Всеукраїнський день бібліотек ‒ наше спільне свято!

Привітання Президентки ВГО Українська бібліотечна асоціація

Друзі! 30 вересня у всіх, хто любить бібліотеки, Свято – Всеукраїнський день бібліотек!

Ми любимо магію цифр, тому одразу помічаємо як 30 вересня перегукується з 30 роками відновлення Незалежності України. Певно, що цього року це лише збіг цифр. Але це привід, щоб ще раз нагадати кожному з бібліотекарів, владі, бізнесу, громаді ‒ наскільки важливі бібліотеки для Незалежності України.   

Бо що є запорукою незалежності держави? Окрім розвинених і сталих державних і громадянських інститутів та грамотної і послідовної державної політики, це – спроможні та самозарадні незалежні громади й спільноти, в яких живуть та діють освічені, інтелектуальні, критично мислячі, патріотичні, громадсько активні та громадянсько відповідальні незалежні люди.

Я переконана, що саме бібліотеки активно сприяють цьому! Саме бібліотеки є тими місцями, де кожен може розвивати себе та свою особисту незалежність. Саме бібліотеки є надійними партнерами місцевої влади у розвитку незалежності громад. Саме бібліотеки є ефективним інструментом у реалізації державної політики, яка безпосередньо впливає на відстоювання та збереження незалежності держави. То ж кожен, хто щодня приходить у бібліотеку на роботу, хто допомагає бібліотекам, хто підтримує окрему бібліотеку в селі чи місті, хто підтримує всі бібліотеки, відстоюючи їх перед владою та у владі, кожен, у чиєму житті є бібліотека, про яку він може сказати "моя", є співтворцем незалежності через співтворення бібліотек. Бібліотек як сучасних відкритих просторів для навчання упродовж життя, просторів для цікавих подій та зустрічей, просторів для натхнення, просторів для спілкування.

Poster ULA 09 2021

Саме такі бібліотеки з комфортним і привабливим простором, із новою літературою, з сучасними технологіями, з привітними й обізнаними бібліотекарями – те місце, де кожен, хто приходить зі своїм питанням, може знайти на нього відповідь. Недаремно у 2021 році девіз Української бібліотечної асоціації – «Бібліотека – твоя точка опори!». Адже саме в бібліотеках кожен може віднайти її, свою точку опори. Сюди приходять за книжками, посидіти в інтернеті, отримати нові знання й освоїти нові вміння, попрацювати над проєктами, розважитися, поспілкуватися з друзями, сплатити за комунальні послуги, зустрітися з бізнес-партнерами і просто побути наодинці й подумати. Сучасні бібліотеки незамінні для розвитку та віднайдення себе у професії, для особистого розвитку й творчості, для народження нових ідей та їхньої реалізації, для емоційної та психологічної рівноваги, для мрій та їхнього здійснення.

Бібліотека ‒ місце, де сходяться минуле з теперішнім та майбутнім. Бібліотеки не лише творять «пам'ять» людства, нації, держави, спільнот, людей ‒ бібліотеки творять майбутнє успішних незалежних людей, спільнот, держави, нації, людства!

То ж вітаю всіх бібліотечних людей зі Святом! Бажаю нам усім, щоб кожна бібліотека в Україні була сучасною! А це залежить від нас з вами: від влади, від бізнесу, від громади і насамперед ‒ від активних бібліотекарів! 

Щиро

Оксана Бруй

Президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація

 

Вітання Президента України до Всеукраїнського дня бібліотек.

 

Президія ВГО Українська бібліотечна асоціація визначила переможців конкурсів та нагороджених відзнаками.

Для відзначення Всеукраїнського дня бібліотек 2021 Президія та Виконавчий офіс ВГО Українська бібліотечна асоціація спільно з партнером УБА – Українським інститутом книги підготували плакати накладом 1800 примірників, які вже прямують до кожного регіонального відділення Асоціації. Ви також можете надрукувати плакат самостійно. Макет для друку завантажуйте тут.

 

До Всеукраїнського дня бібліотек 30 вересня ВГО Українська бібліотечна асоціація оголошує фоточелендж у Facebook “Бібліотека – твоя точка опори”!

Запрошуємо бібліотекарів та читачів разом відсвяткувати Всеукраїнський день бібліотек, зробити фото та розмістити його у Facebook з хештегом #моябібліотека 30 вересня 2021 року (упродовж дня, до 24.00).

stop kadr12721

1 жовтня о 10.00 в прямій трансляції на офіційній сторінці Української бібліотечної асоціації Facebook серед усіх учасників рендомно буде обрано 3 переможці.

Призи переможцям: комплект сувенірної продукції та книжок від партнерів ВГО Українська бібліотечна асоціація.

Будь зі своєю Бібліотекою! Бібліотека – твоя точка опори!

 

Створена група в соціальній мережі Facebook "Всеукраїнський день бібліотек: Скарбничка ідей". Запрошуємо вступати в групу, спілкуватись та розповідати про креативні ідеї вашої бібліотеки і спільноти щодо відзначення Всеукраїнського дня бібліотек.

30 вересня – День Відкритих Дверей, коли усі бібліотеки працюють і проводять різноманітні заходи та акції, учасниками яких можуть бути працівники та читачі бібліотеки, партнери і друзі бібліотеки, учні і студенти, перехожі. Всеукраїнський день бібліотек – наше спільне свято!