Україна на Бібліотечній мапі світу

Йде п’ятнадцятий день війни. Кожен з нас знаходить своє місце в обороні країни. Ми слідкуємо за новинами та передаємо цю достовірну інформацію далі. І, незважаючи на важкі втрати, ми думаємо про майбутнє.

Про Україну дізналися у найвіддаленіших куточках світу. А про українські бібліотеки у світі знали ще й раніше, у тому числі завдяки Бібліотечній мапі світу (Library Map of the World, LMW).

lkjlk

Українська бібліотечна асоціація як національний представник в IFLA щорічно збирає й передає статистичні дані про бібліотечну систему України для LMW. Востаннє ми оновлювали їх у 2019 році, а далі виклики пандемії Covid-19 та адміністративно-територіальної реформи завадили нам отримати повну й достовірну інформацію.

Разом з тим, Україна, спільно з Латвією та Швецією, увійшла до трійки країн, що демонструють найбільшу доступність даних на LMW. І ще до війни ми взяли участь у підготовці статті до Дня відкритих даних (Open Data Day), що відзначався 5 березня 2022 р. Стаття опублікована на порталі IFLA і розкриває відкриті бібліотечні дані як підтримку для адвокації та основу для кращого планування. Окремо підкреслюється важливість присутності на Бібліотечній мапі світу для того, аби відчувати себе частиною глобальної професійної спільноти, мати можливість поділитися своїми успіхами, дізнатися про досягнення колег і спільно зростати, орієнтуючись на світові тренди.

Нагадуємо, що Українська бібліотечна асоціація спільно з нашими численними партнерами звернулася до Президента і Правління IFLA з вимогою визнати агресію Росії проти України, терор проти цивільних, руйнування інфраструктури, у т.ч. бібліотек, і позбавити представників Росії права брати участь у роботі IFLA та виправдовувати підступну й нелюдську політику своєї держави. Відповіді досі чекаємо.

Висловлюємо співчуття з приводу смерті колишнього президента і почесного члена IFLA Донни Шідер (Donna Scheeder, 1947-2022, IFLA President 2015-2017). Некролог.

Слава Україні!