Публічні бібліотеки Львова як хаби активних громадян

Упродовж двох років Публічні бібліотеки Львова є учасницями проєкту «Розвиток бібліотек як хабів активних громадян (Growing Active Citizens Hubs). Цей проєкт впроваджується Progress Foundation (Румунія) за фінансової підтримки Європейського Союзу та Black Sea Trust for Regional Cooperation, a project of the German Marshall Fund of the United States у Вірменії, Молдові, Румунії та Україні за допомогою регіональних партнерів. Метою проєкту є поширення демократичних цінностей, розбудова активного громадянського суспільства, залучення громади до прийняття рішень.

Минулоріч в межах проєкту проведені громадські слухання щодо реконструкції бібліотеки-філії №15 ЦБС для дорослих м.Львова. Читачі, користувачі, партнери бібліотеки висловлювалися щодо майбутнього в бібліотеці, мріяли та пропонували різні дизайнерські рішення для оновлення простору. Згодом розпочався косметичний ремонт зали бібліотеки ‒ замінені двері, вікна, закуплені стільці, столи, шафа та світильники. Всі ці ініціативи призвели до розробки грунтовного проєкту капітального ремонту бібліотеки. Наразі ремонт став на павзу. Очікуємо на перемогу України, аби продовжити перевтілення бібліотеки на новий модерний простір.

У 2021 році в мережі «Growing Active Citizens Hubs» сплановано низку заходів з громадськими організаціями ‒ партнерами бібліотек. Фокусною темою була інклюзія та її промоція. Навіть встигли обговорити плани і почали готуватися до Фестивалю громадських організацій. Але вторгнення наші наміри скорегувало. Повномасштабна війна ‒ це великий виклик для громадянського суспільства. Україна, загартована революціями та війною з 2014 року, виявила неабияку дієздатність в умовах кризи. Вся країна наразі живе як один організм підтримки та взаємодопомоги як всередині країни, так і зовні. Іноземні колеги з проєкту весь час з нами на зв’язку та висловлюють повну підтримку. Поширюють інформацію про перебіг військових дій, засуджують політику рф та передають кошти для допомоги українським бібліотекарям, які постраждали внаслідок війни.

З початку повномасштабного вторгнення Публічні бібліотеки Львова долучалися до онлайнових мережувань, де розповідали колегам з інших країн про досвід подолання гуманітарної кризи внаслідок війни рф проти України ‒ передусім про роботу з внутрішньо переміщеними особами, допомогу нашим військовим, проведення заходів з інтеграції українців, які втратили домівки, у Львівську громаду.

21 травня 2022 р. в Сенсотеці проведено Фестиваль громадських організацій ‒ промо-кампанію «Open doors: Sensoteca». Упродовж дня бібліотекарі розповідали відвідувачам про діяльність і можливості простору бібліотеки та долучали користувачів до майстер-класів, що проводили партнери ‒ БФ «Непротоптана стежина».

Lviv 2022 05 1

Lviv 2022 05 3

Підсумком проєкту стане участь його координаторки ‒ заступниці директора мережі Публічних бібліотек Львова Катерини Алексєєнко в міжнародній конференції «Оcсupy Library» 1-3 червня 2022 р. в Бухаресті, Румунія.
Lviv 2022 05 4

Проєкт Growing Active Citizens Hubs впроваджується Progress Foundation (Romania) за фінансової підтримки Європейського Союзу та Black Sea Trust for Regional Cooperation, a project of the German Marshall Fund of the United States у Вірменії, Молдові, Румунії та Україні за допомогою регіональних партнерів: ВГО Українська бібліотечна асоціація, Луганська ОУНБ та ЦБС для дорослих м.Львова (Україна), Lori Regional Library, Armenia; “Dimitrie Cantemir” Public Library from Ungheni, “IPS Antonie Plamadeala” Public Library from Hincesti & Library Association from Republic of Moldova; “G.T. Kirileanu” Neamt County Library & “Antim Ivireanul” Valcea County Library from Romania.

Untitled design