Вітання з Новим 2023 роком та Різдвом

Друзі!

Добігає кінця 2022 рік. Рік, до якого можна добрати багато епітетів та означень, іноді зовсім протилежних. Це рік страху і жахів, які ми всі переживали і переживаємо від дій північного сусіда. Рік суму за рідними, з якими нас розлучила війна. Але це й рік, коли ми навчилися радіти не лише від зустрічі з ними, а й від коротких телефонних розмов, від кількох слів повідомлення і навіть просто від зеленої крапки месенджера онлайн. Це рік болю від втрат близьких, яких у нас відібрала війна. Але це й рік шани та вдячності всім, хто боронить свою землю, свою сім’ю, свою країну. Це рік ненависті й люті до ворога. Але це й рік неймовірної любові й ніжності. Цей рік однозначно є роком випробувань, які проявили істину, розділили наш світ на друзів та ворогів, на своїх та чужих, на тих, хто стоїть за добро, та тих, хто сіє зло.

Це рік, коли цінності, які раніше для багатьох були лише красивими словами, дали нам сили вистояти. Коли те, що раніше сприймалося як пафос, стало нашим буденним життям.

Ми не знали, що є настільки сильними, безстрашними, витривалими. Нас не залякати ракетами й шахедами, ми лише міцніше стискаємо зуби й ще завзятіше беремося до свої щоденної роботи. А ще плетемо сітки, ліпимо вареники, шиємо прапори й донатимо на ЗСУ, черговий пікап або байрактар, збираємо книжки для бібліотек, перераховуємо гроші, щоб залатати їхні розбиті вікна та дахи і щодня наближаємо нашу Перемогу. Нас не зламати блекаутами, ми заряджаємося енергією і зігріваємося теплом одне одного.

Те, як росія прицільно стріляє по школах, університетах, музеях, архівах, бібліотеках, чітко демонструє їхню ціль: вони намагаються знищити нашу історію, культуру, освіту, нашу пам’ять і наше майбутнє, нашу ідентичність. Ми маємо сотні зруйнованих і пошкоджених бібліотек. На окупованих територіях окупанти знищують українські книжки та навіть переклади українською іноземних авторів. Вони грабують бібліотеки: вивозять техніку та меблі, і що найгірше ‒ рідкісні та цінні документи, які є культурним надбанням не лише України, а усього світу. Але те, як росія боїться наших книжок, лише підтверджує, що сучасні бібліотеки і бібліотекарі є надзвичайно важливими для нашої Перемоги.

Тож нам необхідно все це відбудувати і відновити. Що ми обов’язково й зробимо. І наші бібліотеки будуть сучасними, світлими і теплими, з новими книжками й технічними новинками, і, звісно, повні людей. Адже бібліотека – це не стіни. Бібліотека – це спільнота.

А ще ця війна показала, що бібліотечна спільнота не має кордонів ‒ нас звідусіль підтримують іноземні колеги. І ми вдячні світу за підтримку України, українських бібліотекарів та бібліотек.

Чи змінилась роль бібліотек під час війни? Ні, не змінилась. Вона більше проявилась, стала очевиднішою, рельєфною, явною. Бібліотеки включені або можуть бути включені у кожну сферу життя людей та суспільства і працюють на розвиток їхніх спроможностей. Під час війни це підтверджується не одним, не двома і не трьома випадками. Зараз українські бібліотекарі разом з усім українським народом виборюють нашу незалежність і протистоять російській агресії.

Коли ми обирали девіз Української бібліотечної асоціації 2022 року «Бібліотека ‒ спільнодія для твоєї мрії», ми мали на увазі, що в бібліотеці кожен може знайти однодумців, а бібліотекарі підтримають та допоможуть втілити твою мрію в життя. Наразі ми всі маємо одну спільну мрію – Перемога! І всі разом, і кожен та кожна на своєму місці робимо все можливе, щоб її наблизити. Ми щодня йдемо у бібліотеки і робимо свою роботу. Бібліотекарі незламні! І ми не маємо жодних сумнівів у тому, що ми переможемо!

Ми дякуємо Збройним Силам України за те, що завершуємо цей рік в Україні і з Україною! Ми безмежно вдячні всім, хто відстоює нашу незалежність і свободу на фронті і в тилу. Ми хочемо, щоб ви знали, що українські бібліотекарі також є вашим надійним тилом, що українські бібліотекарі – на передньому краї інформаційного фронту. Ми безмежно вдячні та схиляємося перед усіма, хто віддав за Україну своє життя та своє здоров’я. Вічна пам’ять полеглим.

Напередодні Нового 2023 року загадуємо спільне бажання – нашої якнайшвидшої Перемоги! І я впевнена ‒ це бажання обов’язково збудеться!

Слава Україні!

Brui 4

 

Щиро

Оксана Бруй

Президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація

Директорка Науково-технічної бібліотеки КПІ ім. Ігоря Сікорського

ULA NY greeting 2023 Ukr