"Програма Бібліоміст" оголосила результати 6-го тематичного раунду «Конкурсу співпраці бібліотек з місцевими громадами»

Привітайте переможців 6-го раунду «Конкурсу співпраці бібліотек з місцевими громадами»! Тема раунду - «Волонтерство в бібліотеці»:

1. Центральна бібліотека Антрацитівської міської ЦБС (м. Антрацит, Луганська область) гостинно пропонує проект «Приводьте друзів. Відпочиваймо разом». Бібліотечний мультимедійний клуб під цією назвою працюватиме у дні літних канікул для дітей 8-12 років з соціально незахищених верств. Їх, зокрема, навчать користуватися інформаційними технологіями, створювати власні відеоролики та використовувати соціальні медіа. Залучатимуться маленькі користувачі за допомогою волонтерів і комітетів самоорганізації населення.

2. «Дорогою добра» крокуватиме центральна бібліотека Лисичанської ЦБС (м. Лисичанськ, Луганська область). У рамках цієї Школи волонтера бібліотека об’єднає ініціативну молодь задля навчання волонтерської діяльності з метою допомоги дітям. Молодих волонтерів навчать знаходити спільну мову з дітьми, користуватися інформаційними технологіями, організовувати спільні проекти і розвивати лідерські якості. Також волонтери проведуть низку акцій на допомогу дітям, зокрема благодійний ярмарок для збору коштів для притулку.

3. Про Тернопільську обласну бібліотеку для молоді (м. Тернопіль) найближчим часом говоритиме вся громада від малого до великого, адже саме на це спрямована рекламна кампанія «Бібліотека на вустах громади». Волонтери підвищать поінформованість населення про інформаційні, освітні та розважальні послуги бібліотеки та допоможуть залучити нових користувачів, здійснивши масштабну рекламну кампанію. Її буде приурочено до Всеукраїнського дня бібліотек і реалізовано за допомогою сервісів Веб 2.0, соціальних медіа та громадських заходів, включно з флеш-мобами.

4. «Ти в світі не один» нагадує Рівненська державна обласна бібліотека для юнацтва (м. Рівне) і підтверджує свої слова справою – кваліфіковані бібліотечні волонтери допоможуть вихованцям дитячого притулку оволодіти основами комп’ютерної грамотності через проведення ігрових тренінгів. Бібліотека розвиватиме інтерес молоді до читання з використанням мультимедійних технологій і таким чином сприятиме соціально-правовій адаптації підлітків.

5. Ну, а Центральна бібліотека для дітей Луцької міської ЦБС (Волинська область) відкриє цілий «Волонтерський квартал» - школу для молодих лідерів на базі бібліотечного Інтернет-центру. Буде створено інформаційно-ресурсну базу волонтерів для громадських організацій м. Луцька за напрямками роботи. Робота мешканців «Волонтерського кварталу» буде висвітлюватись у спеціальному розділі веб-сайту бібліотеки. Підтримуватиметься діалог між представниками громадянського суспільства та урядовцями, і бібліотека слугуватиме осередком спілкування волонтерів Луцька та центром підтримки волонтерського руху серед молодих мешканців міста.

Нехай під гаслом перефразованого відомого вислову «не питай, що твоя бібліотека може зробити для тебе; запитай, що ти можеш зробити для своєї бібліотеки» успішно та весело пройдуть ці проекти. Вітання переможцям!