Програма «Бібліоміст» оголосила 7-й раунд конкурсу співпраці бібліотек з місцевими громадами (05.10.2011)

Тема цього раунду - «Ігри у бібліотеці».

Ігри в бібліотеках були дуже популярними в Сполучених Штатах і Європі, але це поки що переважно новий і незвичайний досвід для більшості публічних бібліотек в Україні. Тим не менше, це потужний інструмент сучасної бібліотеки для розвитку, поширення ідей, навчання та створення іміджу, який варто адаптувати і впроваджувати в національних бібліотеках.

Багато відвідувачів бібліотеки як в Україні, так і в інших країнах, задаються питанням чи є ігрові заходи доречними для бібліотек і чи варто їх проводити у бібліотеках. Наведемо нижче деякі аргументи, що допомагають зрозуміти навчальну, соціальну, культурну, рекреаційну та професійну цінність гри:

   * Ігри вдосконалюють грамотність, навчання, практичні і пізнавальні навички.

    * Ігри мотивують людину в будь-якому віці опановувати нові навички.

    * Ігри допомагають бібліотеці розбудовувати громаду.

    * Ігри є дуже соціальними.

    * Ігри приводять до бібліотеки людей, які навпаки вважають, що вона не може запропонувати їм нічого доречного.

    * Ігри на сьогодні продаються набагато краще, ніж кіно, телебачення і музика як всенародний спосіб розваг, якому віддають перевагу.

    * Ігри відповідають місії бібліотек: вони задовольняють рекреаційні потреби користувачів таким саме чином, що і читання звичайного роману. Змінилось тільки середовище.

    * Ігри і книги мають багато спільного.

    * Ігри існують не тільки для дітей! Середній вік гравців наразі складає 35 років і все більше людей старшого віку щодня грають в ігри.

Сьомий раунд конкурсу проектів співпраці бібліотек з місцевими громадами присвячений темі «Ігри у бібліотеці». Детальніше про найкращий зарубіжний та національний досвід, а також корисні поради з використання ігор у бібліотеках читайте у публікації програми «Бібліоміст» «Ігри в бібліотеках. Найкращий зарубіжний та національний досвід» тут.

Для того, щоб взяти участь у конкурсі, заявники мають уважно ознайомитися з усіма документами про конкурс проектів співпраці бібліотек з місцевими громадами тут і упевнитися в тому, що їхні заклади та проекти відповідають вимогам конкурсу та узгоджуються з усіма положеннями умов конкурсу.

Учасники мають заповнити форму заявки, докласти інші супровідні документи (листи підтримки, інші потрібні матеріали), і надіслати2 копіїзаповненого пакету документів конкурсу проектів співпраці бібліотек з місцевими громадами поштою на адресу офісу IREX:

До уваги: Олени Королюк

Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX)

вул. Саксаганського 36Д, 2-ий під'їзд, 5-ий поверх

м. Київ 01033

Також бажано надіслати пакет документів у електронній формі на адресу cpc@irex.ua. IREX підтвердить отримання електронної заявки.

Останній термін подачі заявок - 31 жовтня 2011р.

Бажаємо успіхів та чекаємо на заявки!