ВГО Українська бібліотечна асоціація підписала 4-сторонній меморандум про цифрову освіту на базі бібліотек

26 травня 2020 року Міністерство цифрової трансформації України підписало меморандум про співпрацю з Комітетом Верховної Ради України з питань цифрової трансформації, Інтернет Асоціацією України та Громадською організацією «Всеукраїнська громадська організація Українська бібліотечна асоціація».

101477191 3037193613000554 8072984223650152448 n

Заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан під час церемонії підписання заявила, що меморандум передбачає багато аспектів і спільних кроків. «Від створення осередків цифрової грамотності на базі публічних бібліотек у всіх регіонах України, залучення представників бізнесу до допомоги публічним бібліотекам і до поширення соціальної реклами та матеріалів для цифрової освіти населення. Впевнена, що у нас все вийде, і цифрова грамотність україніців буде лише зростати з кожним роком», — підреслила Валерія Іонан.

Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко оцінив меморандум, як перший крок, щоб поєднати чотири кита. «Це оператори і провайдери Інтернет Асоціації України, які готові на місцях реалізовувати соціальні проєкти з точки зору цифрових навичок. Це асоціація бібліотек, яка має платформу, на базі якої можуть впроваджуватись комп’ютерні класи. І це відповідний комітет і Мінцифра, які будуть допомагати законодавчо в рамках повноважень».

Голова Правління асоціації «Інтернет Асоціація України» Анатолій Пятніков висловив надію, що меморандум допоможе і пришвидшить цифровізацію країни. «Інтернет Асоціація України докладе для цього максимум зусиль», — запевнив Анатолій Пятніков.

Президент ГО «ВГО Українська бібліотечна асоціація» Оксана Бруй акцентувала увагу на тому, що призначення бібліотеки як соціального інституту в суспільстві — це навчання протягом життя. «Підписання меморандуму є дуже важливим, щоб бібліотеки могли повністю виконувати функцію центрів навчання протягом життя».

Основні положення Меморандуму про співпрацю з комітетом Верховної Ради з питань цифрової трансформації, Інтернет Асоціацією України та Українською бібліотечною асоціацією.

  • Направляти необхідні ресурси на створення осередків формування цифрової грамотності на базі публічних бібліотек у всіх регіонах України.
  • Вдосконалювати комунікацію між представниками органів місцевого самоврядування, фірм-провайдерів і керівників публічних бібліотек на місцях для створення техніко-технологічних та фінансових умов щодо підключення публічних бібліотек до інтернет-мережі.
  • Докладати зусиль щодо впровадження програми державних субвенцій і захищених статей Державного бюджету України на 2021 рік для відповідного технічного оснащення і підключення публічних бібліотек до Інтернету, стимулювати розвиток широкосмугового доступу до Інтернету в цих закладах.
  • Стимулювати залучення представників бізнесу до допомоги публічним бібліотекам щодо технічного оснащення і підключення до Інтернету і розвивати взаємні програми партнерства.
  • Сприяти інформуванню територіальних громад про переваги використання онлайн-сервісу «Бібліотека для тебе — Library for you».
  • Сприяти залученню відповідних фахівців і консультантів до проведення на базі публічних бібліотек занять з відповідними верствами населення з розвитку цифрової грамотності і формування цифрових навичок.