ВГО Українська бібліотечна асоціація сприятиме цифровій грамотності населення

Міністерство цифрової трансформації має амбітну мету – за три роки навчити цифровій грамотності 6 млн. мешканців України. Про це заявили прем’єр-міністр Олексій Гончарук та віце-прем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Для цього з січня 2020 року буде запущено онлайн курси в межах проєкту «Дія. Цифрова освіта». Особливість – формат освітнього серіалу з сезонами та серіями. Кожна серія курсу буде у формі діалогу зірки та експерта, триватиме 7-8 хвилин та міститиме обов'язкове тестування. На завершення курсу учасники отримуватимуть сертифікат. На онлайн-платформі будуть доступні декілька курсів: базовий курс із цифрової грамотності, цифрова грамотність для вчителів і курс для батьків «Онлайн-безпека для дітей».

Проєкт має й офлайн компонент, а саме створення мережі освітніх хабів для охоплення більшої кількості людей. Для цього налагоджується співпраця з ЦНАПами, бібліотеками, приватним сектором, школами та університетами.

ВГО Українська бібліотечна асоціація є партнером у реалізації проекту Міністерства цифрової трансформації України «Дія. Цифрова освіта».

Foto 0174

Перший етап проекту передбачає широку промоцію платформи цифрової освіти, яку також будуть здійснювати і бібліотеки.

Для цього Міністерством готуються інформаційно-рекламні матеріали, які будуть надіслані на ОУНБ для розповсюдження серед бібліотек області, що мають доступ до Інтернету.