Дні Європи 2022 в Україні

День Європи святкується Радою Європи 5 травня, Європейським Союзом – 9 травня, а в Україні з 2003 року – у третю суботу травня, тобто 21 травня 2022 р.

Святкування в ЄС насамперед спрямовані на поширення ідеї європейської ідентичності серед громадян Європейського Союзу та утвердження спільних європейських цінностей. А в Україні наші святкові заходи, у т.ч. організовані бібліотекарями, посилюють самоідентифікацію України як європейської держави.

Цьогоріч Дні Європи в Україні особливі – ми зустрічаємо їх в умовах війни. Український народ героїчно відстоює від рашистської навали демократію, свободу, історію, культуру, людські життя та мрії усієї прогресивної Європи.

Opera Снимок 2022 05 05 204936 uac retro.org

Бібліотекарі – теж на передньому краї боротьби, особливо інформаційної. У 2015-2018 рр. ВГО Українська бібліотечна асоціація за підтримки Програми Європейського Союзу Еразмус+ реалізувала проєкт «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках». Понад 100 бібліотек з різних областей України об’єдналися у Мережу пунктів європейської інформації. І ми з впевненістю відзначаємо, що у поступальному русі нашої країни до родини ЄС є важливий внесок і бібліотечної спільноти.

9 травня 2022 р. в межах Днів Європи в Україні пройде Всеукраїнський флешмоб #ErasmusPlus35yearsUkraine всіх бажаючих поділитись досвідом та історіями успіху участі в Програмі Еразмус+, досягнуті результати та їхній вплив.

Програма флешмобу передбачає, що упродовж 9 травня у мережі Фейсбук буде розміщуватись низка постів, історій, коміксів, відео та фото колажів та інших матеріалів від учасників Програми Еразмус+. Також цього дня запланована пряма трансляція на сторінці Фейсбук Національного Еразмус+ офісу в Україні про підтримку України у воєнний час. 

Всеукраїнський флешмоб #ErasmusPlus35yearsUkraine стане початком серії заходів, присвячених 35-річчю Програми ЄС Еразмус+ та Європейського року Молоді в Україні.

ВГО Українська бібліотечна асоціація також буде інформувати про ініціативи та заходи бібліотекарів в межах Днів Європи 2022 в Україні на Громадському європейському майданчику «Все про Європу в бібліотеках»

Просимо колег надсилати анонси та пост-релізи своїх заходів з відповідними фото на електронну адресу Виконавчого офісу info@ula.org.ua.

Слава Україні!