Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності – 2020

Враховуючи потужну роль, яку відіграють бібліотеки у навчанні населення медіаграмотності, ВГО Українська бібліотечна асоціація запрошує бібліотеки долучитися до відзначення Всесвітнього тижня медійної та інформаційної грамотності-2020, який у восьмий раз відзначається у світі за ініціативою ЮНЕСКО.

Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності, співорганізаторами якого цього року виступають ЮНЕСКО та Республіка Корея, відбуватиметься з 24 по 30 жовтня 2020 р. за темою: «Resisting Disinfodemic: MIL for everyone, by everyone» - «Протидія дезінфодемії: медійна та інформаційна грамотність кожного і для всіх».

image002

Глобальна пандемія, що триває, спонукає суспільство активніше застосовувати цифрові технології в повсякденному житті та на роботі, підтверджує важливість медійної та інформаційної грамотності в епоху цифрових технологій. 

Українські бібліотеки мають великі напрацювання з медійної та інформаційної освіти населення, виступають амбасадорами цифрової грамотності, відіграють велику роль у формуванні критичного мислення та просування навичок цифрової та медійної безпеки в суспільстві.

УБА закликає всі бібліотеки України долучитися до відзначання Всесвітнього тижня медійної та інформаційної грамотності з 24 по 30 жовтня 2020 року, організувати та провести промоційні кампанії та власні заходи з цієї тематики для користувачів бібліотек і мешканців місцевих громад.

Для того, щоби бібліотеки України були помітні на світовій мапі Всесвітнього тижня медійної та інформаційної грамотності-2020, зареєструйте свої події та заходи тут.

УБА також створила групу в мережі Фейсбук, щоби Ви могли ділитися інформацією про свої події та заходи, присвячені Тижню «Лікуємо дезінфодемію в бібліотеці!: Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності - 2020». Долучайтеся! Будь ласка, використовуйте хештеги #MIL2020_UBA та #MIL2020_Ukraine_library

Організатори Тижня пропонують для використання серію флаєрів (доступні англійською та французькою мовами), які можна розповсюджувати на своїх заходах. Плакати та інші медіаресурси можна отримати тут

За бажанням можна долучатися до спеціальної Конференції та Молодіжного форуму, що організують ініціатори Всесвітнього тижня медіаграмотності. Обидва заходи відбуватимуться онлайн, реєстрація у віртуальному конференц-залі: gmil2020.com.

Для підготовки до Всесвітнього тижня медійної та інформаційної грамотності-2020 вам може стати у нагоді документ: «Всесвітній тиждень медійно-інформаційної грамотності 2018. Як взяти участь бібліотекам: Рекомендації Української бібліотечної асоціації», а також два плакати українською мовою, які ви можете взяти тут