NUMO. Стипендійна програма бібліотек та архівів Німеччини для біженців з України, вересень-грудень 2022 р.

За сприяння Федерального Уповноваженого з питань культури та медіа Німеччини (BKM) Німецька бібліотечна спілка dbv надає стипендії в бібліотеках та архівах для біженців з України.

dbv logo web

Що: Стипендійна програма NUMO спрямована на працівників культури та медіа, які виїхали з України до Німеччини. Вона підтримує проєкти переселенців у таких сферах:

  • бібліотечна та архівна справа,
  • ЗМІ,
  • освітня та культурна робота,
  • політична, культурна й цифрова освіта,
  • збереження культурної спадщини,
  • міжкультурний обмін та просування громадянського суспільства.

Grafik NUMO Social Media Website

Фінансування призначене для проєктів, які передбачають співпрацю з бібліотеками та архівами Німеччини або особливу підтримку з боку бібліотек/архівів, як-от надання робочих місць, технічної інфраструктури чи приміщень для проведення заходів.

Для кого: Подати заявку на стипендію можуть особи, які виїхали з України до Німеччини після 24.02.2022 р. і наразі перебувають у Німеччині.

Для участі у стипендійній програмі учасники мають співпрацювати з бібліотекою чи архівом.

Скільки: З 1 вересня по грудень 2022 року dbv призначає щомісячні стипендії в розмірі 2000 євро (макс. 8000 євро). Для заявок, що надійшли пізніше, строк фінансування відповідно скорочується.

Як: Приймання заявок вже розпочато. Заявку можна подати англійською або німецькою мовою: https://stipendien.bibliotheksverband.de.

За необхідності ви можете скористатися програмою автоматичного перекладу.

Коли: Заявки приймаються з 1 вересня 2022 року.

dbv розподіляє кошти між заявниками після внутрішнього процесу відбору, спираючись на програмні положення. Оскільки фінансування обмежене, ми рекомендуємо подати заявку завчасно. Якщо кількість схвалених заявок перевищує суму наявних коштів, вирішальною для фінансування є дата надходження заявки.

Де: Докладну інформацію українською, англійською та німецькою мовами про стипендійну програму та подання заявок ви знайдете тут.

А ще: Зацікавила програма? Є запитання? Команда стипендійної програми радо відповість на них:ukraine@bibliotheksverband.de.

Короткий опис програми англійською мовою.

Короткий опис програми українською мовою.

Президія ВГО Українська бібліотечна асоціація щиро дякує партнерам з Deutsche Bibliotheksverband e.V. (dbv) за підтримку українських фахівців і запрошує членів Асоціації, що перебувають у Німеччині, скористатися цією унікальною можливістю реалізувати свої проєкти.

Разом до Перемоги!