Українські та білоруські бібліотекарі розвивають культурні та креативні індустрії на локальному рівні

З 15 по 29 липня 2020 р. відбувся другий цикл навчання за проєктом «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», що підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи.

Основна мета проєкту - навчити бібліотекарів з України та Білорусі створювати інноваційні бібліотечні послуги, які розвиватимуть культурні та творчі індустрії цих країн, з використанням спеціальної методології «Дизайн-мислення для бібліотек».

Семінари і тренінги відбувались в онлайн-форматі, участь у них взяли 32 учасники з України та Білорусі, відібрані до участі в проєкті на конкурсній основі.

116130722 3428514633901940 5588880527660601184 o

На першому занятті учасники презентували допрацьовані та протестовані протопити майбутніх бібліотечних послуг та отримали цінні поради від колег і команди проєкту.

За тематикою у другому циклі навчання розкривалися такі питання:

  • Як бібліотека сприяє розвитку культурних і креативних індустрій на локальному рівні
  • Як перейти від прототипу до продукту (послуги)
  • Маркетинг послуг – промоція послуги, підтримка послуги
  • Партнерство та фандрейзинг
  • Цінність бібліотек як об’єктів соціальних інвестицій
  • Безкоштовні онлайн-інструменти для графічного дизайну, промоції бібліотеки та її послуг

Тренерами були експерти Міжнародної асоціації Культура і Креативність та ВГО Українська бібліотечна асоціація.

Окремо була організована спеціальна сесія та консультування щодо платних бібліотечних послуг від експертів Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого.

На заключному навчальному занятті учасники презентували концепти інноваційних послуг, які планують надавати користувачам своїх бібліотек, починаючи з серпня або вересня 2020 року.

Ідеї нових бібліотечних послуг, розроблені під час навчання, стосуються розвитку таких сфер культурних та креативних індустрій, як культурна спадщина, образотворче мистецтво, аудіо-візуальний сектор, перфомативні види мистецтва, література та ін.

Наприклад, Брестська обласна бібліотека імені М. Горького планує організувати літературну квест-кімнату для дітей, а Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Романа Іваничука - надавати можливість користувачам відвідати культурні установи (театри, музеї, художні та реставраційні майстерні) зі службового входу, ознайомити їх із закуліссям роботи цих інституцій. Анімаційний майданчик «Мedia Кids», який заохочує у світ медіа, планує створити Центральна бібліотека ім. І. С. Тургенєва Централізованої бібліотечної системи Слобідського району м. Харкова.

mediakids

За проєктом «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», що підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи, розроблено понад 30 інноваційних бібліотечних послуг, які незабаром з’являться на окремому сайті проєкту. А поки запрошуємо всіх бажаючих на презентацію цих послуг під час XI Львівського міжнародного бібліотечного форуму.