25 бібліотекарів Сумщини й Чернігівщини проходять навчання з підтримки креативного підприємництва

Бібліотекарі пʼяти бібліотек із Сумської та Чернігівської областей, що були відібрані для участі в проєкті «Економічний RestART», розпочали навчання за програмою з підтримки креативного підприємництва. Вони отримають знання, що допоможуть їм стати консультантами, а бібліотеки перетворити на профорієнтаційні ресурсні центри в галузі креативних індустрій для молоді та дорослих.

Нагадаємо, організатором проєкту «Економічний RestART» є ВГО Українська бібліотечна асоціація за партнерства агенції економічного розвитку PPV Knowledge Networks. Його мета - підтримка бібліотеками креативного підприємництва в деокупованих та прифронтових громадах.

Перший семінар на тему «Функції бібліотек для креативних індустрій» відбувся 26 грудня 2022 року. Навчання триватиме до кінця лютого 2023 року.

У межах проєкту 25 бібліотекарів із 5 бібліотек прослухають 5 семінарів, де їм розкажуть про:

  • підтримку підприємництва у креативних галузях;
  • профорієнтацію у креативних індустріях;
  • освіту для креативних індустрій;
  • профорієнтаційні продукти бібліотек;
  • проєктування корисних просторів у бібліотеці за участю зацікавлених сторін.

1

Спікерами навчальної програми для бібліотекарів стали:

Володимир Воробей — засновник та директор PPV Knowledge Networks, експерт із регіонального розвитку, бізнес-моделювання та розробки бізнес-стратегій, учасник Несторівської групи, фасилітатор програми Creative Enterprise in Ukraine (від Британської Ради й агенції Nesta), засновник сервісу свідомої підтримки української культури YoKu.

Анна Мазур — засновниця та виконавча директорка платформи з професійного розвитку Happy Monday, співавторка книги «Кар'єра без драм і травм», засновниця агенції з розвитку бренду роботодавця Loud&Proud Agency, одна з TOP-20 Women Tech Entrepreneurs 2020, спікерка TEDxLviv та амбасадорка бренду Digital Women 2020 Ukraine.

Знання, отримані під час навчання, дозволять бібліотекарям підготуватися до роботи в якості консультантів, а бібліотеки зробити ресурсними центрами для творчих підприємців, початківців та молоді, що прагне освоїти креативні професії. Окрім того, це допоможе їм дослідити ринок курсів професійного розвитку для креативних підприємців, навчитися організовувати для них зустрічі з професійними спікерами відповідного напрямку, бути в курсі сучасних тенденцій, а також оновлювати бібліотечні простори та навчальні ресурси відповідно до потреб цієї цільової аудиторії.