Досвід Латвії для створення Національної електронної бібліотеки України

В рамках проєкту створення Національної електронної бібліотеки України 2-3 травня 2023 року відбувся робочий візит членів робочої групи Проєкту до Національної бібліотеки Латвії:

  • керівника проєкту Тетяна Чорної, директора Наукової бібліотеки Національного університету “Києво-Могилянська академія”;
  • експерта Ірини Бірюкової, генерального директора Одеської національної наукової бібліотеки;
  • експерта Сергія Доценка, IT спеціаліста Національної бібліотеки імені Ярослава Мудрого;
  • Катерини Орлюк, державного експерта експертної групи з релігій та етнополітики Директорату соціокультурного розвитку Міністерства культури та інформаційної політики України.

egewrg

Національна бібліотека Латвії – це сучасний інформаційно-культурний центр, який відіграє важливу роль у розвитку інформаційного суспільства країни, підтримці наукових досліджень та безперервної освіти. Бібліотека здійснює поступову та систематичну оцифровку культурної та історичної спадщини для довготривалого та безпечного зберігання, надаючи доступ своїм користувачам за допомогою інформаційних технологій.

Під час візиту особливу увагу було приділено історії бібліотеки, основним завданням, структурі, технічному і кадровому забезпеченню, співпраці з партнерами та стратегії розвитку, питанням авторського права.

Латвійські колеги поділилися досвідом прийняття рішень щодо створення цифрових проєктів, метою яких є оцифрування, збереження та надання максимально широкого доступу до всіх цифрових ресурсів культурної спадщини Латвії.

Велику увагу було приділено питанням управління цифровими об’єктами, розробці та впровадженню системи управління, яка включає в себе архітектуру, типи та розміри цифрових об'єктів, створення якісних метаданих, процес оцифрування та збереження цифрових даних.

Українськими та латвійськими колегами було досягнуто домовленостей у подальшій співпраці щодо реалізації проєкту створення Національної електронної бібліотеки України.