9 травня Україна відзначає День Європи

Відповідний документ №266/2023 було оприлюднено 8 травня 2023 року на сайті Президента України. 

630 360 1589556224 201

"Усвідомлюючи європейську ідентичність Українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об’єднань, постановляю установити в Україні День Європи, який відзначати щороку 9 травня спільно з державами Європейського Союзу", - йдеться в указі.

5574563

Цим документом також передбачено втрату чинності попереднього Указу Президента від 19 квітня 2003 року № 339/2003 «Про День Європи», який відзначали в Україні у третю суботу травня.

Європейський союз єдиний у своїй непохитній підтримці незалежності, територіальної цілісності й суверенітету України в умовах повномасштабного вторгнення росії та нещадної війни. ЄС постійно посилює свою політичну, гуманітарну, фінансову та військову підтримку Україні та запроваджує масові санкції проти кремля, щоб паралізувати його військову машину. 

Підписання у 2014 році Угоди про асоціацію, включаючи поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі, відкрило нову сторінку у відносинах між Європейським Союзом та Україною. Реалізація Угоди означає тіснішу співпрацю у сфері політики та безпеки, поступову економічну інтеграцію України до єдиного ринку ЄС. Угода також пропонує дорожню карту реформ в Україні, зокрема запровадження європейських стандартів і прогресивного досвіду, зближення громадян України та ЄС, створення умов для конкуренції українських компаній на європейському та світовому ринках. З-поміж пріоритетів Угоди про асоціацію - боротьба з корупцією, реформа судової системи, конституційна реформа та реформа виборчого законодавства, покращення ділового та інвестиційного клімату. Щоб допомогти Україні в цьому, Європейський Союз та європейські фінансові інституції з 2014 року залучили понад 17 мільярдів євро грантів і позик для стабілізації економіки України, підтримки комплексних реформ і покращення життя громадян.

23 червня 2022 року Європейська Рада визнала європейську перспективу України та ухвалила рішення про надання Україні статусу країни-кандидата. 

Свій важливий внесок у євроінтеграційні процеси в Україні, у т.ч. в популяризацію європейських цінностей, роблять і бібліотекарі. З 2015 року в Україні за підтримки ВГО Українська бібліотечна асоціація діє Мережа Пунктів європейської інформації. Запрошуємо бібліотекарів надсилати інформацію й фото про свої заходи до Дня Європи на електронну адресу Виконавчого офісу Асоціації info@ula.org.ua.

images