Звернення ВГО Українська бібліотечна асоціація щодо зміни до умов попередньої оплати товарів, робіт, послуг бюджетними установами

10 грудня 2020 року ВГО Українська бібліотечна асоціація звернулась із офіційним листом до Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка з приводу прийняття Постанови Кабміну від 02.12.2020 р. №1198 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1070 і від 22 липня 2020 р. № 641».

Дана Постанова вносить зміни до умов попередньої оплати товарів, робіт, послуг бюджетними установами. Під її дію підпадають і бібліотеки. Прийнята Постанова унеможливлює передплату періодичних видань на 2021 рік, що призведе до незворотних негативних наслідків поповнення бібліотечних фондів. ВГО Українська бібліотечна асоціація впевнена, що в складний час пандемії громадянам необхідно мати безкоштовний доступ до актуальної періодики. А бібліотеки зобов’язані надати таку можливість кожному, хто цього потребує.

У листі ВГО Українська бібліотечна асоціація просить Міністерство культури та інформаційної політики України сприяти внесенню змін до Постанови №641 від 22 липня 2020 р. у п. 151 та внести до виключень заборони попередньої передплати продуктів та послуг передплату періодичних видань з метою поповнення бібліотечних фондів.

newspaper