Збираємо свідчення злочинів проти культурної спадщини України

Російські окупанти скоюють жахливі злочини проти людяності та нещадно руйнують культурну спадщину України. Наразі пошкоджено або знищено щонайменше 150 пам’яток та об’єктів культури.

ВГО Українська бібліотечна асоціація спільно з Благодійним фондом «Бібліотечна країна» просить бібліотечну спільноту України та усіх небайдужих фіксувати пошкодження, яких зазнали бібліотеки від російської воєнної агресії. Для цього просимо вас заповнити реєстраційну форму. Отримана інформація використовується у перемовинах ВГО Українська бібліотечна асоціація з іноземними партнерами для збирання коштів на відбудову українських бібліотек.

Поряд з цим, просимо бібліотекарів та користувачів бібліотек долучитися до документування воєнних злочинів проти людяності та об’єктів культурної спадщини, скоєних армією російської федерації. Це можна зробити на спеціальному ресурсі, створеному Міністерством культури та інформаційної політики України. Зібрані з вашою допомогою матеріали можуть бути використані як докази для кримінального переслідування причетних до злочинів осіб.

Для наочної демонстрації наслідків військових злочинів росії Український культурний фонд запустив інтерактивну «Мапу культурних втрат».

Така візуалізація злочинів вкотре буде доводити, що росія – брехлива країна-терорист, яка, всупереч будь-яким міжнародним правилам ведення війни, міжнародним конвенціям, нищить геть усе на своєму шляху", – наголошує виконавчий директор УКФ Владислав Берковський. Мапа може слугувати вагомим аргументом під час дискусій з партнерами про виключення росії з міжнародних культурних організацій чи об’єднань (Джерело: Українська правда, 2022, 6 квітня).  

Ми переможемо!

Слава Україні!