Бібліотеки — амбасадори цифрової грамотності

Раді повідомити вас, що 11 січня 2020 року ВГО Українська бібліотечна асоціація та Міністерство цифрової трансформації підписали меморандум про співпрацю. 

IMG 8322

Першим кроком нашої співпраці є національна кампанія з цифрової грамотності «Будь на часі!»

Ви вже знаєте, що Міністерство цифрової трансформації має амбітну мету — за три роки навчити цифровій грамотності 6 мільйонів українців. Платформа з освітніми серіалами щодо цифрової грамотності буде доступна з 21 січня 2020 року. 

Ми впевнені, що українські бібліотеки, маючи великий досвід надання доступу мешканцям своїх громад до офіційної інформації, навчаючи та консультуючи їх користуватися комп’ютерами, онлайновими сервісами, сучасними каналами цифрової комунікації, готові та зможуть ці амбітні плани втілити в життя!

Дуже сподіваємося на вашу ініціативу та активну включеність!

Спільно з Міністерством цифрової трансформації ми готуємо для вас вебінар.

Для участі у вебінарі, будь ласка, зареєструйтеся за посиланням

Вебінар дасть розуміння, як навчатися цифровій грамотності та як допомогти відвідувачам бібліотек пройти навчання на сайті osvita.diia.gov.ua. Поки на вказаному сайті ви можете переглянути дослідження цифрової грамотності українців.

Також ми плануємо поширити на усі комп’ютеризовані бібліотеки України інформаційні плакати «Будь на часі!». Плакати надійдуть централізовано через Обласні універсальні наукові бібліотеки. Важливо не тільки розмістити ці промопостери у бібліотеці та за її межами, а й допомагати зацікавленим відвідувачам почати навчання на сайті osvita.diia.gov.ua.

Відвідувачі  бібліотеки можуть переглядати серіали  індивідуально (вдома чи у бібліотеці), але краще робити це у групах в бібліотеці! Тож просимо розглянути можливість згуртування людей  на локальних майданчиках у ваших бібліотеках для спільного перегляду освітніх серіалів. Кожну з серій, за потреби, можна переглядати знову і знову, обговорювати, уточнювати та навіть спробувати виконати практичні вправи. Надалі ми зможемо надати додаткові рекомендації, і це, у свою чергу, дозволить залучити у бібліотеки нових користувачів! 

Більше новин проєкту «Дія. Цифрова освіта» 

Facebook: https://www.facebook.com/diia.gov.ua

Instagram: https://www.instagram.com/diia.gov.ua

Telegram: https://t.me/diia_gov

Проєкт втілюється за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва та реалізується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge.

Події будуть розвиватися дуже швидко. Слідкуйте за новинами на порталі та в соціальних мережах УБА. 

Долучайтеся!