Бібліотекарі Донецької та Луганської областей дізнавались як створювати інноваційні послуги

З 16 по 18 серпня 2020 р. у м. Дніпро 20 учасників пройшли навчання за темою «Бібліотечні послуги у розвитку громад» в межах проєкту «Спроможні бібліотеки сприяють досягненню цілей сталого розвитку ООН до 2030 року», що реалізується ГО «ВГО Українська бібліотечна асоціація» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

У тренінгу взяли участь команди з 10 громад Донецької та Луганської областей у складі бібліотекаря та представника громадської організації.

IMG 0509-min-min

Під час триденного навчання у Дніпровській центральній міській бібліотеці тренери допомогли учасникам розвинути навички ефективної співпраці, дизайн-мислення, маркетингу послуг, комунікацій та клієнтоорієнтованого планування роботи.

Практичні заняття були спрямовані на розробку інноваційних бібліотечних послуг, які покращать якість життя у місцевій громаді та будуть сприяти досягненню Цілей сталого розвитку ООН. Ідеї послуг були різноманітні: школа еколога-волонтера, організація вивчення англійської мови у бібліотеці, створення консультаційного пункту для сімей з дітьми. В межах проєкту учасники отримають фінансування від Програми ООН із відновлення та розбудови миру на впровадження інноваційних послуг.

20200816 151634

20200818 124728

OBSH0259-min

За партнерської підтримки Дніпровської центральної міської бібліотеки учасники відвідали виставку Івана Марчука «Секрети геніальності» у Музеї українського живопису, а також Музей машини часу.

Нові послуги бібліотек-учасниць будуть описані та розміщені на комунікаційних платформах ВГО Українська бібліотечна асоціація.

Нагадаємо, що бібліотекарі цих 10-ти громад Донецької та Луганської областей вже пройшли тренінг зі стратегічного управління бібліотекою та працюють над власними стратегіями спільно з активом і мешканцями громади.

Проєкт імплементується ГО «ВГО Українська бібліотечна асоціація» у партнерстві з Департаментом культури та туризму Запорізької міської ради в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.