Звітно-виборні конференції у регіональних відділеннях

12 грудня 2019 р. відбулась звітно-виборна конференція Чернівецького обласного відділення ВГО Українська бібліотечна асоціація, у якій взяли участь 80 членів Асоціації, а працівники окремих ЦБС долучилися до неї через скайп-зв’язок.

79378237 972386836478105 2914321982499586048 n

Голова обласного відділення Наталія Філяк прозвітувала про роботу ОВ за останні три роки та окреслила основні завдання на майбутнє. «Своєю роботою обласне відділення ВГО Українська бібліотечна асоціація доводить, що професія бібліотекаря є однією з найкращих та найпрестижніших, адже вона універсальна і дотична до всіх існуючих галузей», - зазначила Наталія Філяк. Також відмітила, що пишається членами Чернівецького ОВ, адже вони всі висококваліфіковані фахівці, команда небайдужих бібліотекарів, готових прийти на допомогу кожному користувачеві та завжди ладні вчитися і змінюватися на краще. Значним здобутком є той факт, що Чернівецьке ОВ налічує наразі у своїх лавах 571 особу і є другим найбільшим за кількістю членів після Рівненського обласного відділення, при тому, що Чернівецька область є найменшою в Україні.

80275215 434187243944776 3318658445787267072 n

Про роботу секції публічних бібліотек, виклики, які постають перед відділенням на Заставнівщині та Сторожинеччині, створення нової моделі публічної бібліотеки і співпрацю з партнерськими громадськими організаціями та ОТГ розповіли Леся Стасюк, голова секції публічних бібліотек, Іванна Лугина, членкиня президії Чернівецького ОВ та директорка Сторожинецької ЦБС.

Надзвичайно потужно та креативно запрацювала молодіжна секція, що засвідчив емоційний виступ голови молодіжної секції Анжели Марку. Вона зазначила, що перший поштовх до розвитку їй дала саме участь у Зимовій школі молодих бібліотекарів, організованій ВГО Українська бібліотечна асоціація. Наталія Горвасюк представила свої проєкти «Молодь за здоровий спосіб життя», «Мистецтво без бар’єрів» (інклюзивна культурна ініціатива на допомогу інвалідам-візочникам) та патріотичний конкурс «Ми діти твої, Україно!», а Тетяна Георгіл презентувала французько-молдовський проект «Libro Voiajeux» («Мандруюча книга») - просування читання через інтерактивні ігри.

Голова ревізійної комісії Ірина Шудло доповіла про надходження і витрати коштів обласного відділення за звітний період.

Участь у Конференції взяла виконавча директорка ВГО Українська бібліотечна асоціації Ярослава Сошинська, яка презентувала стратегічні напрями діяльності, поточні проєкти та результати роботи Асоціації у 2019 р., розповіла про подальші перспективи та плани на майбутнє, надала дієві рекомендації щодо планування роботи відділення на наступні три роки, окреслила можливості залучення до членства і партнерства ширшого кола зацікавлених осіб та організацій.

79669096 452497545464412 2512699380197228544 n

За результатами голосування Головою Чернівецького обласного відділення ВГО Українська бібліотечна асоціація переобрано Наталію Філяк, директорку Чернівецької ОУНБ ім. М. Івасюка.

До складу Президії Чернівецького ОВ ВГО Українська бібліотечна асоціація увійшли:

 • Олена Гімчинська, провідна методистка Чернівецької ОУНБ ім. М. Івасюка;
 • Марія Довгань, заступниця директора з наукової роботи Чернівецької ОУНБ ім. М. Івасюка;
 • Іванна Лугина, директорка Сторожинецької ЦБС;
 • Леся Стасюк, директорка Заставнівської ЦБС;
 • Аліна Біла, директорка Чернівецької обласної бібліотеки для дітей;
 • Анжела Марку, заступниця директора по роботі з дітьми Герціївської ЦБС.

До складу ревізійної комісії обрано Марину Рігу, Галину Пухальську та Ольгу Твердохліб.

9 грудня 2019 р. відбулась звітно-виборна конференція Тернопільського обласного відділення ВГО Українська бібліотечна асоціація, у якій взяли участь 23 члени Асоціації. Усього відділення нараховує 200 членів.

Зі звітом про роботу Тернопільського ОВ у 2016-2019 рр. виступив Голова відділення Василь Вітенко. Звіт Ревізійної комісії представив Михайло Лукачат.

За результатами голосування Головою Тернопільського обласного відділення ВГО Українська бібліотечна асоціація переобрано Василя Вітенка, директора Тернопільської ОУНБ.

До складу Президії Тернопільського ОВ ВГО Українська бібліотечна асоціація увійшли:

 • Галина Польова, заступниця директора Тернопільської ОУНБ;
 • Орися Гончарук, заступниця директора Тернопільської ОУНБ;
 • Світлана Козелко, директорка Тернопільської міської ЦБС;
 • Надія Новіцька, директорка Тернопільської обласної бібліотеки для дітей;
 • Ольга Василюк, директорка Тернопільської центральної районної бібліотеки;
 • Леся Гук, директорка Тернопільської обласної бібліотеки для молоді – Бібліотеки року 2019;
 • Тетяна Хованець, завідувачка науково-методичного відділу Тернопільської обласної бібліотеки для дітей;
 • Наталя Михно, директорка Теребовлянської ЦБС публічно-шкільних бібліотек.

До складу ревізійної комісії обрано Михайла Лукачата, директора Зборівської ЦБС, Оксану Бойко, директора Збаразької ЦБС.

Тож бажаємо у наступні три роки діяльності Чернівецькому і Тернопільському обласним відділенням ВГО Українська бібліотечна асоціація досягнення нових стратегічних цілей і сталого розвитку!