Звітно-виборча конференція Луганського обласного відділення Української бібліотечної асоціації

25 червня 2020 року на платформі Zoom відбулася звітно-виборча конференція Луганського обласного відділення Української бібліотечної асоціації, на якій зібралися 300 учасників.

3

Відкрила конференцію Інна Риб’янцева, голова Луганського обласного відділення Української бібліотечної асоціації. Підхопила її Світлана Моісєєва, директорка Good library (Луганська ОУНБ).

1

Також до конференції доєдналися п’ять представників Президії Всеукраїнської громадської організації Українська бібліотечна асоціація. Серед них – Оксана Бруй, президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація, та віцепрезидентки Лариса Лугова й Ірина Шевченко.

«Можемо подякувати карантину, що маємо змогу зібратися такою значною кількістю. Але скрізь будемо бачити лише плюси. Ви ‒ перше відділення, яке освоює новий формат звітно-виборної конференції. Ваша сила та енергія допомогли відновити обласне відділення. Більше трьохсот учасників – це чудовий показник для неформального об’єднання», – прокоментувала Оксана Бруй.

Конференція працювала на 14 локаціях. Учасниками стали бібліотекарі з усіх районів області, окрім Міловського. У ньому, на жаль, дійсних членів УБА поки немає. Така ж ситуація і в м. Сіверськодонецьк. Але це місто на конференції представили місцеві громадські активісти.

Якою діяльністю впродовж останніх чотирьох років пишається Луганське ОВ УБА розповіла Інна Риб’янцева. «Приводів достатньо. Найперше, ми збільшили членство в регіональному відділенні. Тепер нас 360 учасників. Це, вважаю, позитивний показник нашої адвокаційної діяльності. Також протягом цього часу провели не лише фахові семінари, вебінари та конференції, а й активно займалися неформальною освітою серед населення. Крім того, після вимушеного переїзду змогли відновити інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» у Старобільську».

2

Світлана Куценко, секретар Луганського ОВ УБА та завідувачка методичного відділу Старобільської централізованої бібліотечної системи, відзвітувала про кошторисні витрати відділення.

В обговоренні роботи об’єднання пролунали лише позитивні відгуки. А ще ‒ пропозиції визнати роботу громадської організації задовільною. Приємно, що це прозвучало і з вуст самих членів Луганського ОВ УБА, колег із Києва та Львова, а також – громадських активістів Луганщини, Аріфа Багірова та інших.

Головою Луганського ОВ УБА майже одноголосно переобрали Інну Риб’янцеву. Новий склад Президії Луганського обласного відділення Української бібліотечної асоціації обрали у такому складі:

  • Світлана Моісєєва, директорка Good library (Луганської ОУНБ).
  • Світлана Куценко, завідувачка методичного відділу Старобільської ЦБС.
  • Ірина Сірокурова, бібліотекарка Лиманської сільської бібліотеки у Старобільському районі.
  • Олена Шовкопляс, завідувачка публічної бібліотеки Шульгинської об’єднаної територіальної громади.
  • Ірина Косова, директорка Новоайдарської районної бібліотеки.
  • Катерина Кабанцева, бібліотекарка Троїцької дитячої бібліотеки.
  • Сергій Летучий, бібліотекар Good library.
  • Наталя Крестініна, завідувачка науково-методичного відділу Good library.

4

Нова президія одразу провела перше засідання і визначила пріоритетні напрями: робота з молоддю, адвокація, інклюзія та освіта бібліотекарів.

Щиро вітаємо колег з Луганщини, бажаємо натхнення, наснаги і креативу!

Публікація підготовлена за матеріалами Пресцентру Goodlibrary, http://library.lg.ua/uk/article/1101