II Чернівецький обласний онлайновий Ярмарок бібліотечних послуг «Це цікаво місцевій громаді»

28 вересня 2021 р., напередодні відзначення Всеукраїнського дня бібліотек, на базі регіонального тренінгового центру (РТЦ) Чернівецької ОУНБ ім. М. Івасюка в онлайн-форматі відбувся перегляд відеоекспозицій учасників Ярмарку бібліотечних послуг.

Che1

Головним координатором підготовки та проведення Ярмарку була Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека імені Михайла Івасюка, яка здійснювала його організаційне, методичне, консультативне та інформаційне забезпечення. Співорганізатор Ярмарку ‒ Чернівецьке обласне відділення Всеукраїнської громадської організації Українська бібліотечна асоціація.

Che2

Ярмарок проводився з метою виявлення, популяризації та впровадження сучасних бібліотечних послуг, творчих ініціатив, оригінальних, нестандартних ідей, які сприяють успішному розвитку громад, обміну креативним досвідом, підвищують суспільний статус бібліотеки і бібліотекаря.

Che3

До участі у Ярмарку було надіслано 19 заявок від міських, селищних та сільських бібліотек територіальних громад області, бібліотекарі яких є членами Чернівецького ОВ ВГО Українська бібліотечна асоціація. Після попереднього перегляду журі для онлайн-показу відібрало 12 відеопрезентацій, в яких висвітлено дійсно нові, сучасні, креативні послуги.

Під час перегляду робіт журі звертало увагу на відповідність темі послуги, інноваційність, логічність, чіткість викладення презентацій, впровадження послуги в роботу бібліотек, а також наявність рекламної продукції, пов’язаної з темою послуги.

Перше місце отримала центральна бібліотека Централізованої бібліотечної системи Сокирянської міської ради за представлену послугу «Креативний бібліопростір Hand Made» (бібліотека – територія творчості).

Che4

Друге місце посіла Сторожинецька центральна бібліотека КЗ «Централізована бібліотечна система» Сторожинецької міської ради за проєкт «Навчайся та читай найкраще з бібліотекою» (креативна промоція читання, у т.ч. через соціальні мережі).

Che5

Третє місце здобула Чорногузівська сільська бібліотека Вижницької територіальної громади за презентацію «Маленька територія – великі можливості» в рамках проєкту з екологічного інформування та виховання дітей та молоді своєї громади «За чисте довкілля».

Переможці Ярмарку отримали цінні подарунки від Чернівецького ОВ ВГО Українська бібліотечна асоціація.

Поза конкурсом продемонструвала свою презентацію–послугу під назвою Аудіопроєкт «Reised by books – вихований книжками» (аудіоподкасти на допомогу онлайн-школі) КУ «Чернівецька обласна бібліотека для дітей» спільно з Управлінням патрульної поліції в Чернівецькій області

Учасники онлайнового Ярмарку змогли в прямому ефірі на платформі Zoom побачити презентації заключного етапу та висловити свої думки і побажання. Модераторка заходу – Алла Лупан, головна методистка науково-методичного відділу обласної книгозбірні.

Che6

Сучасні послуги бібліотек територіальних громад області, презентовані на Ярмарку, будуть узагальнені та запропоновані для впровадження в практику роботи.