Діяльність Донецького обласного відділення ВГО Українська бібліотечна асоціація у 2017-2020 рр.

26 травня 2021 р. відбулася Звітно-виборна конференція Громадської організації «Донецьке обласне відділення Всеукраїнської громадської організації Українська бібліотечна асоціація» (за допомогою інтернет-зв’язку на платформі ZOOM). Наразі дійсних членів у відділенні ‒ 208 осіб, а в Конференції взяли участь 184 особи. Це, мабуть, найчисленніша Конференція структурного підрозділу нашої професійної організації.

51204595618 fa3d19d83c c 1

Учасників Конференції привітали членкині Президії ВГО Українська бібліотечна асоціація Богуш Т.І., завідувач НМВ Національної бібліотеки України імені Я. Мудрого, Моісєєва С.А., директорка Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки та виконавча директорка Асоціації Сошинська Я.Є. Вони підкреслили важливу роль Донецького обласного відділення у розвитку й трансформуванні бібліотечної справи як в області, так і в цілому в Україні.

Присутні заслухали Звіт Президії ГО «Донецьке ОВ ВГО Українська бібліотечна асоціація» (Голова ОВ Мельник Л.М.), Звіт Ревізійної комісії ГО «Донецьке ОВ ВГО Українська бібліотечна асоціація» про фінансові результати у 2017-2020 рр. (голова Ревізійної комісії Труш Н.В.).

51205456255 cb78838b10 c

У Звіті Президії проаналізовано діяльність Донецького ОВ відповідно до Положення про відділення та Стратегії Української бібліотечної асоціації на 2019-2021 роки. Підкреслено як досягнення за чотири звітні роки, так і певні недоліки. Також викладено пропозиції щодо подальших шляхів удосконалення роботи ОВ, а саме:

 • Головне призначення відділення – сприяти розвитку професійної кваліфікації бібліотекарів;
 • Консолідувати фахівців задля зміцнення іміджу бібліотеки в громаді;
 • Переформатувати діяльність відповідно до потреб сьогодення – поєднувати офлайн та онлайн-формати;
 • Сприяти поширенню впливу ОВ серед бібліотек інших систем та відомств;
 • Підтримувати впровадження інноваційних бібліотечних послуг;
 • Активізувати діяльність з висвітлення роботи відділення у професійних ЗМІ, у виданнях ВГО Українська бібліотечна асоціація;
 • Створити у структурі ОВ Молодіжну секцію.

В обговоренні Звіту членкиня ОВ, заступник директора Донецької обласної бібліотеки для дітей з науково-методичної діяльності Козінченко Л.В. зазначила, що відділення за звітні чотири роки отримало позитивні результати. По-перше, надавалася значима підтримка безперервній професійній освіті бібліотечних фахівців області на обласному і всеукраїнському рівнях. Також позитивною є підтримка відділенням проєктів ВГО Українська бібліотечна асоціація, організація та проведення обласних конкурсів професійної майстерності, що сприяє розвитку професійної кваліфікації наших бібліотекарів. На майбутнє необхідно залучити до відділення бібліотекарів закладів освіти області. Це буде мотивуючим фактором для поширення впливовості діяльності відділення на зростання іміджу бібліотечної професії та поповнення його складу молоддю.

Заступник директора Добропільської центральної міської бібліотеки Козачук І.О. підкреслила, що її власні професійні здобутки, особливо з оволодіння медійними комунікаціями та іншими новітніми технологіями, збагатилися завдяки великій роботі обласного відділення та ВГО Українська бібліотечна асоціація з підвищення професійної кваліфікації бібліотечних фахівців.

Під час обговорення Звіту Президії ОВ та Звіту Ревізійної комісії вирішено визнати роботу ГО «Донецьке ОВ ВГО Українська бібліотечна асоціація» задовільною.

Друга частина Конференції була присвячена обранню нового керівного складу ОВ та затвердженню нового Положення про ГО «Донецьке ОВ ВГО Українська бібліотечна асоціація».

Головою ГО «Донецьке ОВ ВГО Українська бібліотечна асоціація» обрано директора Донецької обласної бібліотеки для дітей Василенко Юлію Станіславівну.

51203672992 acf8eb33c7 c 1

До складу Президії, окрім Голови, увійшли:

 • Бахман Ганна Леонідівна, заступник директора по роботі з дітьми Центральної міської публічної бібліотеки м. Краматорськ;
 • Єфіменко Вікторія Анатоліївна, завідувач бібліотеки-філії ім. М. Лермонтова, м. Сартана;
 • Козачук Ірина Олександрівна, заступник директора Центральної міської бібліотеки м. Добропілля;
 • Козінченко Лілія Володимирівна, заступник директора Донецької обласної бібліотеки для дітей з науково-методичної діяльності;
 • Кузьмінова Ольга Анатоліївна, заступник директора Донецької обласної бібліотеки для дітей з основної діяльності;
 • Лата Тетяна Іванівна, директор Центральної міської бібліотеки м. Волноваха;
 • Осіпова Тетяна Іванівна, директор Публічної бібліотеки Лиманської ОТГ;
 • Рудіч Марина Ярославівна, директор Селидівської Центральної міської бібліотеки;
 • Сарбей Ірина Миколаївна, в.о. директора Мангушської публічної бібліотеки;
 • Сафронова Світлана Миколаївна, завідувач відділу методичної роботи, інновацій і комп’ютеризації Центральної міської бібліотеки м. Дружківка.

Новий склад Ревізійної комісії ОВ:

 • Ганжела Наталя Іванівна, бібліотекар Донецької обласної бібліотеки для дітей;
 • Лимаренко Наталія Василівна, бібліотекар Донецької обласної бібліотеки для дітей (голова);
 • Пославська Таїсія Петрівна, методист Донецької обласної бібліотеки для дітей.

Затверджено нове Положення про Громадську організацію «Донецьке обласне відділення Всеукраїнської громадської організації Українська бібліотечна асоціація».

Мотивуючою для нового складу Президії стала моніторингова зустріч Президії та активу Донецького обласного відділення з членами Президії ВГО Українська бібліотечна асоціація, яка відбулася відразу після невеликої перерви.

Моісєєва Світлана Анатоліївна, членкиня Президії ВГО Українська бібліотечна асоціація, яка відповідальна за діяльність регіональних відділень Асоціації, зупинилася на критеріях оцінювання діяльності Донецького ОВ.

51205160684 faaf5c1f9f c

В атмосфері дружнього спілкування були визначені позитивні моменти діяльності ОВ та разом з новим складом Президії на чолі з Василенко Юлією Станіславівною сплановані чіткі завдання для наступного етапу діяльності відділення: проведення Міжрегіонального Форуму бібліотекарів до Всеукраїнського дня бібліотек, створення секції з роботи дитячих бібліотек, залучення до ОВ фахівців та партнерів з інших організацій, закладів освіти тощо.

Щиро вітаємо колег з успішним проведенням Конференції та бажаємо професійного натхнення для подальшого розвитку бібліотечної справи у Донецькій області!

Фотозвіт про Конференцію див. тут