"Програма Бібліоміст" оголосила переможців 5 раунду конкурсу співпраці бібліотек з місцевими громадами

1. Проект Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Горького “Духовний ренесанс суспільства в епоху сучасних комунікаційних технологій»:

За допомогою технології масової розсилки СМС-повідомлень (FrontlineSMS) бібліотека проводитиме опитування мешканців Луганська з метою дослідження їхніх потреб у проведенні гуманітарно-культурних заходів, а також інформуватиме місцеву громаду про різні культурні заходи у місті. Мета проекту – окреслити суспільну думку щодо проблем культурного життя Луганська, створити дискусійне середовище для обговорення та вирішення виявлених проблем і захисту інтересів громади.

2. Проект Миколаївської центральної бібліотеки для дорослих ім. М. Кропивницького - школа з підготовки проектних команд «Проектний полігон»:

Проект передбачає розбудову проектного та інституційного потенціалу громадських організацій та бібліотек Централізованої бібліотечної системи для дорослих м. Миколаєва шляхом підготовки експертів з проектного менеджменту та інформаційних технологій, включно з технологією масової розсилки СМС-повідомлень (FrontlineSMS). В результаті проведення серії тренінгів на базі бібліотеки буде підготовано 20 фахівців, які впровадять 5 соціально важливих для міста ініціатив. Результати проекту буде презентовано під час дводенної завершальної конференції (ярмарку).

3. Проект Мелітопольської центральної бібліотеки і. М. Лермонтова (Запорізька область) «Бібліотека + громада = творці змін у місцевій економіці»:

Проект передбачає дизайнерську розробку та створення онлайн мапи туристичних маршрутів та інвестицій міста, розміщення мапи на інвестиційному порталі міської ради Мелітополя та популяризацію міста серед потенційних туристів та інвесторів.

4. Проект Чорнобаївської центральної районної бібліотеки (Черкаська область) - Клуб самодопомоги для дітей з особливими потребами «Ми поруч!» з використанням Інтернет-технологій:

На базі бібліотеки буде створено клуб самодопомоги для дітей з особливими потребами. Бібліотека надаватиме членам клубу доступ до відповідної інформації та організує тренінги з використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій і роботи в мережі Інтернет. Партнери бібліотеки проводитимуть спеціалізоване навчання для дітей та батьків, включно з заняттями з арт-терапії та бібліо-терапії. Також, для цільової аудиторії буде створено онлайн-ресурс «Ми - друзі».

5. Проект центральної бібліотеки м. Торез (Донецька область) “Бібліотека в діалозі культур”:

Проект передбачає задоволення потреб національної меншини етнічних греків, які проживають у м. Торез через спільну партнерську роботу бібліотеки та місцевої громадської організації, яка працює з даною цільовою групою. Бібліотека надаватиме цільовій групі доступ до інформації, проводитиме тренінги з основ ІТ та пошуку в мережі Інтернет та виконуватиме роль центру громади, в якому зацікавлені користувачі зможуть вивчати грецьку мову та дізнаватися більше про грецьку культуру та традиції.

6. Проект Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки “Співпраця заради добробуту»:

Бібліотека інформуватиме місцеву громаду про останні зміни у законодавстві, рішення та діяльність місцевої влади. Крім цього, бібліотека збиратиме відгуки читачів щодо діяльності місцевої влади й залучатиме громаду до місцевого самоврядування. Проект передбачає інтенсивне використання інформаційних технологій, включно з технологією масової розсилки СМС-повідомлень (FrontlineSMS), дискусійним онлайн-форумом, онлайн-студією і пунктом доступу до мобільної інформації. Проект буде здійснено у співпраці з Миколаївською обласною радою, обласною державною адміністрацією та декількома громадськими організаціями.

7. Проект Харківської обласної бібліотеки для дітей «Бібліомістечко – дитячий простір»:

Бібліотека створить регіональний веб-портал для дитячих бібліотек Харківської області «Бібліомістечко». Основними завданнями проекту буде залучення нових читачів до бібліотек, створення активного онлайн-середовища для спільної роботи бібліотекарів, батьків та вчителів і навчання дітей використанню сучасних інформаційно-комунікаційних технологій для спілкування з однолітками.

8. Проект бібліотеки-філії №10 ім. О. Купріна Сімферопольської централізованої бібліотечної системи для дорослих «Дарувати радість творчості, спілкування, взаєморозуміння»:

Мета проекту – соціальна реабілітація користувачів з особливими потребами, надання даній цільовій групі доступу до інформації, проведення реабілітаційних сесій з використанням методик арт-терапії та надання актуальної інформації щодо відповідної законодавчої бази та соціального захисту людей з обмеженими можливостями здоров’я в Україні. Проект передбачає створення відповідних онлайн-ресурсів.

9. Проект центральної районної бібліотеки смт. Ярмолинці (Хмельницька область) «Майданчик для дискусій»:

Проект має на меті перетворення бібліотеки на справжній центр громади для місцевих жителів, яким бібліотека надаватиме можливість обговорювати актуальні місцеві проблеми через соціальні мережі.

10. Проект Краматорської центральної міської бібліотеки для дітей ім. О. Пушкіна (Донецька область) «Літературне краєзнавство як аспект залучення громади до читання»:

Бібліотека використовуватиме ресурси мережі Інтернет та мультимедійні технології для навчання дітей краєзнавству, популяризуватиме твори місцевих письменників, доступні онлайн, створить тематичні онлайн-ресурси для молодих перспективних письменників та поетів і надаватиме їм відповідні консультації.

Вітаємо всіх переможців!