Спроможні бібліотеки сприяють досягненню Цілей сталого розвитку ООН до 2030 року

З квітня 2020 року ВГО «Українська бібліотечна асоціація» розпочинає реалізацію нового проєкту «Спроможні бібліотеки сприяють досягненню Цілей сталого розвитку ООН до 2030 року».

Основна мета проєкту, який триватиме 9 місяців, – підвищити інституційну спроможність 10-ти обраних за внутрішнім конкурсом бібліотек Донецької та Луганської областей.

Учасники з Донецької області:

 1. Центральна міська публічна бібліотека м. Краматорськ
 2. Волноваська районна централізована бібліотечна система
 3. Соледарська міська бібліотека
 4. КО «Добропільська міська ЦБС»
 5. Сіверська бібліотека для дітей

Учасники з Луганської області:

 1. Станично-Луганська районна центральна бібліотека
 2. Лисичанська централізована бібліотечна система
 3. Попаснянська центральна районна бібліотека
 4. КУ «Бібліотека – інформаційний центр інтелектуального та творчого розвитку» Троїцької селищної ради
 5. Новоайдарський районний комунальний заклад «Районна бібліотека»

Проєкт передбачає навчання бібліотекарів основам стратегічного управління, у результаті чого спільно з місцевими громадськими активістами будуть розроблені стратегії діяльності бібліотек та актуальні плани бібліотечних заходів з урахуванням потреб громади. Окремим компонентом тренінгів будуть напрями діяльності бібліотек для досягнення Цілей сталого розвитку (ЦСР), завдяки чому у кожній бібліотеці за підтримки громадських організацій буде впроваджена принаймні одна нова бібліотечна послуга, яка покращить якість життя у місцевій громаді.

Планується, що тренінги відбудуться у червні (м.Запоріжжя) та у серпні (м.Дніпро).

Реалізація проєкту дозволить бібліотекарям сформувати нові професійні та громадянські цінності, відчути відповідальність за стратегію діяльності бібліотеки як центру громади, набути нового досвіду у площині комунікації та співпраці з членами громади.

Також в межах проєкту разом із ГО «Відкритий Університет Майдану» буде розроблено онлайн-курс «Бібліотеки у досягненні Цілей сталого розвитку», який буде доступний всім бажаючим.

Проєкт імплементується в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарії.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Партнери проєкту:

 • Луганське обласне відділення УБА
 • Донецьке обласне відділення УБА
 • Департамент культури і туризму Запорізької міської ради

Стежте за новинами проєкту на офіційному порталі УБА та наших сторінках у соціальних мережах.

Все лого