Міжнародна гібридна конференція Occupy Library 2022: підсумки

2-3 червня 2022 р. у Бухаресті, Румунія пройшла Міжнародна гібридна конференція Occupy Library 2022 за темою «The E+Libraries On The Rise / Е+Бібліотеки на підйомі». 

Untitled design

Серед учасників Конференції ‒ бібліотечні фахівці з Румунії, Молдови, України, Франції, Німеччини, Уганди, Ізраїлю.

Occupy Library Photo 8

Команда з України заявила про себе досить потужно: Катерина Алексєєнко з Публічних бібліотек Львова та Крістіна Галустова з Запорізької ОУНБ представляли роботу своїх бібліотек з розвитку громади особисто, а Олександр Козирєв з Луганської ОУНБ, Оксана Бояринова та Ярослава Сошинська від Президії та Виконавчого офісу ВГО Українська бібліотечна асоціація в режимі онлайн ділилися досвідом проєктів з активного громадянства, універсального дизайну, освіти впродовж життя та сприяння досягненню Цілей сталого розвитку ООН.

Untitled design 1

Програма Конференція була насичена дискусіями та обміном досвідом щодо ролі бібліотек у досягненні Цілей сталого розвитку, електронних бібліотек, цифровізації, розвитку громад, прав людини. У виступах організаторів і партнерів Конференції постійно наголошувалось на важливості наших спільних зусиль з розвитку медійної грамотності, активної та відповідальної громадянської позиції, поширення інновацій і технологій, підтримки у своїх громадах Цілей сталого розвитку ООН, зокрема циркулярної економіки.

Чудова організація заходів, логістика в поєднанні з цікавим інформативним наповненням тренінгів та воркшопів створили всі умови для ефективної взаємодії між учасниками. Так, зокрема, семінар за темою «Пост-травматичний синдром: діагностика та допомога» виявився вкрай важливим для багатьох учасників. Особливу інформаційну цінність семінар мав для бібліотекарів з України, Румунії та Молдови, які активно працюють з внутрішньо переміщеними особами з окупованих росією українських територій та українськими біженцями. Бібліотекарі ділилися досвідом роботи з українськими дітьми-біженцями / дітьми-переселенцями, аналізували та порівнювали активності, спрямовані на покращення психологічного стану дітей.

Дуже корисним та креативним був воркшоп в Муніципальному музеї Бухареста від Mona-Silvia Timofte, спеціаліста з музейної освіти. Як зробити культурний контент ближчим до користувача? Як швидко знайти різнопланові рішення проблемного питання? Під час командної роботи бібліотекарі знаходили нестандартні шляхи вирішення концептуально важливих питань.

Occupy Library Photo 9

Учасники з України повсюдно розповідали об’єктивну інформацію про геноцидний характер воєнної агресії Росії проти України, про нелюдську жорстокість окупантів та неймовірну силу духу українського війська й українського народу, презентували пріоритетні напрями роботи своїх бібліотек в громадах, а також розповідали як саме переорієнтували свою роботу українські бібліотеки під час війни.

Хочеться відзначити і подякувати за неймовірну підтримку України представниками міжнародної спільноти! Учасники з різних країн були насправді вражені діяльністю українських бібліотекарів в умовах воєнного стану, нашою зміною пріоритетів в бібліотечній роботі після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну, нашою волонтерською діяльність та боротьбою з російською пропагандою.

Occupy Library Photo 13

Участь у Конференції є частиною проєкту Growing Active Citizens Hubs, що впроваджується Progress Foundation (Romania) за фінансової підтримки Європейського Союзу та Black Sea Trust for Regional Cooperation, a project of the German Marshall Fund of the United States у Вірменії, Молдові, Румунії та Україні за допомогою регіональних партнерів: ВГО Українська бібліотечна асоціація, Луганська ОУНБ та ЦБС для дорослих м.Львова (Україна), Lori Regional Library, Armenia; “Dimitrie Cantemir” Public Library from Ungheni, “IPS Antonie Plamadeala” Public Library from Hincesti & Library Association from Republic of Moldova; “G.T. Kirileanu” Neamt County Library & “Antim Ivireanul” Valcea County Library from Romania.

Untitled design 2