Представникам ОТГ презентували проєкт «Чотири простори бібліотеки»

У четвер, 13 серпня, президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація Оксана Бруй виступила на загальних зборах Асоціації об`єднаних територіальних громад, де презентувала проєкт «Чотири простори бібліотеки: інноваційна модель діяльності».

Під час свого виступу пані Оксана наголосила на визначальній ролі бібліотек як інформаційних, культурних та просвітницьких центрів у житті об`єднаних територіальних громад. Вона звернулася до представників ОТГ з проханням надати максимальну підтримку в модернізації, реконструкції та розвитку бібліотечних закладів, а також в утриманні їхніх приміщень у належному стані.

«Щоб зробити бібліотеки місцем, яке відповідає запитам та потребам жителів об`єднаних територіальних громад, ВГО Українська бібліотечна асоціація у партнерстві із Фундацією Дарини Жолдак реалізує проєкт «Чотири простори бібліотеки: інноваційна модель діяльності» за фінансової підтримки Українського культурного фонду.

Ми проаналізували існуючий успішний досвід, насамперед зарубіжний, розробки і реалізації інноваційних бібліотечних просторів, а також багатофункціональних культурних громадських центрів. За результатами цієї роботи буде розроблена та представлена у вересні інноваційна модель бібліотеки як поєднання чотирьох просторів: навчання, натхнення, місця зустрічі та подій», - зазначила Оксана Бруй, президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація.

20200813 180438

изображение viber 2020-08-17 16-53-56

Нагадаємо, що інноваційна модель бібліотек буде представлена в електронному виданні - спеціальному посібнику з практичними рекомендаціями. В ньому також буде описана методика реалізації інновацій на практиці й варіанти дизайнерських рішень оформлення просторів.

Учасників з`їзду було запрошено взяти участь в онлайн-форумі, що буде проведений у жовтні 2020 р., під час якого учасники будуть розробляти власні моделі бібліотек, а також дізнаються про фінансові можливості створення оновлених бібліотечних закладів.

Будемо раді розповісти про зміни у ваших громадах та бібліотеках. Пишіть нам та ставайте героями наступної інформаційної розсилки.

Щоб бути в курсі новин, а також отримати сповіщення про випуск посібника, в якому буде описана концепція чотирьох просторів бібліотеки, та взяти участь у відборі учасників онлайн-форуму, стежте за нашою інформаційною розсилкою, а також новинами на Фейсбук-сторінках ВГО Українська бібліотечна асоціація та Фундації Дарини Жолдак.

Зміст новини не є офіційною позицією УКФ.