Європейський тиждень цифрової грамотності, 22-28 березня 2021 р.

Європейський тиждень цифрової грамотності (All Digital Week) ‒ це щорічна кампанія з цифрового включення та розширення можливостей, яка проводиться у цифрових центрах компетентності, бібліотеках, громадських центрах, школах та інших місцях по всій Європі. Тиждень цифрової грамотності прагне надати людям інструменти та підходи для розвитку й удосконалення своїх цифрових навичок. Він організований європейською асоціацією ALL DIGITAL у співпраці з різними партнерами на місцевому, національному та європейському рівнях.

Цілі інформаційно-просвітницької кампанії упродовж Тижня цифрової грамотності:

  • Пропагувати навчання впродовж життя для підвищення рівня цифрової грамотності
  • Підвищувати рівень медійної грамотності та критичного мислення
  • Формувати довіру до технологій через розвиток навичок кібербезпеки та онлайн-безпеки
  • Формувати затребувані навички для працевлаштування в умовах цифрової економіки.

Колеги, публікуйте на сайті бібліотеки та в соціальних мережах повідомлення про Тиждень цифрової грамотності, розповідайте про роботу вашої бібліотеки в цьому напрямку - історії успіху, переваги для громади, сприяння реалізації Національної програми «Дія. Цифрова освіта».

Використовуйте хештег #alldigitalweek в публікаціях, присвячених Тижню цифрової грамотності.

Digital Week 2

У межах Європейського тижня цифрової грамотності ВГО Українська бібліотечна асоціація підготувала такі онлайн-заходи:

22 березня, 10.00 ‒ 13.00, онлайнова конференція «Роль бібліотек у цифровій інклюзії» за ініціативи Секції «Бібліотека – на допомогу особам з інвалідністю та людям похилого віку» та Рівненської ОУНБ.

Обговоримо: створення адаптованого інформаційного ресурсу для людей з інвалідністю; цифрові навички для осіб з інвалідністю та людей похилого віку на базі бібліотек; бібліотека – інклюзивний простір для спілкування та дозвілля.

ПРОГРАМА

Реєстрація на захід.

26 березня, 11.00 ‒ 13.00 онлайновий марафон бібліотек-хабів цифрової освіти «Цифрова грамотність людей та спільнот».

Під час марафону буде нагода розповісти про себе та почути про досвід і кращі практики колег у розвитку цифрової грамотності власних спільнот, що допоможе вашій бібліотеці стати справжнім хабом цифрової освіти.

Завдяки співпраці ВГО Українська бібліотечна асоціація з Міністерством цифрової трансформації вже близько 2000 бібліотек долучилися до Мережі хабів цифрової освіти на порталі Дія. Цифрова освіта і пропонують своїм користувачам послуги навчання цифровим навичкам.

Запрошуємо взяти участь в марафоні бібліотек-учасниць Мережі хабів цифрової освіти, а також новачків.

ПРОГРАМА

Реєстрація на захід.

Просимо, долучайтеся!

Нагадуємо, як це було в минулому році.