ВГО Українська бібліотечна асоціація впроваджує ініціативи з цифрової грамотності в країні

У 2022 році, разом з нашими партнерами – Міністерством цифрової трансформації України та Академією цифрового розвитку, ми беремо участь у проєкті, спрямованому на лідерство жінок у цифровому просторі.

Мета проєкту – допомогти жінкам з вразливих груп населення подолати негативні економічні наслідки всесвітньої пандемії через використання цифрових платформ та інструментів, в тому числі ресурсів порталу Дія.

Проєктом передбачено облаштування в бібліотеках чотирьох територіальних громад (Недобоївської Чернівецької обл., Луцької Волинської обл., Бехтерської Херсонської обл. та Краснопільської Сумської обл.) громадських просторів для жінок з безкоштовним доступом до інтернету. Завдяки проєкту бібліотеки отримали спеціальне обладнання, яке допоможе їм налагодити роботу як Хабу цифрової освіти, а саме: ноутбуки, проєктор і проєкційний екран, планшети, навушники, вебкамеру, маршрутизатор, спікерфон та штатив.

З січня 2022 року експерти Української бібліотечної асоціації разом з тренерами Академії цифрового розвитку розпочали проведення циклу навчальних вебінарів для майбутніх менеджерів цифрової освіти, які будуть навчати та консультувати відвідувачів громадських просторів як користуватися цифровими послугами.

UN Women Webinar 24 01 2022 2

Перший вебінар для майбутніх менеджерів цифрової освіти за проєктом “Жінка-лідерка в цифровому просторі” відбувся 24 січня. На окремій сесії: «Хаб цифрової освіти. Крок за кроком» слухачі дізналися, як організувати Хаб цифрової освіти в своїй бібліотеці, отримали консультацію щодо визначення переліку основних та додаткових цифрових послуг та створення цифрового контенту. Спікери Української бібліотечної асоціації розглянули загальні підходи до розробки комунікаційної стратегії та плану дій з просування цифрових послуг. Окрема частина вебінару була присвячена компетентностям бібліотекаря-менеджера цифрової освіти.

Ініціатива здійснюється в межах проєкту ООН Жінки в Україні «Просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в рамках реформи децентралізації в Україні», який фінансується Міністерством закордонних справ Канади.