Партнерський проєкт LIB:ПРОДОВЖЕННЯ

1 серпня 2022 року стартував проєкт LIB:ПРОДОВЖЕННЯ, що реалізується в Україні Благодійним фондом “Бібліотечна країна” за фінансової підтримки програми Black Sea Trust фонду German Marshall Fund. ВГО Українська бібліотечна асоціація є інформаційним партнером цього проєкту.

У проєкті беруть участь бібліотекарі з Київської, Чернігівської, Сумської, Житомирської, Донецької, Запорізької, Луганської, Харківської, Одеської, Миколаївської, Херсонської, Дніпропетровської областей, тобто саме з тих територій, що постраждали від російської окупації.

бібліотека

Склад учасників проєкту передбачає формування певної професійної спільноти лідерів та лідерок бібліотечної галузі, що змогли переформатувати свою роботу та пристосуватися до нелегких умов, в яких вимушені функціонувати їхні заклади. Завдяки їхньому досвіду буде напрацьовано певний механізм відродження та відбудови українських бібліотек після війни, а також планується підтримати поточну роботу бібліотек на постраждалих територіях. Під час реалізації проєкту бібліотечні працівники отримають можливості спілкування та обміну досвідом, підвищать рівень навичок проведення проєктної діяльності та фандрейзингових кампаній.

Перший робочий вебінар було присвячено знайомству учасників проєкту, виявленню найважливіших проблем, від яких потерпають бібліотеки зазначених областей. Перелік проблем великий – від повної втрати бібліотек внаслідок руйнації чи окупації територій до проблем з відновлення фондів і вирішення кадрових питань. Тож рухаємося поступово у подоланні усіх зазначених викликів і сподіваємося, що наша впевненість наближатиме перемогу.

У вебінарі взяли участь віцепрезидентки ВГО Українська бібліотечна асоціація Лариса Лугова та Світлана Моісєєва.