Бібліотекарі Донецької та Луганської областей, а також м. Запоріжжя підвищать інституційну спроможність своїх бібліотек

З 2 по 4 липня 2020 р. у м. Запоріжжя 30 бібліотекарів візьмуть участь у тренінгу «Стратегічне управління бібліотекою» в межах проєкту «Спроможні бібліотеки сприяють досягненню цілей сталого розвитку ООН до 2030 року», що реалізується ГО «ВГО Українська бібліотечна асоціація» у партнерстві з Департаментом культури та туризму Запорізької міської ради в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Під час триденного навчання бібліотекарі дізнаються наступне:

  • як визначати візію, цінності та місію сучасної бібліотеки;
  • сучасні підходи та інструменти стратегічного управління бібліотекою;
  • як визначати клієнтів бібліотеки;
  • роль бібліотеки в реалізації Цілей сталого розвитку до 2030 року.

Після навчання бібліотекарі спільно з місцевими громадськими активістами та представниками влади розроблять стратегії діяльності бібліотек з урахуванням потреб громади.

изображение viber 2020-05-22 00-26-56

 

Оксана Бруй, Президент ГО «ВГО Українська бібліотечна асоціація»:

Для невеликої бібліотеки мати власну стратегію так само важливо, як і для великої бізнес-корпорації, якщо, звичайно, бібліотека хоче бути успішною та затребуваною в своїй спільноті. Саме працюючи над стратегією, бібліотекарі мають змогу подивитися на звичні речі з іншого боку, сформувати бачення – якою буде бібліотека в майбутньому, чітко визначити, які потреби має їхня громада, які цінності й для кого вони створюють, встановити собі цілі та визначити шляхи їх досягнення. Стратегія – це не лише про те «куди йти і як», а й про те «заради чого». І головне – за те, чи залишиться стратегія красивим документом, чи відбудеться в житті, відповідальні всі: і бібліотекарі, і громада, і влада.

Євген Кузнєцов, спеціаліст із соціальної згуртованостіПрограми ООН із відновлення та розбудови миру:

Програма ООН із відновлення та розбудови миру підтримує партнерство з бібліотеками Донецької та Луганської областей протягом останніх років. У багатьох східних громадах бібліотека – це чи не єдиний центр дозвілля, де місцеві жителі можуть з користю проводити вільний час та де можна влаштувати захід. Тому для нас є важливим розвиток публічних бібліотек, адже користь від цього матиме уся громада. Розвиток стратегічного мислення адміністрацій бібліотек, налагодження партнерства з органами місцевого самоврядування та активними мешканцями громади – це кроки до покращення культурного середовища у громадах східної України.

Сергій Білов, директор департаменту культури і туризму Запорізької міської ради:

Запоріжжя стоїть на порозі етапу великих і позитивних змін в галузі бібліотек. І дуже важливо вибрати правильні шляхи, розробити правильну стратегію і реалізувати її! І що може бути цінніше обміну досвідом з колегами з інших міст і експертами галузі? І, звичайно, дуже приємно, що це все відбудеться в сучасних бібліотеках Запоріжжя!

Дуже часто ми не виходимо з зони комфорту, боїмося змін, не бачимо проблем або шляхів їх вирішення. Часто ми боїмося просто визнати, що пізно переклеювати шпалери, коли руйнуються стіни.

Тільки спільно, в конструктивному діалозі та в довірі один до одного ми зможемо створити дійсно робочу стратегію і вивести бібліотеки на новий європейський рівень, при цьому не зламавши ті цінності, які є в кожній бібліотеці України!

_________________

Проєкт імплементується ГО «ВГО Українська бібліотечна асоціація» у партнерстві з Департаментом культури та туризму Запорізької міської ради в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.