V Міжнародний форум молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації, 22-23.04.2021: враження

Незважаючи на карантинні обмеження бібліотечна молодь продовжує вдосконалюватися в професії, шукати нові форми і методи роботи та успішно втілювати їх в життя. Діяльність українських та закордонних бібліотек під час пандемії зазнала деяких трансформацій, але залишається дуже цікавою, різноплановою та затребуваною. У цей непростий час нові можливості для бібліотек відкриваються завдяки плідному партнерству та співпраці.

Web_22_04_2021_16.jpg

«Партнерство & Співпраця» – саме такою була тема V Міжнародного форуму молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації. Він проходив в онлайновому форматі на платформі Zoom 22-23 квітня 2021 р.

На відкритті Форуму до учасників звернулися з вітальним словом президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація Оксана Бруй та виконавча директорка Асоціації Ярослава Сошинська.

Web_22_04_2021_1.pngWeb_23_04_2021_20.jpg

Перший день Форуму був присвячений європейському досвіду співпраці й зі своїми кейсами виступили молоді бібліотекарі з дружніх бібліотечних асоціацій Німеччини, Литви, Естонії, Румунії, Словенії. Також учасники Форуму мали змогу попрацювати у групах на інтерактивній сесії та подумати над підходами до побудови партнерських відносин з представниками влади, бізнесу, громадських організацій. Ввечері на учасників Форуму чекала неймовірна шалена вечірка, під час якої учасники співали, слухали музику, віртуально мандрували, релаксували та розгадували вікторину.

Web_22_04_2021_9.jpg

У другий день Форуму учасники вже знайомились з кейсами успішної співпраці українських бібліотекарів з Миколаєва, Полтави, Харкова, Тернополя, Бердичева Житомирської обл., Сіверська Донецької обл., Лисичанська Луганської обл., Турї Ремети Закарпатської обл.

Web 23 04 2021 12

Також під час Форуму відбулася церемонія нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу для молодих бібліотекарів імені Л. Б. Хавкіної на кращу наукову роботу та інноваційний проєкт.

Web 23 04 2021 16

Такий довгоочікуваний V Міжнародний форум молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації відбувся! Безліч цікавої інформації, різнопланові виступи, нестандартні завдання, обмін думками – все це сприяло професійному зростанню бібліотекарів, надихало на появу нових ідей та задумів, а також стимулювало розвивати напрямки співпраці і партнерства задля процвітання бібліотек. Проведений професійний захід продемонстрував, що сучасні бібліотекарі – це розумні та креативні, відкриті до співпраці і партнерства активісти своїх громад. Пишаємось та радіємо за колег та зичимо нових та надійних партнерств!

Презентації спікерів Форуму розміщено тут

(доступні для дійсних членів та партнерів Асоціації)

Фотозвіт тут

 Ольга Забенько,

провідна бібліографка комунального закладу "Централізована

бібліотечна система відділу культури виконкому Марганецької міської ради

Дніпропетровської області";

заступниця голови Молодіжної секції ВГО Українська бібліотечна асоціація