Проект «Бібліотекарі України та Німеччини – разом до Перемоги»

Тернопільське обласне відділення Всеукраїнської громадської організації «Українська бібліотечна асоціація» 21 лютого презентувало проект «Бібліотекарі України та Німеччини – разом до Перемоги». Це продовження напрацювань колег-бібліотекарів «Рівненського обласного відділення Української бібліотечної асоціації» та Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки у співпраці з відділом Східної Європи Берлінської державної бібліотеки за сприяння німецького Культурного фонду Ернста фон Сіменса.

Проект фокусується на цільову групу вимушено переміщених осіб.

З початку військової агресії росії проти України західні регіони прийняли десятки тисяч внутрішньо переміщених осіб (ВПО). У територіальних громадах Тернопільщини зараз проживають понад 86 тисяч людей, які на новому місці потребують допомоги з різних питань життєдіяльності. Бібліотеки з wi-fi доступом активно допомагають ВПО у задоволенні інформаційних та соціальних потреб, замовленні довідок через мобільний застосунок «Дія», надають доступ до дистанційної освіти та роботи, адміністративних послуг та технологічних знань.

Планується консультативно-методична допомога бібліотекам області. За результатами реалізації проекту очікується залучення нових користувачів у бібліотеки, поширення інновацій для оновлення та покращення якості бібліотечного обслуговування мешканців територіальних громад, стимул для професійного розвитку бібліотекарів.

Подія відбувалася в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці за участю голови Тернопільської обласної ради Головка М.Й., заступника начальника Тернопільської обласної військової адміністрації Устенка В.В., директора департаменту культури та туризму Тернопільської обласної військової адміністрації Байталюк С.А., представників місцевого самоврядування, бібліотекарів територіальних громад.

проєкт

Представляв проект «Бібліотекарі України та Німеччини – разом до Перемоги» голова президії Тернопільського обласного відділення ВГО УБА, директор Тернопільської ОУНБ Василь Вітенко. Він наголосив на організаційних зусиллях, докладених для того, щоб зібрати максимальний обсяг комп’ютерів. Матеріально-технічна допомога включає 60 сучасних комп’ютерів та 39 моніторів. Фахівцями Тернопільської ОУНБ було встановлене ліцензійне програмне забезпечення Windows 7 Pro та Microsoft Office 2013 Pro (українська версія).

На базі Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки будуть навчатися «цифрові» тренери-бібліотекарі, які проводитимуть навчання для ВПО у своїх громадах. Серія тренінгів з інформаційної та цифрової грамотності відбуватиметься в онлайн та офлайн форматах.

1

Підписано Меморандум з департаментом культури та туризму Тернопільської обласної військової адміністрації про спільні дії в здійсненні етапів та завдань проекту щодо задоволення потреб ВПО.

Логістичну підтримку забезпечували Німецько-українське товариство економіки та наук, а з української сторони –– управління розвитку інфраструктури та дорожнього господарства Тернопільської обласної військової адміністрації за сприяння департаменту культури та туризму Тернопільської ОВА.

Крім зазначеної техніки за даним проектом, книгозбірням Тернопільщини, науковою спільнотою Львова, презентовано 100 примірників знакового довідкового видання:

«Західно-Українська Народна Республіка 1918—1923. Енциклопедія: До 100-річчя утворення Західно-Української Народної Республіки. Т. 1» (Львів, 2018).

7

Книжки і технічна допомога –– це вагомий результат адвокаційної роботи членів президії відділення у перші місяці 2023 року.

У атмосфері щирих і вдячних коментарів, розуміння потреб публічних бібліотек перші запрошені представники 16 територіальних громад отримали комп’ютери, периферійне обладнання, літературу. Процедура передачі відбувалася до відповідно оформлених документів від Тернопільського ОВ ВГО УБА. Отримувачі техніки склали щорічний внесок у бюджет відділення і доєдналися до спільноти бібліотечної асоціації.

У день презентації проекту персональні комп’ютери отримали представники територіальних громад: Байковецької, Великоберезовицької, Великобірківської, Великогаївської, Більче-Золотецької, Гусятинської, Золотопотіцької, Колиндянської, Копичинецької, Почаївської, Трибухівської, Саранчуківської, Великодедеркальської, Борсуківської, Зборівської та обласні бібліотеки.