Бібліотечна акція «Сторінки пам’яті»

З 14 жовтня (День захисника України) до 6 грудня 2020 року (День Збройних сил України) тривала Всеукраїнська бібліотечна акція «Сторінки пам’яті», яку започаткувала Державна бібліотека України для юнацтва. У ній взяли участь понад 60 бібліотекарів з усіх областей України.

Акція присвячена захисникам України, всім, хто ціною здоров’я і життя захищає незалежність, суверенітет та територіальну цілісність нашої держави, щоб сучасне й майбутнє покоління знали та пам’ятали про самовідданість і жертовність героїв, їхній подвиг під час звільнення українських земель від російської окупації.

До популяризації творів про російсько-українську війну долучились письменники, працівники бібліотек, студенти, школярі, громадські діячі.

Сторінки памяті-картинка

Людмила Виноградова, ініціатор акції «Сторінки пам’яті», Державна бібліотека України для юнацтва:

«Анексія Криму, окупація Донбасу, смерть, каліцтво людських доль… Російсько-українська війна - трагедія народу України.

Сучасна історія потребує осмислення. І в цьому нам допоможуть книги, написані свідками подій.

За шість років в Україні вже видано близько 500 книг про російсько-українську війну, і це не враховуючи твори, опубліковані в інтернеті – мемуари, оповідання, вірші, листи солдатів.

Як громадяни своєї країни, ми вдячні захисникам за те, що, ризикуючи життям, вони боронять незалежність нашої Вітчизни і мирне життя кожного з нас.

Як бібліотекарі ми прагнемо привернути увагу до художніх, документальних творів, мемуарів, які розповідають про події, пов’язані з війною, а також вшанувати стійкість та героїзм захисників України».

Слухайте вірші та уривки книг, які обрали учасники акції «Сторінки пам’яті», за посиланням.