Обираємо 30 знакових книжок нашої Незалежності. Долучайтесь!

15 вересня розпочався один з наймасштабніших в Україні онлайн проєктів, присвячений видатним літературним творам і виданням, що побачили світ з 1991 по 2021 роки – «30 знакових книжок Нашої Незалежності»

Організатори Український інститут книги та Міністерство культури України закликають долучитись до голосування, щоб разом створити унікальний список видань, що вплинули на формування та розвиток нашої країни та її громадян. Українська бібліотечна асоціація – офіційний партнер проєкту.

30 BOOKS 1000x1000

Голосування проходить з 15 вересня до 15 жовтня на сайті проєкту «30 знакових книжок Нашої Незалежності» серед довгого списку зі 100 видань, сформованого експертами книговидавничої галузі, літературознавцями, перекладачами, істориками літератури. Можна віддати свій голос за книжку, що викликала суспільний резонанс, висвітлила важливі історичні події, повернула забутих персоналій, сприяла створенню національної ідентичності і становленню Незалежності нашої держави. 

З видань, що представлятимуть як художню, так і науково-популярну літературу, за підсумками отриманої ними кількості голосів сформується фінальний список з 30 книжок. Результати всеукраїнського онлайн голосування будуть оголошені наприкінці жовтня. 

Проголосувати: http://30.book-institute.org.ua

«30 знакових книжок Нашої Незалежності» ‒ це можливість нагадати про тих, хто робив українську книжку видимою й самостійною, якісною й по-справжньому важливою. Проєкт дозволить зібрати ті історії, що фактично і є віддзеркаленням Незалежності. Це люди, події та переломні моменти, які мали безпосередній вплив на боротьбу за свободу і гучно заявили про Україну світові. Наша література сильна та самобутня. Як класична, так і сучасна, з новими формами та рішеннями, і з наслідуванням кращих традицій геніїв пера минулого. 

Проєкт реалізується за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, Національної бібліотеки імені Ярослава Мудрого, Української бібліотечної асоціації, Української асоціації книговидавців і розповсюджувачів, BookForum.  

Слідкуйте за проєктом у соціальних мережах: 

Facebook: https://www.facebook.com/UkrainianBookInstitute
Instagram: https://www.instagram.com/bookinstitute.ua/?hl=uk