «Електронні архіви України» при підтримці Міністерства культури і туризму України, Української бібліотечної асоціації, Молодіжної громадської організації «Асоціація молодих науковців «Інтелектуальне лідерство».

У прес-конференції взяли участь:

  • Вікторія Ліснича – заступник Міністра культури України;
  • Алла Скорохватова – генеральний директор Національної історичної бібліотеки України;
  • Ірина Шевченко – Президент Української бібліотечної асоціації;
  • Олена Крикун –Президент Молодіжної громадської організації «Асоціація молодих науковців «Інтелектуальне лідерство»;
  • Олег Дегтяренко – директор компанії «Електронні архіви України».

"../uploads/RTEmagicC_istor_ppress2.JPG.jpg" width="300" height="225" alt="" />

Представникам ЗМІ та гостям були продемонстровані результати роботи за перші місяці перебігу Проекту, зокрема:

  • електронний алфавітний каталог (імідж-каталог) українською та російською мовами, а також каталог видань іноземними мовами (загалом – близько 500 тис.карток);
  • оновлена версія веб-сайту Національної історичної бібліотеки України;
  • електронні книги для фонду користування, створені з метою збереження оригіналів рідкісних стародруків XIX – поч. XX ст. (пам’ятні книги губерній та округів; історико-статистичні описи церков та парафій тощо).

Президент УБА Ірина Шевченко у своєму виступі підкреслила, що реалізація даного Проекту вказує на те, що ми йдемо в ногу з часом, адже під час 77 Генеральної Конференції ІФЛА, яка пройшла в серпні 2011 р., одним із основних напрямів розвитку бібліотечно-інформаційної сфери було визначено оцифровування фондів бібліотек.