Good Silent Party: тиха туса по всій Україні

5 років. Саме стільки існує всеукраїнський проєкт «Тиха вечірка “Good Silent Party”». Усе почалося 2016 року, коли команда Луганської ОУНБ провела першу вечірку на своєму просторі у Старобільську, що на Луганщині. Тоді подія об’єднала бібліотеки з 10 міст.

Далі оформилася сама ідея і всеукраїнська команда. Ініціатори вечірки – Луганська обласна універсальна наукова бібліотека зі Старобільська. Співорганізатори – Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації та суспільно-культурний проєкт «Без меж», м. Київ. Також нас підтримують культурно-освітній проєкт «Будуємо Україну Разом» та Благодійний фонд Сергія Жадана.

SilParty 2021

Мета акції – показати кардинально новий формат роботи бібліотеки – і учасникам вечірки, і бібліотекарям-консерваторам. А також розкрити потенціал бібліотеки як інклюзивної арт-платформи та посилити співпрацю бібліотек із молодіжними громадськими організаціями по всій Україні. А ще це підтримка і промоція українського продукту в музиці, літературі, мистецтві.

2018 року на першу головну локацію приїхали львівське радіо Skovoroda та Сергій Жадан у ролі головного гостя. Тоді до ефіру приєдналися 25 бібліотек від заходу до сходу.

Третя “Good Silent Party” відбулася 2019 року вже в Києві, у просторі Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Вечірка водночас проходила у 37 містах України, а на подію до Києва приїхали 350 гостей із різних регіонів країни.

Учасники під’єднувалися до ефіру мандрівного радіо Skovoroda, танцювали в навушниках під мікси сучасної української музики від діджеїв – Романа Мухи, продюсера каналу «М2» та Ярослава Глобіна, музиканта і співака. Складалося враження, що люди танцювали в абсолютній тиші, однак насправді вони чули музику та відчували баси/вібрації.

А також слухали інтерв’ю з гостями ефіру – фронтменом гурту ФІОЛЕТ, письменником Сергієм «Колосом» Мартинюком, співачкою, учасницею гуртів «Крихітка» і «Крихітка Цахес» Олександрою Кольцовою, бас-гітаристом «Kozak System» Володимиром Шерстюком, співачкою Лізою Будицькою.

На головному бібліотечному просторі вечірки у Києві створили комфортні умови для людей з інвалідністю: потужні сабвуфери, навушники з максимальною гучністю та переклад жестовою мовою.

Зараз всеукраїнська команда організаторів готується до проведення четвертої тихої вечірки. Цього разу плануємо провести “Good Silent Party” у Харкові у просторі Харківського літмузею. Запланована вечірка на кінець серпня. Через карантинні обмеження відбудеться у форматі open air.

Гаслом “Good Silent Party IV” обрали «Відкритість без меж». Усі учасники(ці) є абсолютно різними. Це про релігійні переконання, стать, ґендер, колір шкіри, вік тощо. Але кожен є українцем / українкою – це об’єднує і заразом надихає стати вільними у самовираженні.

Зараз проєкт розміщений на «Спільнокошті». Там команда збирає донати на вечірку й розказує деталі попередніх акцій. Усі подробиці тут: https://cutt.ly/0nm2NM5

Луганське обласне відділення Української бібліотечної асоціації